Pomoc oko kupovine BMW-a 5


Recommended Posts

Imam 3 prijatelja koja su ih nove kupili,jednome na 520d na 3x.xxx km iz nepoznatih razloga skliznula stublina za 2mm mijesao vodu i ulje. Ubacen novi motor koji je na 80-90000km imao problem sa lancem to je odradio i prodao ga. Drugi isto 520d oko 100k km raspao se lanac prodao ga,vozi e60 kojeg je isto novog kupio. Treci je na 530d nikakvih problema sa motorom ali od kad je nov kupljen ima problem sa menjacem iz cista mira izbaci u ler ili upali safe mode. I tako da ja ne pricam ovu pricu jer vozim e60 pa mi drazi ali kad se f10 ponasaju ovako na malim kilometrazama sta ce tek biti kad ih vrijeme bude gazilo. Izgled necu kom jer je u svakom pogledu ljepsi u odnosu na e60 i sam sam htio da ga kupim ali jednostavno kvalitet me njihov odbio

Link to post
Share on other sites
  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 8/18/2018 at 9:17 PM, Djoksa530i said:

Koji motor, menjac?

Manuelni, 520d, zamijenio lanac, lanchanike , sve drugo samo redovno odrzhavanje, apsolutno nikakvih problema nisam imao.

Link to post
Share on other sites

Taj lanac i lancanici i spadaju u odrzavanje. Nego ljudi tripuju nema velikog servisa na motoru s lancem.  E sad, to sto im lanac traje krace nego na ford mondeu, to je vec sramota. Drugar vozi f10 520d, ima oko 230.000km, nije imao problema. Ali koliko cujem od vas, ima motor staru boljku. Pa ko radi u tom bmw-u? Jel moguce da 10-11 godina nisu u stanju da prevazidju problem s lancem na motorima 2.0d? Pa to moze samo kod njih i kod opela da se desi.

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, dredger said:

Taj lanac i lancanici i spadaju u odrzavanje. Nego ljudi tripuju nema velikog servisa na motoru s lancem.  E sad, to sto im lanac traje krace nego na ford mondeu, to je vec sramota. Drugar vozi f10 520d, ima oko 230.000km, nije imao problema. Ali koliko cujem od vas, ima motor staru boljku. Pa ko radi u tom bmw-u? Jel moguce da 10-11 godina nisu u stanju da prevazidju problem s lancem na motorima 2.0d? Pa to moze samo kod njih i kod opela da se desi.

Pitanje je malo drugacije. Ne mogu ili mozda ne zele? :) Kontam u evropi za lanac svi idu u ovlasceni, pa sto ne bi uzeli dodatnu lovu? 

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, dredger said:

Taj lanac i lancanici i spadaju u odrzavanje. Nego ljudi tripuju nema velikog servisa na motoru s lancem.  E sad, to sto im lanac traje krace nego na ford mondeu, to je vec sramota. Drugar vozi f10 520d, ima oko 230.000km, nije imao problema. Ali koliko cujem od vas, ima motor staru boljku. Pa ko radi u tom bmw-u? Jel moguce da 10-11 godina nisu u stanju da prevazidju problem s lancem na motorima 2.0d? Pa to moze samo kod njih i kod opela da se desi.

Opel je to prevazisao. Kupili ih Francuzi i sada odkidaju kako im ide prodaja i sve.

A one smesne price da se Ford pravi u Nemackoj da Opel ne bi bio najgori Nemacki auto vise ne pije vode ni za jedan ni drugi.

@mzex

Manuelni, ti si time pola problema resio. :D 50% problema na tim kolima je los menjac, 50% los motor!

Ovo ostalo je valjda ok... :D:D

Jebe... auto kada u 21.veku ne mogu da naprave pouzdanog automatika...

Link to post
Share on other sites

Kojoj kilometrazi? Druze ako ti verujes da je 10 god star e60 presao 150k , ti onda mora da verujes i u Ivicu i Maricu?

Pa pogledaj samo 2-3 godine f10 na oglasima, imaju vise km od toga...A zasto i njima ne vrate? Zato sto imaju trag u ovlascenom servisu...

Link to post
Share on other sites

A sto tako? Pa vidis da pise “-PISMENA GARANCIJA NA LEGALNOST I POREKLO,DA VOZILO NIKADA NIJE BILO HAVARISANO I NA PREDJENE KILOMETRE
BUKVALNO NOV NOV!!!”    ?

Link to post
Share on other sites

U belgijskom gradu Genk nema više BMW-a, svi su u Valjevu. Genk ima populaciju od 65000 stanovnika, svaki drugi vozi BMW koji prelazi malo, a obavezno se garažira.

Zaintrigiran oglasom, pogledao sam kompletnu ponudu: zamislite, 520D, X3 2.0, 120D i slični, svi su:
-KUPLJEN U GRADU GENK OD PRVOG I TAKOĐE JEDINOG VLASNIKA. Doduše, ima jedan: -KUPLJEN U GRADU CIRIH OD PRVOG I TAKOĐE JEDINOG VLASNIKA.

Svi su ispod 200k km, većina servisirana u ovlašćenim servisima.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12804481/bmw-520-dpanoful-packnov

174100 km Slika 21: Ispod oznake modela ima i podatak C 307205.

Imaju običaj dileri da zapišu i kilometražu sa kojom prodaju auto.

https://gocar.be/en/autovlan/second-hand-car-used/BMW/525/DA-qbbqdgnb

Poslednja, 15. fotografija ključa sa priveskom odgovara kilometraži na sajtu i knjižici. Oglas je belgijski.

Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, Nismo said:

A sto tako? Pa vidis da pise “-PISMENA GARANCIJA NA LEGALNOST I POREKLO,DA VOZILO NIKADA NIJE BILO HAVARISANO I NA PREDJENE KILOMETRE
BUKVALNO NOV NOV!!!”    ?

 

56 minutes ago, Sasa72 said:

Kako na e60 proveriti pravu kilometrazu? U kljucu ili ...?

Sa tom garancijom moze covek da se obrise ako je poslednji servis u ovlascenoj mrezi radjen ispod te km pa makar to bilo i pre 5 god :)

Sto se tice kljuca to se vraca za 30-40 eur, ja cu vam dati primer svog auta, kupio sam ga od druga koji ga je sam za sebe uvezao iz holandije ali je prilikom uvoza smanjio km da sutra kad ga bude prodavao ne mora da je objasnjava. AMSS , KLJUC i SAT sve mi se slaze, a auto je presao 150k vise. Meni je naravno to rekao i dao mi svu dokumentaciju kako je i kad odrzavan i na kojoj pravoj kilometrazi.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Ja bi mozda prodao moj e60 posto planiram da kupim X4. Auto je u extra stanju, kupio sam ga od prvog vlasnika koji ga je odrzavao kod Radulovica. Skoro je uradjen veliki i mali servis i kompletna reparacija menjaca. Imas ovde na forumu kakav sam problem imao, sta sam uradio i gde -  

Auto je 100% u pravoj kilometrazi i poseduje servisnu od Radulovica i od BMW servisa Radic. 

 

Link to post
Share on other sites

Nisu isti motori. U ovom iz Nemacke je stari, majstori kazu najpouzdaniji, dizel agregat do 2000 kubika (M47) koji nema problema sa lancima i ostalim stvarima. Taj agregat je kod mene u E61.  

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

BMW F10 518d da li ima ove probleme koje ste naveli?

 

Motor je 143 konja ja msm mogu da proverim. I mislim da je restyling.

 

Hvala pozdrav

 

Inace kakav je taj motor jel moze neko da napise nesto o toj verziji.

Link to post
Share on other sites

A kakav mislis da moze biti toliko tezak auto (ne nenormalno al je tezi od serije 3) sa tako malim motorom, i da je dobar motor zamara se mnogo, trosi se brze, upalis klimu kao da si mu prepolovio i tu konjazu, ko gadja taj auto nek ide na ozbiljne motore, od ovog sto bi nas narod reko nema leba

Link to post
Share on other sites