Pomoc oko kupovine BMW-a 5


Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

13 hours ago, marko13 said:

Kupio sam e91 sa tim motorom u martu. Odmah radio sve to. Mogu sutra videti tacno racune. Sve na belo, nista ispod ruke. Ne predje 650 ni u ludilu.

650 bi dao ne bi trepnuo (za miran san). Tj, posto mi je e91 LCI sledeci pik na draftu, to se racuna uz kupovinu. Kada izeksploatisem ovu ragu, cujemo se da me uputis gde si radio :). Koliko vidim, jos uvek te dobro sluzi auto :D 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, smg said:

650 bi dao ne bi trepnuo (za miran san). Tj, posto mi je e91 LCI sledeci pik na draftu, to se racuna uz kupovinu. Kada izeksploatisem ovu ragu, cujemo se da me uputis gde si radio :). Koliko vidim, jos uvek te dobro sluzi auto :D 

Samo se javi. Ma da gde god da radis manje vise ti je isto. Pa nije to nuklearna fizika.

Samo je fora da ti sam kupis delove da te ne farba niko sa pricom o nekim "magicnim originalnim delovima" koje eto samo on moze da nabavi a u realnosti kupi u radnji gde si mogao i ti samo bez njegove ugradnje u cenu.

@chevu1990 ne gresis!

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, chevu1990 said:

Naravno da postoji. i koliko znam to je pouzdanija verzija od 177Ks jer na tom 177ks postoji problem s lancem. Neka me neko ispravi ako gresim... :) 

Gresis, ima vise tema o tome, nije stvar u konjazi nego u oznaci motora M47 i N47, M47 je taj pouzdaniji.

M47 ima verzije 163hp i 150hp (fleet edition)

N47 ima verzije 177hp i 163hp (fleet edition).

U konkretnom slucaju 2008. je 163hp fleet edition, odnosno N47.

Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Djoksa530i said:

Gresis, ima vise tema o tome, nije stvar u konjazi nego u oznaci motora M47 i N47, M47 je taj pouzdaniji.

M47 ima verzije 163hp i 150hp (fleet edition)

N47 ima verzije 177hp i 163hp (fleet edition).

U konkretnom slucaju 2008. je 163hp fleet edition, odnosno N47.

Hvala, zato i napisah da me neko spravi ako gresim :)

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Djoksa530i said:

Gresis, ima vise tema o tome, nije stvar u konjazi nego u oznaci motora M47 i N47, M47 je taj pouzdaniji.

M47 ima verzije 163hp i 150hp (fleet edition)

N47 ima verzije 177hp i 163hp (fleet edition).

U konkretnom slucaju 2008. je 163hp fleet edition, odnosno N47.

+1 ?

Link to post
Share on other sites
On 9/19/2018 at 9:39 PM, marko13 said:

Od 600-1000e zavisi kako te ko zvekne.

Ali realno je 600-800€

Zavisi i od godishta, jer specifikacija dijelova nije ista, Mislim da se od 2007 - 2009 mjenja josh i zupchanik na bregastoj, a od 2009  2011 ne.

Link to post
Share on other sites

Znaci ostacu na e39 i kupiti jos jednog da imam za delove jer od novijeg bmw-a samo glava da me zaboli.

Ovaj servis lanca isplati se samo uraditi u ovlascenom ( i tamo nisi siguran), kod ovih za 600e  pitanje sta ces dobiti .

(bolji od originala, prva ugradnja, uzeto sa trake, doslo iz iste fabrike samo bez znaka, 100 i jedna prica o delovima)

Hoce li smanjiti ovaj 3.0 da uzmem pravi motor :)

Link to post
Share on other sites

Kao sto sam napisao odes i kupis sam delove i znas sta si kupio! Nema niko da te farba.A ne ono odes na mali servis pa ti stavi Filtron filtere po ceni vecoj od knecht-a. A onda ti prodaje pricu da su to neki original koji inace ne postoje da se kupe u slobodnoj prodaji ali eto on ima! A ulje je naravno iz bureta...

Link to post
Share on other sites

Stvarno je ovo zesca glavobolja, ispada da je bolje kupiti E60 2006 nego '08-'09. godiste.

Na koji nacin moze najbolje da se proveri lanac u kakvom je stanju, tj. kako pri kupovini primetiti da je lanac u losem stanju?

Link to post
Share on other sites