Pomoc oko kupovine BMW-a 5


Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

8 minutes ago, marko13 said:

Ja koliko znam samo jedan. A on ide od prilike ovako: dizel 7L100km benzin 12L 100km ?

Svaki motor ima mane, a konkretno za taj mi pada na pamet najmenje 5 bez razmisljanja, ali necemo o tome, da se ne naljuti neko od vlasnika. ?

Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, marko13 said:

Ma naravno, salim se ja malo. Ali da mi lova nije problem znam ali 101% znam da me dizel ne bi video!

Ma kada dodjem na pumpu ne bih isao na tocilicu gde ima pistolj za dizel ?

Isti slucaj?

Link to post
Share on other sites

U sustini uvek se moze zaboraviti na fabricke podatke jer se vezuju za idealne uslove, svi znamo da je praksa totalno druga stvar a najgore od svega je sto mi vozimo na jako losem gorivu prinudjeni smo na to. Na moju nesrecu u zadnje vreme sam cesto kod drugara koji je mehanicar i bas gledam na svakom novijem i starijem kad radi odrzavanja filteri goriva su crni na svakom a iz njegove price servisni intervali su izmedju 8000 i 10000km. I to me podseti na par meseci unazad kad sam bio u poseti prijatelju u Norveskoj gde sam momak kaze (radi u Land Rover servisu ovlacenom) kaze za 7 godina nije mu se dogodilo da izvadi filter goriva da je zaprljan bio, tamniji zbog vlaznosti bude al u sustini nisu prljavi nikad.. Tako da kod nas je skroz razumno sto auta trose i vise nego sto je logicno...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, pjer4388 said:

Postoji li neki 2.0 motor u e90 ili e60 facelift modelima (2007-) koji nema problem sa lancem?

Ja vozim E61 LCI sa M47 agregatom i na njemu se ne menja lanac kao i na N47 agregatima. 

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, miksa said:

Taj x5 4.0i mora da trosi minimum 20l,ali minimum... Mislim da je 25l neka normalna mera za auto od 2.5T sa tim motorom i performansama.

Testesteeron na kanalu kaze 12-13 po gradu, 8l na otvorenom, mozda laze jer mu je delta ustupila auto, a mozda i ne laze. Fabrika svakako laze to znamo , a ona kaze 8.5 kombinovano.

Meni auto od kad je zima krenula 12-12.5 po gradu, smesno je porediti ta dva auta.

Link to post
Share on other sites

645i u testiranju deset dana,nisu mogli da mu skinu ispod 18l ,a najvise su uspeli da naguraju 38l :) i to ne pricam o bordu,vec o pistolju na pumpi :)

meni e53 od kad je zahladilo 12.5l merenje po cepu...

letos 9.5l najniza isto merenje po cepu...

oba merenja sa normalnom voznjom,sad kad bi ga odrao nekoliko puta,tacno bi video kako skazaljka od rezervoara spada,ili kad mi ga maltretirao neku zescu voznju mislim da bi glat 15l bila potrosnja...

zato je e39ka mama i tata,nikad nije presla 13l ni u najstrasnijim mukama...

Link to post
Share on other sites

Zavisi sta je sve menjano vec. U principu, svi servisi radi svoje sigurnosti... Kvacilo ne mora menjati ako je u ok stanju, turbina isto. Prekontrolisati trap, kocnice. Naravno svi fluidi. 

Link to post
Share on other sites

Nisam mislio na redovne servise, kad sam vozio renoa i terao u ovlasceni servis radnik za salterom mi je predlagao naspram moje kilometraze sta je reno preporucio da se menja i on napravi radni nalog sta da se zameni a ne pogleda auto (dosao sam na redovan servis i odradim jos par stvari radi moje sigurnosti).
Svi pokazuju neke knjizice kao radili servise u ovlascenom servisu (menjali ulje i filtere) a niko nije odradjivao neke ozbiljnije zamene koje sam bmw preporucuje.
Pakne se menjaju na 100k, remenica na 100k, turbina na 200k, kvacilo na 200k, lanac 200k a niko to ne odradi kao radi kao sat nista netreba da se menja i onda mene posle predjenih 10-20hkm doceka zamena svega.
E to ja pitam jel na ovom modelu ide zamena svega ovog navedenog ili ti delovi mogu jos 100k da predju normalne voznje.

Link to post
Share on other sites

Pa pazi, ne vidim svrhu zamene kvacila i turbine recimo odmah ako nisu naceti. Te dve stvari mozes promeniti kada krenu da zezaju, sto bi menjao sada kada recimo mozes da teras jos 20-30k km kao sto si rekao? Oni su to napisali da bi ogradili sebe kroz garanciju, da bi uzimali pare logicno. Deo koji ne moze da doprinese nekom vecem kvaru, ako sljaka ok jos uvek, zasto ga menjati? 

 

S' druge strane, ta remenica moze da se zameni, ona vec vuce i druge stvari sa sobom ako omane mada to spada u taj veliki servis sa lancem koliko sam ja upucen u sve to. 

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Sasa72 said:

Nisam mislio na redovne servise, kad sam vozio renoa i terao u ovlasceni servis radnik za salterom mi je predlagao naspram moje kilometraze sta je reno preporucio da se menja i on napravi radni nalog sta da se zameni a ne pogleda auto (dosao sam na redovan servis i odradim jos par stvari radi moje sigurnosti).
Svi pokazuju neke knjizice kao radili servise u ovlascenom servisu (menjali ulje i filtere) a niko nije odradjivao neke ozbiljnije zamene koje sam bmw preporucuje.
Pakne se menjaju na 100k, remenica na 100k, turbina na 200k, kvacilo na 200k, lanac 200k a niko to ne odradi kao radi kao sat nista netreba da se menja i onda mene posle predjenih 10-20hkm doceka zamena svega.
E to ja pitam jel na ovom modelu ide zamena svega ovog navedenog ili ti delovi mogu jos 100k da predju normalne voznje.

Ako si pri novcima, odvezes auto kod nekog dobrog majstora i kazes mu da uradi sve. Taj lanac na 2.0d ume i ranije da pravi problem, evo pre neki dan vidim na 96.000km momak radi lanac. Nov auto, ali puko lanac.

Link to post
Share on other sites

Ti u principu ne moras da mijenjas djelove na km koju je bmw propisao vec u skladu sa stanjem i kvalitetom djelova,ovo ne vazi za fluide . Npr Bmw je propisao zamjenu ulja 15-20h km ja je radim 7500-10h km. Isto tako propisao je zamjenu remenice radilice na 100-150h km mn je jos fabricka na 350h km . Sto se lanca tice znam i ljude kojima se raspao na manje od 100h a znam i jednog koji ga zbog sebe promijenio na nepunih 400h km

 

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Upravo tako...

Sve zavisi od prethodnog vlasnika i odrzavanja tj. neodrzavanja auta.

Npr. Covek kupio sinu nov bmw,odrzavao u ovlascenom sve po ps,al ga ovaj terao za sve pare i jebo mu kevu kad god je imao priliku da se pokaze pred drustvom,ribicama,auto u bgd,parking ispred zgrade,zima,leto i slicno. I proda ga sa manje od 100K na satu.

Pr.br.2 Covek sa 60ak godina ispunjava sebi decacki san i kupuje nov bmw. Vozi ga 3 godine i predje sa njim 100K km. Uzivajuci u putovanjima,auto uvek u garazi,nikad kisa,nikad sneg....

Razlika izmedju ta dva primerka je ogromna,naravno u korist drugog.

Tako da ne treba slepo pratiti servisna uputstva i intervale iz knjizica,vec gledati kompletnu sliku.

 

Link to post
Share on other sites

Nije slucajno sto svi prodaju kola na 200+

Na 200+ se menja SVE! Sve je dotrajalo, kocnice, amortizeri, svi fluidi, veliki servis, AK, grejac,  verovatno i kvacilo. Sve sto mozes i ne mozes da zamislis je pri kraju ili jako blizu kraja.

Link to post
Share on other sites

Ja sam pazario e39. Npr taj auto je u startu pojeo 70.000din delova novih oko motora. Onda 32.000din za kocnice, pa jos 16.000din za trap. Plus polovni neki delovi. A bice jos toga samo cekam priliku da prekontrolisem sve. Neko bi vozio jos 50k-100k tako i auto bi stvarno isao. Ali ja sam hteo sve servise da odradim i da bude siguran auto

Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, StunterSM said:

Ja sam pazario e39. Npr taj auto je u startu pojeo 70.000din delova novih oko motora. Onda 32.000din za kocnice, pa jos 16.000din za trap. Plus polovni neki delovi. A bice jos toga samo cekam priliku da prekontrolisem sve. Neko bi vozio jos 50k-100k tako i auto bi stvarno isao. Ali ja sam hteo sve servise da odradim i da bude siguran auto

Ista prica, uzeo ovaj E91 u februaru i odmah u prvih 1mesec sve novo, oko 1500e samo delova bez ruku.

Narucio sam sada nove amortizere isto... Moje skromno misljenje je da je danas svaki auto koji predje 10god i 200k nije nego za pod presu! Kao sto su u fabrici i smislili.

Ovo sto mi radimo je da setamo matoru babu od 50god, ugradili smo joj silikone, malo botoksa, zategli i sada se tripujemo da setamo dobru ribu!

A onaj ko je to gazio pre je setao dobru ribu.

Kao sto onaj mucenik sada ozenio Severinu. A onda bila riba kada je snimila onaj "filmic" sada samo bleda senka ?

Link to post
Share on other sites