Uvoz iz Amerike i Kanade


Recommended Posts

Drugovi clanovi, fanovi, poznavaoci, obozavaoci i ostali..... Da li neko mozda zna (kamo srece da je to izveo - pa da podeli sa svima...) kako moze da se uveze BMW iz USA. Brat mi je tamo, i kada mi je poslao neke oglase nisam mogao da verujem. To je bas bolelo. Ono sto je u Nemackoj 12.000, to je tamo 7.000 evra. A rekao je da ima i dosta EU import BMW-a, samo treba da se kopa... A cuo sam i neke price da ona homologacija ne vazi za vozila proizvedena posle 2002 (mislim na BMW za USA trziste).

Ako neko zna bilo sta (samo da nije Mirko Alvirovic varijanta), mislim da bi bilo lepo da podeli to sa svima....

Link to post
Share on other sites

Ja sam doveo mog BMW-a iz USA, tacnije iz Michigana. Ja imam americku dokumentaciju, kupio sam ga ja, registrovao ga na moje ime i vozim ga ovdje od marta 2007.

Brat treba da ti ga kupi tamo, da ga registruje na njegovo ime i da ti posalje auto i punomocje da ti mozes taj auto da registrujes ovamo, ali na americke tablice ne smijes da ga vozis ako nemas stranu vozacku.

Transport kosta od 1200 do 3500 dolara, sve zavisi koliko auta ima u kontenjer.

Link to post
Share on other sites

Moras dobro da proveris da li je EURO3. Skoro je jedan decko uzeo A6 4.2Q za americko trziste 2003. god. ali u dokumentaciji nije nigde pisalo da je euro3 ili euro4. Nije mogo nikako da ga ocarini cak su mu slali i Audijeve fabrike neku dokumentaciju da je to novi motor ne znam tacno koji euro i nije nikako mogo da zavrsi. Na kraju ga je ocarinio na CG table.

Link to post
Share on other sites

Jasno je to meni, i ne verujem da bi se uopste petljao sa "amerikancem". Vise me je zanimala varijanta onih BMW-a koji su u USA uvezeni iz Evrope, a takvih ima tamo. A sto se tice poreza i carine i transporta, kad se pogledaju cene tamo, opet izadje jeftinije, kako god okrenes. A o nivou opreme u tim kolima i da ne govorimo. Od 20 pogledanih, mozda 2 imaju stofane presvlake. Sve je koza, sto bi rekli po nasim oglasima "extra, extra, full, full".

Link to post
Share on other sites

Brate ako to mozes da izvedes ne razmisljaj. Moj prijatelj kada je cuo koliko sam platio ovde mog kompakta, zabezeknuo se, kaze " pa mogao sam z9 brodom da ti posaljem iz Vegasa za te pare". Al dzaba sve sad :lol:

Link to post
Share on other sites
Brate ako to mozes da izvedes ne razmisljaj. Moj prijatelj kada je cuo koliko sam platio ovde mog kompakta, zabezeknuo se, kaze " pa mogao sam z9 brodom da ti posaljem iz Vegasa za te pare". Al dzaba sve sad :lol:

Sve moze dok auto ne stigne na carinu. A onda ti treba puno strpljenja, mnogo vazelina i malo evrica ispod ruke. A i tada je pitanje da li ces ga i dalje voziti sa sarenim jenkijevskim tablama...

Link to post
Share on other sites

Nisam ni mislio da vozim na njihove table, samo nase. A sto se tice cena, na sajtu www.bmwcarbuyer.com ima dosta ponuda, pa prosudite sami da li se ne isplati cak i imati "malo evrica ispod ruke"

Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze! Evo ti proverene informacije - pre par dana jedan moj drugar je resio da preko jednog svog prijatelja iz Amerike kupi na tamosnjoj aukciji nekoliko automobila! Preko interneta su izlicitirali i kupili 5 komada od kojih je svaki bio blago havarisan ali u voznom stanju! Kupili su 2 Mercedesa, 1 Pasata, 1 Golfa cetvorku i 1 Bmw-a, naravno sve u totalnoj full opremi i preko 2500 kubika. Godista su bila od 2002-2006.

Prevoz je organizovan tako da su auti u kontejneru brodom dosli do Slovenije a odatle slepom do Bosne i Hercegovine.

Medjutim, problem lezi u sledecem - bez obzira sto su to sve noviji auti sa Euro 3 i 4 motorima, zbog njihovog trzista, oznake u miljama, pozicija na branicima, bla, bla, i drugih stvari, AUTO nije moguce cariniti u Srbiji! Iz tog razloga drugar ih je i prodao U BiH, jer tamo mogu normalno da se uvezu i voze!

Da bi mogli kod nas da se uvezu, morali bi prvo da idu u Nemacku na homologaciju, pa odatle da se uvezu kod nas, ta varijanta je toliko skupa da o njoj nemoj da razmisljas uopste!

Cinjenica je da su auti stvarno jeftini, ako su blago havarisani kao ovi - cifre su smesne stvarno za nepoverovati. Takodje, motocikli mogu da se nadju povoljno, samo sto njih mozemo slobodno da uvezemo bez ogranicenja!

Ja mislim da sam ti pomogao bar malo... :lol:

Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da napomenem da se ovo odnosi samo na vozila radjena za njihovo trziste, dok bi ova tvoja varijanta sa uvozom vozila koja su vec uvezena u Ameriku sa evropskog trzista - mogla mozda i da se izvede, ali bi to morao da se raspitas kod nekih ozbiljnijih uvoznika, nekog ko je bas u praksi upucen u to!

Link to post
Share on other sites

Hvala na informaciji. :lol:

Jos kada bi DELTA htela da nam kaze koje su razlike u takvim automobilima, gde bi nam bio kraj......

P.S.

Motore ipak ne razmatram posto sam kao mlad i lud pre 20-tak godina imao cast da zveknem sa jednog, imam i uspomenu, oziljak od 2 operacije ruke.... Koska kroz prozor i dobra muzika su ipak bolji...

Link to post
Share on other sites
...dok bi ova tvoja varijanta sa uvozom vozila koja su vec uvezena u Ameriku sa evropskog trzista - mogla mozda i da se izvede, ali bi to morao da se raspitas kod nekih ozbiljnijih uvoznika, nekog ko je bas u praksi upucen u to!

Nema veze Delta sa tim...evropski auto iz Amerike se uvozi kao i iz Svedske, na primer, uvoz radis samostalno......na carinu po consalting!

Link to post
Share on other sites

Iz prve ruke informacije.

Bavio sam se uvozom automobila iz amerike dok je to moglo tako da sam koliko toliko upucen.

Da bi u srbiju uvezao auto moras da imas potvrdu da je auto euro 3 , znaci ne samo motor nego ceo auto proizveden u

skladu sa evropskim standardom, a za automobile za americko trziste, iako oni u sustini ispunjavaju vecinu tih uslova

ako ne i stroze tu potvrdu nemoze proizvodjac da ti izda kad to jednostavno nije to. mozes dobiti u nemackoj posle

prepravki i pregleda vozila kao sto je b-m-w napisao, a to prakticno znaci transport iz amerike za nemacku, zamena

farova, ... pregled, placanje potvrde, transport iz nemacke za srbiju. E sad za ove sto su uvezeni iz evrope u ameriku treba

uzeti vin pa proveriti recimo u delti dali je moguce dobiti potvrdu o e3.

Link to post
Share on other sites

Da i ja malo doprinesem temi...Imam prijatelja koji se sada vraca iz UAE...Kupio tamo Foku,2007.god za 5750$,2.0i,ful,pa kada je cuo za ove cene ovde,resio da se ne rastaje od iste...Na carini ga glat odbiju...Idi pred Skupstinu,pa se zali...Ali ce je ipak poterati,pa ce je voziti na sarene UAE tablice...Mogu da mu... :lol:

Druga situacija...Prijatelj iz Bostona je doterao svoj A6 2.8 quattro,2000.g,jer su mu za isti tamo davali 2000$.Vozio se na USA tablicama,opusteno,pa mu klepili auto na Kalenicu(ne Milanu!)...Rekao je da nece ni da ga trazi nazad,jer je otkup verovatno veci nego sto vredi auto...Ali znam da je probao da ga carini,pa nije moglo.

Link to post
Share on other sites

...zaboravi !!! jos da dodam da je cena kontejnera skoro duplo skocila zbog cene nafte...

...veliki od 9m koji je bio 4500 sada je 7000 tako da...

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na informacijama.

Malo cu da probunarim, pa ako nesto pametno saznam, bacicu post.......

P.S.

Izvinjavam se adminu (zbog edita), nov sam na forumu pa mi ne ide bas najbolje, ali popravicu se.... :lol:

Link to post
Share on other sites
...zaboravi !!! jos da dodam da je cena kontejnera skoro duplo skocila zbog cene nafte...

...veliki od 9m koji je bio 4500 sada je 7000 tako da...

Odkad je to skocilo i kad je uopste bio 4.500??Ja sam motore slao za 500-600 dolara u ploce(HR) a auta za nemacku izlazilo bi oko 1800-2200 za dzipove i to da ga oni spakuju u konteneru i sa punim osiguranjem :lol:

Link to post
Share on other sites
On je mislio na cenu celog kontejnera od 40ft , i u pravu je cena je izmedju 6.5 i 7k

oh ok :preved: I ja sam se cudio sto je toliko posto ja sam slao dosta auta ali nisam nikad uzimo ceo kontener posto mi nije trebo :preved:

Link to post
Share on other sites

Zato je najbolje ici na zbirni transport kontejnerom, vecina spediterskih i logistickih kuca radi i to. Tako se cena smanjuje, odnosno deli na vise njih.

Konkretno ja znam za cenu shippinga iz Azije i ona iznosi oko 3000 dolara za kontejner. A sto se tice transporta avionom cena takodje iz Azije do Surcina je 5 dolara po kilogramu. U svakom slucaju za neke stvari se vise isplati brod, za neke avion...

Automobil uvezen iz USA treba prvo da zadovolji euro 3 norme, sto se radi u TUV-u u Nemackoj, sada sa tom euro 3 normom trebao bi da moze da se uveze u Srbiju. Ne znam koliko vam je poznato ali na nasoj carini se desava da i pored toga sto imas sve papire koji dokazuju da je auto euro3 carinik opet iz nekog njemu poznatog razloga moze da trazi da uradis homologaciju. Homologacija se u praksi ceka oko mesec dana, medjutim uz "adekvatnu novcanu nadoknadu" sve moze da se zavrsi za 7 dana.

Ukoliko je TUV u Nemackoj ustanovio da auto zadovoljava euro 3 norme onda ne bi trebao nas zavod koji radi holomogaciju da ima nekih primedbi.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Pozz ljudi,

koliko sam cuo cene automobila u Americi i Kanadi su strasno pale u poslednje vreme. Jel neko zna kakva je procedura oko uvoza automobila iz ovih zemalja, jel treba homologacija i gde se ona radi....?

Link to post
Share on other sites