Recommended Posts

Pozdrav svima zovem se Uros i planiram da kupim svoj prvi BMW, nakon Peugeota 206 1.1 i Peugeota 307 1.6 110ks resio sam da napustim Francuze i okrenem se BMW-u :) . Odlucio sam da to bude popularni E46, s tim što bih želeo ili dizelaša ili čistog benzinca bez plina :). Nisam neki žustar toliko vozač, više volim hypermiling (s Peugeotovim menjačima se ni ne može nešto posebno uživati u vožnji i kvačilom koje je preblizu kočnice) i prolaske kroz krivine u koje sam se zaljubio nakon vožnje sestrinog BMWa serije 1 2010. 116d. Zato sam odlučio da želim karavana ili limuzinu mada smatram da nemam dovoljno novca za limuzinu pa ne bih da preteram i uzmem krš :). Naime budžet je oko 3500e i u njega ulazi mali servis a pošto dizeli imaju lanac onda nema velikog, tako da ću ostatak (ako ga bude) ostaviti za ne daj Bože :D.

Link to post
Share on other sites

Da te smorim. Ali...

1. To sto ima lanac ne znaci da nema veliki servis vec samo da kosta kao 6-10 malih servis!!!

2. Batali, drzi se pezoa. Za te pare bolji pezo a 4x niza cena odrzavanja.

Link to post
Share on other sites

Ozbiljno mislis da je 3500 malo za karavan tog godista npr? Pa ajde da kazemo da mogu i 4000 da izdvojim ako mi se bas svidi primerak, a cena odrzavanja Pezoa nije niska bas kao sto neki misle, navikao sam ja da izdvajam i po 20e mesečno za njega, sve sam mu izmenjao, benzinci imaju mnogo gremlina svojih, a za BMW-ove dizele kažu da su bolji i od famoznih JTD-ova, pa i da mi ode zamajac imam sa strane novca da ga rešim, kvarovi nisu problem, samo ne želim da puknem 1000e u njega pored tih para a da ne budem siguran kad odem na put neki duži..

Link to post
Share on other sites

Ima lomina i za 2000-2500e, ali pouzdan auto poznate istorije tesko ces naci bez 4500-5000e (limuzina). Sve ostalo je lutrija i 99% te ceka 400-500e ulaganja u prvih mesec-dva.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nismo said:

Ima lomina i za 2000-2500e, ali pouzdan auto poznate istorije tesko ces naci bez 4500-5000e (limuzina). Sve ostalo je lutrija i 99% te ceka 400-500e ulaganja u prvih mesec-dva.

Написао човек у пар речи све! Лутриај ти је то све...око сваког дизела има увек зезанција,није битно која је марка,зависи како ти западне одржаван или не одржаван...пуста срећа!

 

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Rudy5 said:

Ozbiljno mislis da je 3500 malo za karavan tog godista npr? Pa ajde da kazemo da mogu i 4000 da izdvojim ako mi se bas svidi primerak, a cena odrzavanja Pezoa nije niska bas kao sto neki misle, navikao sam ja da izdvajam i po 20e mesečno za njega, sve sam mu izmenjao, benzinci imaju mnogo gremlina svojih, a za BMW-ove dizele kažu da su bolji i od famoznih JTD-ova, pa i da mi ode zamajac imam sa strane novca da ga rešim, kvarovi nisu problem, samo ne želim da puknem 1000e u njega pored tih para a da ne budem siguran kad odem na put neki duži..

Imam pezoa ? pezo je za BMW dzabe!!! 20e mesecno za BMW ? samo ako planiras da stoji ceo mesec.

Racunaj t odmah na tih 1000e i moli boga da tu stane...

Ako mislis na JTD iz Fiat/Alfa jos nisam cuo da neko ima frku sa tim motorima. Zna na Fiatima struja da seza na kolima ali ti JTD jok!!!

Nemoj pogresno da me shvatis ali opet cu ti reci isto, batali bmw..

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pogresno sam se izrazio, mislio sam za tu klasu Peugeot 206 20e mesecno mi je izbijao :D

Kakva je situacija sa 116i i 318i za 4000(za seriju 1 ajde neka bude 4500, samo za auto, ne za odrzavanje xD)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...