Pomoc oko kupovine BMW-a 5


Recommended Posts

Na zalost nije tako, mogao sam da kupim i e60 i f10 pa nisam. Razlog  je sto godisnje predjem 50.000-60.000 a to svakako ne bi bilo lepo preci u ovim novijim igrackama. Prvo bilo bi skupo do bola, drugo nesigurno skroz. Za nov auto necu da dajem pare, a u fiatu jos 100.000km isto necu, grba ce mi narasti. Haha. Jeste da je doblo pouzdan al ne mogu vise. Zato sam kupio e39. Hteo sam e38!730d ali nisam nasao, pa sam zavrsio na 525d e39. Odrzavacu ga kako treba i znam da ce me sluziti dobro, o udobnosti i kvalitetu voznje necu ni da pricam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sve vise mi deluje da sa prelaska na noviji model, ima da uzmem E34 neki za 1000e i uloziti 2000e u mehaniku, tj motor generalka trapovi ma sve zivo. I dobijes auto sa koiim mozes ici 500k opet uz zamenu ulja i filtera

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

@StunterSM uradio si pravu stvar i sa kupovinom i sa "velikim" servisom... Tako se radi servis kad kupis auto,a ne ulje i filteri i astaraaa micooo 

@marko13 Svi smo razliciti,surak je kupio nov Tipo prosle godine. Ja isao da ga doteram od Stojanova 0km. Lep auto,uzeo najjaci paket opreme koji postoji u ponudi za Srbiju,cekali mesec ipo da stigne iz Italije.

Ali taj auto ni po jednom kriterijumu nije bolji od mog 530d,samo je mladji 17godina i skuplji 5 puta

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, marko13 said:

Nije slucajno sto svi prodaju kola na 200+

Na 200+ se menja SVE! Sve je dotrajalo, kocnice, amortizeri, svi fluidi, veliki servis, AK, grejac,  verovatno i kvacilo. Sve sto mozes i ne mozes da zamislis je pri kraju ili jako blizu kraja.

Valjda sam ovo hteo da cujem.

Uzeo sam i ja auto koji sam mogao da odrzavam pa dzabe ako nestavis pravi original deo opet ga menjas za godinu dana.

U e39 ako sad izmenjam sve ona ne vredi te pare a svi ti novi delovi trose se 5x brze od originalnih.

Znaci da mi je bolje naci e60 sa manjom kilometrazom nego sa full opremom.

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, marko13 said:

Ista prica, uzeo ovaj E91 u februaru i odmah u prvih 1mesec sve novo, oko 1500e samo delova bez ruku.

Narucio sam sada nove amortizere isto... Moje skromno misljenje je da je danas svaki auto koji predje 10god i 200k nije nego za pod presu! Kao sto su u fabrici i smislili.

Ovo sto mi radimo je da setamo matoru babu od 50god, ugradili smo joj silikone, malo botoksa, zategli i sada se tripujemo da setamo dobru ribu!

A onaj ko je to gazio pre je setao dobru ribu.

Kao sto onaj mucenik sada ozenio Severinu. A onda bila riba kada je snimila onaj "filmic" sada samo bleda senka ?

Ma ne moze taj mali nju da dere kako valja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 12/17/2018 at 9:25 AM, marko13 said:

Moje skromno misljenje je da je danas svaki auto koji predje 10god i 200k nije nego za pod presu! Kao sto su u fabrici i smislili.?

Grešiš.

Nikada više neće napraviti auto kao e39. (e32,e38 ,w124) to više nema da se kupi.
A to su auta 10 u glavu za sve novo plastično što nam danas prodaju.

E38 i E39 su auta sa kojim se voziš ko dingospo a ne moraš bubreg da prodaš da ga održavaš....

Link to post
Share on other sites

Pa ne citas sta pisem.

Svaki danasnji auto. Starija kola mogu. Ali to se vise namerno ne pravi. Bas da bi izdrzali samo tih 10god plafon i pravac reciklaza!

E39 je vec prastar auto. To se vise nece ponavljati. Zaboravi. 

Link to post
Share on other sites

Činjenica je da modernji automobili imaju više (dodatne) elektronike, pa i određene mehanike, i da je sve to (opet dodatno) podložno kvarovima. 

Ali realnost opet kaže da moderni automobili bez problema prelaze i jako velike kilometraže ako se valjano redovno servisiraju. Teško je reći šta će biti za 20 ili 30 godina ako/kada duhovi iz elektronike počnu da naviru (osušeni elektroliti, hladni lemovi, elektromigracija u čipovima itd), ali ako se gleda pouzdanosti samo po pređenoj kilometraži, ne bih rekao da je recimo F10 lošiji od E39. 

Link to post
Share on other sites

Istina je da su govna! Kako ti redovno da odrzavas pogon na xdrive kad nije namenjeno da se ulje ikad menja,m?? Kad to kazem, stvarno mislim da nije namenjeno jer ne postoji sraf za ispustanje. Ni jedan nije docekao 200.000km da nije riknuo. O drugim stvarima da i ne govorim.. jednostavno napravljeno da radi dok ne istekne garancija

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, StunterSM said:

Istina je da su govna! Kako ti redovno da odrzavas pogon na xdrive kad nije namenjeno da se ulje ikad menja,m?? Kad to kazem, stvarno mislim da nije namenjeno jer ne postoji sraf za ispustanje. Ni jedan nije docekao 200.000km da nije riknuo. O drugim stvarima da i ne govorim.. jednostavno napravljeno da radi dok ne istekne garancija

Da li se danas isplati da covek nadje neki stari i provereni model BMW-a,(E30,E36,E46,E34...) restaurira ga za sebe i uziva u voznji ? Imam utisak da ce sa takvim autom, imati daleko manje glavobolje nego da kupi nesto novije : E90/E60/F30...

Link to post
Share on other sites

Realno najbolje je da se nadje auto u jako dobrom stanju, plati malo vise od proseka, urade servisi i neke preventivne stvari i da se vozi. Ovi sto su za restauraciju bolje pod presu da idu, osim ako nije neki redak model

Link to post
Share on other sites

Jedino vredi restaurirati tipa E24 ili nesto tako egzoticno pa imati za vikend auto sto se tice daily modela ne bi nama smetalo sto su pravljeni da traju 5 godina da nam je standard takav da (sto je i prirodno da auto dosadi za taj period) oteramo u salon ostavimo taj i izadjemo sa novim modelom, tad se niko od nas ne bi opterecivao sta je boljka modelu ili slicno, sipaj gorivo i vozi dodje drugi pa ponovis...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma, nama je mana nesto sto moramo dati 400e jer je taj deo presao 400k a trebao da se menja jos na 150k haha :D pogotovo pogledaj gde vozimo kola... kad bi uzeo nov ili bi mu foxovo vesanje stavio il ga ne bi ni vozio ovde haha. Inace prijatelji srecna Nova, da bude mnogo uspesnija, bez ikakvih kvarova i dosta uzivanja. Pozdrav!

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites