Pomoc oko kupovine BMW-a 5


Recommended Posts

Da ne bih otvarao novu temu, nadovezacu se ovde.
Treba mi pomoc u vezi kupovine e60, to bi bio moj prvi bmw, ne racunajuci kocku koju sam vozio pre 10 godina, a isto toliko sam I clan foruma. Citam, pratim, svakodnevno, ali ne komentarisem mnogo, jer nemam nekog iskustva iz prakse. U sustini, sto vise citam oko pomenutog modela  e60 520d, sve sam dalje od njega.  Ispada da kad kupis auto moras da spremis jos toliko novca otprilike, koji ces odmah da ulozis, jer bi auto mogao da ima 101 problem u potencijalu. Znam, nije bmw za svakoga I sve te price, koliko je kostao kad je bio nov, da mora da bude skupo odrzavanje itd.

Da li se isplati uzeti 525d, koji je u startu osetno jeftiniji, dati malo vise para na registraciju godisnje, ali da te manje boli  glava, sto se tice nekih urodjenih mana koje postoje na 2.0d (nebitno m47 ili n47) I koliko 2.5 pruza vise u voznji u odnosu na slabijeg brata? Takodje, zanima me kolika je razlika u ceni odrzavanja izmedju ta dva motora?
Da napomenem da bi mi to bio drugi auto, koji bi iskljucivo koristio za duza putovanja I na otvorenom putu I sa kojim bi prelazio oko 10 000 godsinje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam upravo u Svajcarskoj I idem da se "ponovim" sa jednim 525xd F11 iz 2013. godine i zbog toga ce moj E61 520d biti na prodaju. Moj zelenko je jedan od retkih restajling modela koji ima M47 agregat na kojem se ne menja lanac. Stanje je bas, bas dobro. Kompletan u prvoj farbi. Dva seta alu felni I guma (oba odlicna) itd.

P.S. Ukoliko ti touring verzija ne smeta, onda klik na link ispod mog nicka link i tamo mozes da procitas dosta o primerku koji ti nudim. 

Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, Zeljkamp said:

Ja sam upravo u Svajcarskoj I idem da se "ponovim" sa jednim 525xd F11 iz 2013. godine i zbog toga ce moj E61 520d biti na prodaju. Moj zelenko je jedan od retkih restajling modela koji ima M47 agregat na kojem se ne menja lanac. Stanje je bas, bas dobro. Kompletan u prvoj farbi. Dva seta alu felni I guma (oba odlicna) itd.

P.S. Ukoliko ti touring verzija ne smeta, onda klik na link ispod mog nicka link i tamo mozes da procitas dosta o primerku koji ti nudim. 

Hvala na ponudi, verujem da je u dobrom stanju, ali ne bih touring varijantu.

Link to post
Share on other sites

2.5d bolje ide,manje trosi,odrzavanje isto kosta u odnosu na 2.0d

E60 ako te greje,neznam sta da ti kazem,auto ima dosta bagova i tripova,ima dosta ponude,verovatno bas zbog toga sto niko nece da skrlja neke pare kad zatreba,vec samo SALJI DALJE...

Jedan od 2 bmw-a koji nikad ne bih kupio e60 i e65...

Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, miksa said:

2.5d bolje ide,manje trosi,odrzavanje isto kosta u odnosu na 2.0d

E60 ako te greje,neznam sta da ti kazem,auto ima dosta bagova i tripova,ima dosta ponude,verovatno bas zbog toga sto niko nece da skrlja neke pare kad zatreba,vec samo SALJI DALJE...

Jedan od 2 bmw-a koji nikad ne bih kupio e60 i e65...

Sto se potrosnje tice, to mi ne igra neku ulogu, sve i da trosi malo vise, ne bi mi to bio auto za svaki dan i gradsku voznju. E 60 mi se oduvek svidjao, a sad su cene pale dosta, tako da je jako pristupacan postao. Vozio sam se u par komada, 2.0, ok je to za mene sto se tice performansi, jer ionako prelazim iz nize klase i manje kubikaze, samo dosta los imidz se stvara za taj 2.0, 2.5 je ipak sestak, pa me zanima da li je pouzdaniji, racunam da su i jedan i drugi presli prilicno km, kao sto je slucaj uglavnom. Ne bezim od toga da cu morati da ulozim u njega u startu nesto, to bi me cekalo sta god da uzmem. Gledao sam i E90, ali to je isti motor, svejedno, a i nesto bih vece malo, udobnije. U e39 se nisam vozio nikad, koliko se secam, tako da ne mogu da ga upredim sa e60, ali nije nemoguce da zavrsim i sa e39.

Edited by gavra43
Link to post
Share on other sites

@gavra43
Isti ti je ku**c ako gledas pre lci modele a 520 a 525 potpuno isto idu isto trose samo ti je razlika u odrzavanju i registracijama. Prvo i osnovno trazi odrzavan auto pa ga plati u startu 1000skuplje i vjeruj mi izace te dosta jeftinije nego neka jeftina baracina.Ako ces auto samo za duze puteve licno bih prije uzeo 525d rastereceniji je motor za duze relacije

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rocco77 said:

@gavra43
Isti ti je ku**c ako gledas pre lci modele a 520 a 525 potpuno isto idu isto trose samo ti je razlika u odrzavanju i registracijama. Prvo i osnovno trazi odrzavan auto pa ga plati u startu 1000skuplje i vjeruj mi izace te dosta jeftinije nego neka jeftina baracina.Ako ces auto samo za duze puteve licno bih prije uzeo 525d rastereceniji je motor za duze relacije

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 

Gledam te pre lci modele, ne bezim od toga da platim auto vise u startu da me ne bi posle bolela glava, to je uvek bolja varijanta. Razlika u ceni samog auta 2.0 i 2.5 je prilicna i kod nas i preko. Kolika je ta razlika u odrzavanju, sto se tice servisa itd.? 250e vise je registracija na godisnjem nivou, to znam.

35 minutes ago, Stefan L. said:

koliko planiras da das love za auto da ti odmah kazem dal da uzimas e60 :)

Planiram da dam onoliko koliko mislim da vredi taj neki koji budem gledao, da mogu iole da budem siguran da me nece ostaviti negde na putu. Svakako necu uzeti najjeftiniji na oglasima, npr. za 6000 i onda posle da kunem i pljujem i bmw i dan kad sam ga kupio, ali svakako ne planiram ni da dam 13000 za e60. Ne verujem da cu naci neki da nema bas nikakvog ulaganja u startu, to je malo teze, tako da i na to racunam. ☺️

Edited by gavra43
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...