Pomoc oko kupovine BMW-a 5


Recommended Posts

55 minutes ago, StunterSM said:

Realno najbolje je da se nadje auto u jako dobrom stanju, plati malo vise od proseka, urade servisi i neke preventivne stvari i da se vozi. Ovi sto su za restauraciju bolje pod presu da idu, osim ako nije neki redak model

Znam, ali problem su razne prevare kod nas. :( Eto platim ga iznad proseka, a on realno ne vredi toliko. Jel kako da znam da nema neku skrivenu manu koja mi posle zadaje glavobolje. Naravno, sve se da popraviti ali to onda nije to... Cak da li mu je i kilometraza originalna. Ne tvrdim da ne postoje posteni prodavci kod nas, sa realnim primercima jako dobrih auta ali su jako retki.

Kod starih modela, vidim da takva opcija postaje sve popularnija u svetu. Nadje se neki model za malo para koji je u voznom stanju, tipa E34, restaruira se i koristi za daily dugo godina. Cak i i da se nesto pokvari, daleko se jednostavnije i jeftinije sanira.

 

  

Link to post
Share on other sites
  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije samo to, kupovao sam delove kako treba i preventivno menjao. Ali ne mogu da se porede stari i novi. Drugi je sistem. Hiper produkcija. Telefoni se menjaju i zastare za 2 god kola izlaze brze. Traju manje a kostaju vise. Samo se uskace iz kredita u kredit i tako.

A reci da je f10 kvalitetan kao e39 ili e34 je presmesno. Nema ko ga je imao da ga nije pljunuo ako nista zbog menjaca!

Link to post
Share on other sites

Ja ne volim automatik nisam bio ljubitelj njega u bilo kakav spic da sam upadao nisam nikad pozeleo da imam tu funkciju da auto sam menja. Obzirom da se dosta kolega vozaca okrenulo tome mogu samo primetiti da mnogi ne znaju da voze automatik kolkko god to smesno zvucalo, svaki put kad stanu na semafor vecinu vidim da izbacuje auto u N, sto je velika greska dovoljno je drzati kocnicu kao sto mnogi znaju, sklop je spreman za pokret sve njegovi zubcanici i opruge itd su vec spremni da auto krene a ovako se samo uzaludno trose sve komponente izbacujuci i ubacujuci u D bez ikakve potrebe... Tako da mislim da je na nekim autima stvarno lose odradjen menjac ali to dodatno pospesuje neiskustvo vozaca...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Novi automatici šaltaju brže od (sigurno većine) ljudi i pritom omogućavaju i manju potrošnju (iako su nešto teži!), pogledajte i sami u tehničkim karakteristikama novih BMW-ova. E sad, koliko su dogovečni, videćemo.

Ja mislim da ako nemaju neki falinku u dizajnu i ako su dovoljno predimnzionisani (npr automatik previđen za 600nm a motor daje 400nm) uz redovno održavanje (za koje BMW kaže ne treba, tj. lifetime, a ZF kaže na 80-100.000km) trebalo bi da žive prilično dugo...

Obaška što je melem za loše vozače... Kod nas u firmi smo prvo imali manuelce, vozio i kurta i murta, i tipično kvačila živela 50-60000km, a menjač posle 100-150k (a to napravi auto za 2-3 godine max) je katastrofa. Par automatika koje smo imali nikakvih problema do 150k (kada se auta prodaju), jer kompjuter šalta a ne kurta i murta...

 

Link to post
Share on other sites

Lepo receno od vecine ali ne od svih... Kod nas u firmi je ista prica al ja sam fokus stavio na licni auto tj daily, naravno sa 2.0 dizelom nema ni poente nesto brzo saltati, i inace bilo kom dizelu a suludo je da pricamo podatke i diskutujemo o karakteristikama M modela kad ///M moze samo da me zaobidje na putu ako ostanem u zemlji, o posedovanju necu ni da mislim haha :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Svi bi mi voleli da vozimo M3 ili M5, ali NE i da ga platimo, i da za njega NE plaćamo registraciju i porez na luksuz, održavanje, gorivo, delove itd... :)

Realnost: manje od 1% vlasnika BMW ima M3 ili M5, a kod nas verovatno i manje, tako da je u Evropi a i kod nas 2.0 dizel motor je apsolutino najdominantniji BMW motor sad već godinama unazad.

I realno, sa ovakvim putevima kakvim imamo, i ograničenjim brzine na autoputu na 130km/h, i 2.0d je sasvim dovoljan. A 6.8s do stotke na najnovijoj 3-ci nikako nije za potcenjivanje, to je vec nivo E30 M3 i E90 330d.

Link to post
Share on other sites

Slazem se. Dok su u garanciji super su. W124 3000 kubika jedva 80 i kusur konja, presao milione, novi 2.0 u Discovery dzipu 240konja... dok mu je garancije trajace posle toga moze da se baci... jedino ce mi uvek biti zao sto nikad nije sastavljen 2.0 motor tipa 150 konja ali sa 6 klipova dizel :D Ali ako bog da i kupovacemo novija kola pa menjati za jos novija, a sva ova ostace lepe uspomene :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
520d 2007-2010 N47D20
 trebalo bi da je onaj motor sto ima problem sa lancem
 
Sto je km sumnjiva?
 
To sto je Desmo auto u Njemacku,dje se ne prelaze male kilometraze,tj ides na posao 100-200km u jednom pravcu,auto star 10-11 godina pa izracunaj,plus ja odma gledam po svom primjeru za godinu dana presao skoro 50k km

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Desmo said:

Pa ne ide svako na posao 100-200km, nekome je posao preko puta kuce, neko ide prevozom

Oni sto tamo voze BMW, MB, Audi, zive na periferiji. Moji su na 45km od Berna, a rade u gradu. Svaki dan stotka...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Desmo said:

I ovaj sumnjiv

 

15q3hcm.png

Ako gledate da kupite auto u Njemachkoj, izbjegavajte sve auto kuce chiji su vlasnici Turci, Balkanci ili Rusi, lako se prepozna po imenu auto kuce. 

U takvim auto kucama postoji znachajno veca vjerovatnoca da vas prevare u smislu kilometrazhe, da li je auto udaran i slichno. Ako vidite auto haus Hans ili slichno :), vjerovatnoca za prevaru je jako mala.

Link to post
Share on other sites

Nažalost, dobar procenat ljudi ako imaju priliku da nekog prevare i time se okoriste (a pritom procene da su šanse da će biti uhvaćeni ili odgovarati odnosni snositi posledice maltene nula), to će i uraditi. 

Ne govorim samo o automobilima nego uopšte...  Toliki je to veliki procenat ljudi, da je teško zamisliti kako bi društvo izgledalo bez takvih. Eh ta ljudska osobina zvana pohlepa, koliko bi samo život i svet bio bolji da je nema...

 

Link to post
Share on other sites

Ne postoji problem sa lancem, jednostavno se menja ko i gume na autu :D to sto je vreme za zamenu kad ih mi uzmemo to je drugo. Svi imaju jednoredni lanac pa je velika verovatnoca da je istrosen i da ce morati da se menja. BMW 1ce sa tim motorom cesto budu podlozne zameni tako da je verovatno i na 3ci isto jer je isti motor.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites