Realna trzisna vrednost E46 320D u 2018. godini


Recommended Posts

Imam jedno (ili par pitanja) za vas iskusnije(nisam primetio diskusiju na slicnu temu a da nije stara 4-5 godina).  Pretpostavljam da aktivni clanovi gledaju i oglase, s'obzirom po aktivnosti topika "zanimljivi oglasi". Tu pod zanimljivi se uglavnom ne komentarisu "obicni" automobili. Nisu dovoljno zanimljivi :) A ja bas u vezi takvih imam pitanje. 

anyway,

U kom nekom cenovnom rangu moze da se obavi kupovina dobrog i odrzavanog primerka E46 320D restyle varijante (limuzina), sa nekom prosecnom opremom? Tipa, da moze sa njim da se ode na more i nazad bez nekih ozbiljnijih intervencija.  Posto su cene na oglasima sarenolike od 2000 do 5000 hiljada pa do primerku.A cesto su i oni ispod 3000 ekstra ulickani za fotoseshn, neki su vlasnicki, neki su na placevima...  Kapiram da je kupovina polovnjaka macka u dzaku, kao sto kapiram da najbolji primerci ni ne stignu do oglasa, ali verujem da postoji neki cenovni okvir gde valja traziti dobru kupovinu ? I postoji li takva na placevima sa tek uvezenim primercima?

 

 

Link to post
Share on other sites

Druze, ja sam prosle godine prosao kroz istu dilemu. Ja sam svoj platio 4350. Imas kod mene na temi automobila sta sam sve menjao prve godine i za 35k predjenih. 

 

Pored toga sam menjao jos i viljuske, hard gumu, nosace motora i alternator (u ovoj godini eksploatavije) . Verovatno cu i servis menjaca ove godine da uradim .

 

Ja sam uradio ovako kada sam kupovao:

posao sam sa drugarom koji isto zna o bmwu kao i ja (znaci amater). Ideja je bila da pregledamo sve na limariji sto detaljnije, kao i svako dugme da li radi  da li “pali” klimu  manje vose sve sto mi je palo na pamet. Ispostavilo se da je limarija u zavidnom nivou bila, a da od svega nije radio jedan (od dva) podizaca.

Za motor sam poneo INPA-u. Tu sam pogledao greske koje izbacuje. Video sam da su standardne stvari. Spare heater, oil senzor i grejaci motora. 

Povledao sam i stanje dizni, delovale su ok. 

Pogledao sam trazene i dobijene vrednosti (turbina, pritisak goriva)

Sve ovo gore navedeno laicki (koliko sam ja umeo da protumacim).

 

vizuelno sam pogledao stanje kajsa, remenice radilice (da nema pukotina). Da li je “vlazna” turbina. Da li “dimi” negde gde ne treba.

Proverio sam vin na vin dekoderu da li se slazu sitnice, za svaki slucaj.  

Nakon toga sam provozao auto, video subjektivno kako ide, koci, kako se upravlja.

automatksi menjac sam isto pogledao preko inpe (onako kao tutumrak, da li otvara solenoide, da li ima gresaka). U voznji sam probao u mestu kocnicu i gas u isto vreme da vidim hoce li brujati . Izmenjao brzine rucno. Obratio paznju da ne lupa iz R u D i obrnuto. Nisam se setio pre kupovine da nadjem uzbrdici i da ga pustim bez kocnice da li se vraca u nazad (to sam proverio posle par dana od kupovine i bilo je ok).

I posle svega toga sam presekao i kupio auto. Da se razumemo, sve ovo gore navedeno sto sam proverio mozda nista ne znaci, ali sam ja nekako bio spokojniji. 

Sta znam, nisam se pokajao. Mator auto, menjam sta se mora uglavnom u preventivi. 

Eto, nadam se da sam bar malo pomogao. Zelim ti srecnu kupovinu ida kupis dobru e46icu.

 

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru, precesljao sam tvoj topik jos sinoc detaljno :) i koliko sam primetio, nista 'vanredno' nisi imao (da kucnemo u drvo) Lepo od tebe sto uredno vodis spisak troskova/ulaganja, jako koristan info

Link to post
Share on other sites

Ako je pitanje usmereno samo na realnu tržišnu vrednost, onda bi moj (i samo moj, da se neko ne uvredi) odogovor bio da su limuzine negde oko 3000 evra, možda koju stotinu više.

Da ne bude zabune, ima na oglasima, koje i sam i dalje pratim, primeraka i po 4000 a poneki dohvata i 5000 evra, ali to su automobili koji su na tim oglasima preko godinu dana.

Ono što se prodaje, što bude na oglasima pa ode, su solidni primerci po ceni koju sam naveo. I nisu to M paketi, pričam o običnim primercima sa više-manje standardnom opremom.

I meni se samom ne sviđa taj trend pada cene, ali je situacija takva. Kupe može biti malo skuplji, ali ni on ne ide preko 4000 evra. Poznanik je jedva prodao svoj 2004. 320CD za nepune 4000 evra i to posle godinu dana oglašavanja.

Sve to i ne čudi mnogo kad se zna da se E90 može kupiti za 5000+ evra.

I kao što rekoh na početku, ovo je moje viđenje do kog sam došao aktivnim praćenjem oglasa na PA, realnim iskustvima poznanika koji su prodavali BMW serije 3.

Kad sam govorio o cenama, pričao sam o ristajl verziji, a godišta koja pratim su od 2003. do 2005. Starije primerke ni ne pratim.

 

Link to post
Share on other sites

Evo mogu ti reci za svoj e46 koji je bio sigurno jedan od boljih na oglasima, ne kazem najbolji ali u 10-15%. Od opreme xenon farovi, sport sedista, multimedija, 2 seta felni sa 8 novih guma 16 i 18 itd, crna boja 2002 god. Prodat za 3800 pred istek registracije ali za ne vise od 7 dana na oglasima. Sve preko 4000 nece niko da plati! Ali svelo se na to da dobar primerak mozes uzeti za par stotina vise, sto je dobro, samo treba biti obazriv. Dok je npr kod e60 cirkus situacija, imas ih polako za 5k, a i dalje i za 10k, velika je razlika u ceni dobrog i loseg primerka.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

U kojim se jos nivoima opreme pravio E46 a da nije to M ili mtech ako ima uopste razlike?

Recimo jel su se pravili sa memory sedistima siber jbl muzika tako nesto,a da nije M enterijer i exterijer,nesto kao neke lux da ne kazem udobnije verzije? Hvala

Link to post
Share on other sites

Moj nije M tech (vrv osim kopija felni i volana nece ni biti :) ). Fabricki nista M nije imao, pa je dosao sa siberom, sportskim sedistima, samopotamljujucim retrovizorom, automatskim svetlima / brisacima ... kapiram da paket opreme zavisi samo od toga sta je neki svabo to kupio i sta je bilo na popustu :) 

Link to post
Share on other sites