Recommended Posts

2 minutes ago, Indorile said:

Meni je bilo isplativije da kupim drugu kocku sa dobrom limarijom, sredim koji propust, ofarbam je i presadim sve sta mi treba sa moje nego da radim limariju ma mojoj :)

Toliko o tome...

Link to post
Share on other sites

Sve razumem. Za sad sam 50-50.. Mozak govori jedno, srce drugo.. Ja taj, bas taj auto gledam od kad sam bio klinac, isao u osnovnu.. Rekao sam vec sve.. Sutra idem da pogledam auto, recite mi na sta da obratim paznju najvise itd.. Da li da pokusavam uopste da ga upalim, da ne sipam dzabe benzin ako nema sanse (do poslednjeg dana je palio na pola kljuca i vozio se najnormalnije, tako kaze vlasnik) xD

Javio se jos jedan problem, vlasnik ipak nema papire od motora (meni to i ne znaci mnogo, svakako cu ako i kupim auto da ubacim drugi).. Sledece pitanje je, da li moze 2.8 legalno sa domacim papirima i sve da se ubudzi u ovaj auto koji je fabricki 2.0 110kw 150ks :D 

Do sutra uvece u ovoj temi cu objaviti da li uzimam auto ili ne.. Pa sta bude :D 

Link to post
Share on other sites

Druže sledi svoje snove, uzmi taj auto skloni ga s ulice sredi ga i uživaj to ti je moj savet, pusti ove šta pričaju... Bolje da uzmeš krš za male pare i da ga središ od nule, nego da skupo platiš neki "odličan" koji če da ti zgadi bmw za života. Ovako značeš tačno šta voziš, imačeš praktično nov auto ako to uradiš kako treba. :)

Link to post
Share on other sites

Rece mi neko skoro od drustva da sam prava LAJSNA ako uzmem auto :D 

Hvala.. Rekoh nije mi zao da dam sve pare, da ulozim posle i 10k nebitno skroz..

Ali me brine ta limarija, ko god se iole razume u BMW i vozio je ili vozi ili radi sa njima mi je rekao da to vise nikada ne moze da se napravi da bude to. Sta vredi sto cu ja dati brdo para ako to vise ne moze da bude kao sto je fabrika izbacila, tj da se na tom mestu ponovo javljaju problemi.. Nisam verovao u to, ali dokazano mi je u vise primera i od vise ljudi koji su imali probeleme sa BMW-ovom limarijom :D 

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, lajsna said:

Druže sledi svoje snove, uzmi taj auto skloni ga s ulice sredi ga i uživaj to ti je moj savet, pusti ove šta pričaju... Bolje da uzmeš krš za male pare i da ga središ od nule, nego da skupo platiš neki "odličan" koji če da ti zgadi bmw za života. Ovako značeš tačno šta voziš, imačeš praktično nov auto ako to uradiš kako treba. :)

Ti ocigledno to nikad nisi radio?Od babe devojka NIKAD ne moze biti. Uvek auto plati VISE! Ja sam 2 puta kupio jeftino iednom truo auto, ista prica kao ovaj momak imao sam 18 godina, ulozio 2k eur na kraju u auto i prodao ga za 1500. A drugi put bas e39 koji je stajao ali je limarija perfektna bila pa sam opet ulozio 2-3k jer je stajao...

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Djoksa530i said:

Ti ocigledno to nikad nisi radio?Od babe devojka NIKAD ne moze biti. Uvek auto plati VISE! Ja sam 2 puta kupio jeftino iednom truo auto, ista prica kao ovaj momak imao sam 18 godina, ulozio 2k eur na kraju u auto i prodao ga za 1500. A drugi put bas e39 koji je stajao ali je limarija perfektna bila pa sam opet ulozio 2-3k jer je stajao...

Tvoj e39 je na dizalici izgledao perfektno?

Link to post
Share on other sites

Nazalost, moram da se slozim sa ekipom protiv kupovine. Jedno su snovi, a drugo su kosmari :).

Jednom sam uzeo auto koji je stajao, i taj horor nikom ne zelim vise. Pukao pare, smorio se i odustao. Igranka sa limarijom je ozbiljno skupa, ali ozbiljno ako zelis da nemas probleme.

Retki su majstori koji hoce da se bakcu sa tim krsevima i da ga kvalitetno odrade. A i to kosta, bas kosta. Farbanje automobila kosta, ako zelis da ga ne farbas svako malo.

Da ne kazem da mu je od stajanja najverovatnije otisao pokoji gumeni dihtung, semering, silen blokovi ... zglobovi pozadi, hard guma ... Sistem za ubrizgavanje goriva, creva od kocnica. Gume .... Bogte pitaj sta jos ... 

U zivotu nemas garancija ni za sta. Pogotovo kada kupujes polovan auto. Ali za ovaj slucaj ti garantujem da ni posle 5 - 10k neces imati ono sto si mogao da imas sa istim parama da si uzeo solidan auto iz voznje i ulozio taj novac.

Sto se motora tice, moze 2.8 ako dobijes pismenu izjavu iz Delte da je taj motor isao u tu karoseriju (sto ja ne znam da li je iko ikada dobio). Ne kazem da ne moze, nego ne znam nikoga. 

Moj surak se napatio sa izjavom da je njegov kabrio izasao iz fabrike za 4 osobe (to su napisali tek kada su pitali direktno fabriku i uz kuknjavu).

Link to post
Share on other sites
On 7/5/2018 at 1:22 PM, djoxE39 said:

Znači što se tiče tog auta ne bi mi bilo žao da uložim i 10k eura, apsolutno. Samo je prvo problem sakupiti novac uopšte da ga kupim i sklonim kod sebe, da ga neko ne bi pokupio pre mene.

U ovom zecu grmi cuc, lako je pricati kako bi ulozio neku svotu novca kad je ne posedujes (a jako si daleko od iste nazalost) :)

Mene je kocka ispala 8500e (ne racunajuci ulaganja u staru skolju izuzev zadnje iteracije motora, a ima ih 3) i to sa novom skoljkom koja je u top stanju, a ne sa trulezom od stare koja je kolko vidim ipak bila u zavidno boljem stanju od te e39 koju gledas i to se poprilicno razvuklo i bilo je ozbiljno drkanje, iako sam bio sposoban da gruvam po 500-1000 evra mesecno bez problema. A ima da se ulozi jos jedno 1500e da sve to bude kompletno skroz.

Velike stvari moraju da se odrade odjednom, u jako kratkom vremenskom periodu, kvalitetno, inace to ne valja i morace da se radi opet. Drugar je radio limariju za neke ne velike pare, i to je trajalo i odradjeno je tako da mora opet da se radi, ako nemas dobru cifru da grunes odjednom ozbiljnom majstoru nisi uradio nista pametno.

Kao sto si sam rekao pare nedostatak para ti predstavlja realan problem (nije mi zao da grunem i nemam da grunem su dve razlicite kategorije), sto znaci da bi ga raduckao iz delova, i vecinu vremena bi samo sanirao sve dalje propadanje auta od stajanja i vrteo se u krug.

Kao sto smg rece, jedno je san drugo je kosmar :)

Link to post
Share on other sites

Ni dobre pare ti ne garantuju dobro odradjenu limariju. Kada sam resio da odlicno odradim limariju i nisam ali bas nisam pitao za cenu opet je ispalo lose. Posto su svi majstori isti!

Pa je moralo sve ponovo. Sve mozes da menjas, radis ali trazi da je limarija top. Neka ti limarija bude osnova pa iz toga gradi auto. Ako imas losu limariju nemas nista!

 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, marko13 said:

Ni dobre pare ti ne garantuju dobro odradjenu limariju. Kada sam resio da odlicno odradim limariju i nisam ali bas nisam pitao za cenu opet je ispalo lose. Posto su svi majstori isti!

Pa je moralo sve ponovo. Sve mozes da menjas, radis ali trazi da je limarija top. Neka ti limarija bude osnova pa iz toga gradi auto. Ako imas losu limariju nemas nista!

 

Da ne ureknemo, ja sam za sada za e36icu zadovoljan. Nasao sam lika koji se nakanio da to izvari posteno i ofarba. Prosla zima bez problema ... evo je sledeca kuca na vrata :) Sta znam za sada sam optimistican, znajuci sta je uradio. Ali ovo mu je poslednje sredjivanje kod mene ... sledeci put kada pusti ... ide u kobasice :D 

Link to post
Share on other sites

Eh, kad se uradi limarija farbom za čamce, može sve nas da sahrani :)

 

17 hours ago, Djoksa530i said:

Ti ocigledno to nikad nisi radio?Od babe devojka NIKAD ne moze biti. Uvek auto plati VISE! Ja sam 2 puta kupio jeftino iednom truo auto, ista prica kao ovaj momak imao sam 18 godina, ulozio 2k eur na kraju u auto i prodao ga za 1500. A drugi put bas e39 koji je stajao ali je limarija perfektna bila pa sam opet ulozio 2-3k jer je stajao...

Radio i radim. Za prvi auto,isto sa 18g, kupio sam krš, uložio dosta, prodao par godina kasnije i bio na nuli. Taj čovek je posle mene završio auto i sad uživa. A trenutno imam jednu jeftino plaćenu kocku koju radim do kraja, očekujem na proleće da bude solidan auto...

Plati više u startu jeste lakše ali ovako je zanimljivije, a momak je mlad i naučio bi dosta toga iz svega :)

 

Dečko poslušaj me, probaj pa češ da vidiš sam dal je to za tebe ili ne, vidiš da smo svi ovde to isto radili u tvojim godinama... Bolje da se kaješ ako zajebeš stvar nego da uopšte nisi ni probao.

Ne moraš da radiš baš sve odjednom i sa puno novca, naprotiv ako sređuješ auto razumno u fazama uvek si na nuli ili u malom minusu ako odlučiš da odustaneš. Koliko vidim največi problem je patos, to nije toliko skupo da se uradi jer se ne farba (u boju auta)...  Sa slike mi deluje da je boja ok, samo ga ispoliraš, vosak redovno, zimi skidaj so itd. i neće ni morati ostalo da se farba....  Mehaniku opušteno jedno po jedno, ti gumeni delovi koji mogu da propdanu od stajanja su uglavnom jeftni. Možda je i sve u redu što se toga tiče, ipak je to BMW nije jugo, a i jugo kad stoji samo godinu dana često mu ne bude ništa.

Link to post
Share on other sites

Ja sam moju kocku oterao na restauraciju limarije. Obe sajtne, deo patosa, dzepovi, oba krila, sva 4 kosa, troje vrata..i na kralju pada profesionalno farbanje celog auta. Posao da se useres i daj Boze da bude zavrseno do novembra. Ali nije mi zao! Hocu kocku da teram i narednih bar 5 godina ako ne i vise...

Kada se ceo saobracaj vine u nebo kao sto Vucic predlaze...ja cu ostati na zemlji u kocki. 

 

Link to post
Share on other sites

Kraj. 

Doneta odluka. NE UZIMAM.

Vlasnik mi danas dao kljuc, da gledam sta hocu, da radim sta hocu.. Dovoljno mi je bilo da sednem u auto da se odlucim DA UZIMAM. Ali me onda drugar koji je bio sa mnom podsetio na patos.. Patosa nema.. Jbg.. Posavetovao sam se ipak sa jos nekim ljudima, niko mi nije rekao da se upustam u to.. 

Trenutno se uzasno osecam ahahha.. Znate celu pricu i sad nista..

Ako nekada budem u mogucnosti da imam daily car (bmw :D) i project car uradicu ono sto nisam sada. A ovaj ide u delove.. Kupicu nesto, volan ili nesto da imam za uspomenu ako nista hahahah..

Sutra vracam kljuc vlasniku, a do tad nemoj da me neko terao da promenim odluku inace cu psihicki puci :D 

Moze lock na temu, a ne bi bilo lose ako moze i da se izbrise, da sto pre zaboravim ovo sve :D 

Odmoricu od auta par meseci, a do tad cu skupiti jos neku kintu pa mozda ipak bude e39 ali u voznom stanju itd :D (ne fali mi mnogo xD)

Hvala jos jednom svima na svim savetima :D 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...