Pomoc oko kupovine BMW-a 5


Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Potpuno su kretenski trendovi. Prave motore kao za formulu male kubikaze a konjaze ludacke.

Tako da ce motori i menjaci toliko i trajati kao na formuli. Par krugova i pufff nema. ?   Bukvalno mozes da kazes da si "siguran" prvih 100k a svako paljenje kola posle toga je lutrija.

Nisu ameri glupi. Kada mu zveknes 3000-4000cc to brate ide 500000 milja bez problema!

Link to post
Share on other sites

I kod Amera se menja, sve je vise 2.0 motora sa po 300 hp ... kace turbinu na turbinu i oni :) 

Mene niko ne moze da ubedi da to nije namerno, pravljeno je da traje 3-5 godina i reciklaza i ponovo. Cak se i hvale sa cinjenicom da im je auto 100% reciklirajuci. 

Tamo negde za 5 godina, pola nas ovde ce da vozi Daciju :) ili e36 :D

Link to post
Share on other sites

Bukvalno. Posto necemo nikada moci da ispratimo te trendove.

Ali nije bas da kod amera ide tako. Oni su spustili sa 5000cc na 4500cc :D

Nesto se ne secam da sam video tamo nesto slicno. Jedino neke iz EU automobile. BMW, Mecka, Audi sve samo velike kubikaze ali ladno imaju Fiata 500 onaj mali fica koliko hoces. Bas sam se iznenadio.

Ali tamo je najniza kubikaza 3000cc

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

Bukvalno. Posto necemo nikada moci da ispratimo te trendove.

Ali nije bas da kod amera ide tako. Oni su spustili sa 5000cc na 4500cc :D

Nesto se ne secam da sam video tamo nesto slicno. Jedino neke iz EU automobile. BMW, Mecka, Audi sve samo velike kubikaze ali ladno imaju Fiata 500 onaj mali fica koliko hoces. Bas sam se iznenadio.

Ali tamo je najniza kubikaza 3000cc

Ja sam tamo bar jednom mesecno :/ 

Dobar deo evropskih / japanskhi / koreanskhi automobila su tu negde oko 2.000 cc. Naravno, nije pravilo. Ja sve sto sam rentao (u med size i full size sedan) su 1800 - 2500 kubika. A rekao bi da je bar pola automobila na ulici KIA / TOYOTA / HYNDAI :) da covek ne poveruje. Osim u Texasu, gde kapiram da nemaju ni kosilicu ispod 3000cc

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Oko 120-150e zavisi od ulja i delova + koliko ti vec majstor uzme za delove.

Filteri te izadju oko 5000-9000din zavisi koji. Bese 6L ulja pa koje kupis.

Svako preporucuje drugo ulje. To je vecita rasprava. Koje god da uzmes gledaj da ima onu LL 04 oznaku. Ono kao preporuka proizvodjaca itd..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

U oglasu pise "prvi vlasnik" Pitaj ga samo da li misli prvi vlasnik kupljen ovde ili prvi vlasnik od kada ga je uvezao ?

Posto sada masovno preprodavci napisu prvi vlasnik da prevare ljude. A misli prvi vlasnik od uvoza.

Ako ga je uvezao ne moras da ides da trazis majstora da ti vidi kilometrazu. Ne trosi vreme, skidao je 90%

Ako je kupljen u RS ima sanse da je to realna km. Samo pise kako je lik u CH pa ako ramo radi i putuje tamo ovamo ni to onda nema sanse da je prava KM

Bilo kako bilo sanse da je stvarno presao samo toliko su ravne nuli!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...