Recommended Posts

Nema sta da bude neisplativo, covek je izuzetno korektan i nista nije hteo da naplati za ovo zezanje oko mog auta, ako se javi radicu kod njega, ako ne idem na drugo mesto. Sada tokom zime svakako necu nista raditi, tako da ima vremena...

Sto se tice valjaka, Revo mi je bas daleko jer sam iz Kikinde, ali sam cuo da u Bg OT-Performance ima vrhunske 4x4 valjke, pa mogu otici tamo

Link to post
Share on other sites
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6 hours ago, yosh said:

Nema sta da bude neisplativo, covek je izuzetno korektan i nista nije hteo da naplati za ovo zezanje oko mog auta, ako se javi radicu kod njega, ako ne idem na drugo mesto. Sada tokom zime svakako necu nista raditi, tako da ima vremena...

Sto se tice valjaka, Revo mi je bas daleko jer sam iz Kikinde, ali sam cuo da u Bg OT-Performance ima vrhunske 4x4 valjke, pa mogu otici tamo

Cesto sam u Ki, video sam auto jednom, vrh je. Inace, imas u Zrenjaninu servis koji radi chip za Revo uzice. Ima valjke, sve kako treba. Ako hoces poslacu ti u pm koji je.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odličan auto sa vrh opremom i sada fenomenalno sređen. Možda samo još blago zatamnjena stakla bi mu lepo legla, tipa 50% pozadi, 30% napred (koliko je dozvoljeno po zakonu).

Ja ga ne bih čipovao, uvek postoje rizici na duže, a ovaj sigurno već ide kao mećava sa izmerenih 245ks.

Ako misliš duže da zadržiš auto, stavi šper, nećeš se pokajati... 

Link to post
Share on other sites

Hvala,

Nikada nisam bio ljubitelj zatamnjenih stakala, tako da nista od toga.

Sto se tice spera, znam da je vrhunska stvar i da se necu pokajati ali su tu vec problem finansije, hocu prvo da uradim veliki servis sad u februaru/martu da izmenjam sve rolere, spanere, remenicu radilice, ili sta vec sve bude trebalo, trap da pregledam detaljno, da odradim sve zivo i da sam miran, pa onda ide i registracija i mozda nove letnje gume, tako da ce otici dosta para samo na redovno odrzavanje, pa posle ako nesto ostane videcu... Auto ne planiram da menjam jos dugo vremena osim ako me muka ne natera, sto nikada nije iskljuceno zbog registracije  :D 

Link to post
Share on other sites

Naravno da su potpuna ispravnost i redovno održavanje prioritet u odnosu na estetiku, pa i šper, tako da polako, kako finansije budu dozvoljavale.

Ni ja ne volim skroz zatamnjena stakla, čak štaviše pomalo me nerviraju kada ih vidim, jer ne mogu da vidim kroz njih saobraćaj ispred pa mi je nelagodno i nebezbedno...

Zatamnjenje 30-50% daje tek onaj osnovni smek, ali dobro, estetika je subjektivna. Folije pružaju i neku zaštitu od UV zračenja, nešto manje opterećenje klima urađaja kao i zaštitu od rasprskavanja stakla u slučaju nedaj bože sudara.

Link to post
Share on other sites

Da nisam probao kako je mozda bi me neko ubedio da to ne treba ? Ovako znam da mi treba... da zelim ?

Baci neki video u neku novu temu kada snimite sve. Da ne maltretiramo ovu temu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Preko zime sam nabavio kabl za dijagnostiku sa aliexpressa, instalirao na laptop INPA, NCS Expert, Tool 32, WinKPF sve radi fino… Uspeo sam da odradim neke stvari npr da iskljucim softverski rucice sto dodaju pojas i jos neke sitnice, ali iz nekog razloga kad iskljucim “hladnu i toplu” proveru sijalica zmigavaca u krilu, i dalje trepcu ledovi pri paljenju i kad ih proverava ponekad u voznji. To mi je najvise nerviralo, jedva sam cekao da to iskuljucim, ali eto nisam uspeo… Planiram i da promenim ovaj glupi merac l/100km u merac temperature ulja, nasao sam tutorial neki da moze preko tool32 da se kodira to. 
inpa.jpg
Takodje nabavljena touch up fabricka boja, da sredim haubu i branik malo jer su iscukani od kamencica, i kao za inat me posle toga spuca neka kamencina u haubu i skine farbu i udubi malo lim, tako da razmsljam da ofarbam haubu i prednji branik skroz komplet…
boja.jpg
Onda malo odrzavanja, filteri, separator, kais, spanner, roler itd…
servis.jpg
I na kraju uradjen remap u Revo chiptuningu, na njihovim valjcima je izbacio oko 225ks i 534Nm na fabrickoj mapi, onda je na prvom remapu izbacio oko 270ks i 620Nm medjitim zamajac i kvacilo su poceli da prave problem, pocele su vibracije od plivajuceg poprilicno, pa su malo po malo smanjivali snagu dok je po njima to bilo bezbedno i ok za voznju, kazu na putu se to ne oseca ali na valjcima se vidi to sve kao…  Tako da je finalna brojka spustena na 256ks i 598Nm, rekli su da ako zamenim zamajac i kvacilo nekad da dodjem da mi ubace onu prvobitnu mapu od 270ks. U sustini dobitak 31ks je trenutno.
E sad, negde izmedju 2700-3000rpm imam to neko stagniranje snage i onda povuce opet, to je bilo i pre vrlo malo ali skroz neprimetno u voznji, ali sada se vec oseti, ne znam sta je tu problem, ni od ovih iz revo-a nisam dobio objasnjenje. Ne verujem da to ima neke veze sa kvacilom i zamajcem, posto su mi samo za to rekli da je problem, ostalo je po njima sve u ok stanju…
Generalno sam zadovoljan, oseti se razlika, samo to na 3k rpm me nervira sad i zanima sta bi to moglo da bude…
Kad bude prilike ici cu opet na one amss valjke da vidim kolika je tamo razlika u odnosu na ono jesenas sto sam izmerio.
20190307-125327.jpg20190307-150542.jpg20190307-150736.jpg20190307-220451.jpg

Link to post
Share on other sites

Moze biti, ne razumem se dovoljno da bih znao kako to da proverim, to mi je bilo prvo na pameti protokomer, prepunjavanje turba, tako nesto... Ne znam da li bi to ovi primetili kad su chipovali, gledali su sve parametre preko dijagnostike itd..?

Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da vide, ali probaj da zamenis, skines dzek, vidis ima li razlike kakve ?e sad, moze biti i slab pritisak goriva, problem u pumpi (oslabljen pritisak u obrtajima), oslabljen pritisak u common railu, senzor isto ima neki na common railu, ima 4,5 stavki koje mogu to uzrokovati. Obavezno na dijagnostiku, INPA ili onaj GT pa da se lepo ocita. A da, imas INPU.

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sredjivao sam neke sitnice na kolima:

Osvezena farba na kocionim klestima
20190406-174232.jpg20190406-174822.jpg
Prefarbana rucka sa vozacke strane, fabricki gumirani sloj je bio izgreban od noktiju, klasicna mana ovog modela, prefarbano u mat crni bumper sprej, nije savrseno ispalo jer nisam skinuo taj gumirani deo skroz u tom delu do tapacira a i kanula je farba na par mesta pa sam popravljao, ali je daleko bolje nego pre. Videcemo kako ce da izgleda posle nekog vremena upotrebe…
20190415-133540.jpg20190415-145446.jpg20190415-152645.jpg20190416-122403.jpg
Narucio da mi se izrade 3D stickeri sa M logom u ogledalo foliji da budu sto slicniji originalnim, jer mi je bezveze ovo M3 sto sam imao u krilima, jes da su krila M3 look ali ne bih da glumim da je auto nesto sto nije, ovako mu dodje samo kao M oprema npr…
20190416-131323.jpg20190416-133129.jpg
Malo se bavio kodiranjem, u Tool32 sam uspeo da promenim funkciju onog beskorisnog analognog pokazivaca potrosnje u pokazivac temperature ulja. Nasao sam uputstvo na netu, neki Nemci su provalili kako da izmene te hexdecimal kodove da to radi, ja sam bukvalno samo pratio uputstvo i molio se da ne upropastim nesto jer ne znam kako bih popravio, i eto uspelo je. Kao sto se vidi na slici auto radi u leru, a kazaljka pokazuje oko 8l iako na digitalnom ekranu nema potrosnje, to mu dodje nekih 90 stepeni, jer je skala 0 – 10 – 20 l promenjena u 50 -100 -200 C. Zasto mi je ovo bilo neophodno videce se u nastavku… Ako nekome slucajno treba uputstvo za e90/e60 i lista motora na kojima ovo funkcionise neka se javi.
20190413-145710.jpg20190413-160253.jpg
Onda uzete nove gume Michelin Pilot Sport 4S 235/35 i 265/30 R19
20190406-140408.jpg
U nedelju otisao na Navak da isprobam auto, odusevljen sam gumama kako drze i celokupnim ponasanjem auta, iako je fabricko mekano vesanje, fino lezi, jako je lepo izbalansirana sasija, nema proklizavanja, zanosenja, gde usmerim volan auto ide tamo bez drame. Ali javio se problem, cim spojim dva brza kruga pali lampicu za pritisak ulja i pregreva ulje, tako da moram da vozim jedan brz krug i onda dva kruga hladjenja, ne znam je li toliko lose to repsol ulje koje sam sipao ili dizel bas toliko ne podnosi visoke obrtaje, ili se mozda samo od ljuljanja ulja u karteru u krivinama desilo da ne moze da povuce ulje u tom trenutku, ne znam... Uglavnom u prvom stintu mi se to desilo pa sam se usrao, stao i ugasio auto odmah, drugi nisam ni izlazio, a treci izasao opet i odvozio par brzih krugova samo i to je to, nisam smeo da se zezam previse. Sobzirom da mi je prvi put i da sam imao samo nekoliko brzih krugova vreme je lose, ali odlican je osecaj voziti na stazi mada nije dizel bas za takvo akanje definitivno. I da, sedista ne drze nikako, mislio sam da cu izleteti iz auta koliko sam se upirao u vrata rukom i nogom. Evo lista vremena treceg stinta, malo slika i snimak jedinog cistog kruga bez saobracaja. Moze to dosta dosta bolje ima gresaka, ali kao sto sam napisao, nisam bas nesto imao krugova da se uhodam jer me je bilo strah da ne upropastim auto ako mi se opet desi da mi padne pritisak ulja.
vremena.png20190414-143526.jpg14042019-bud3-trackday-816-resized.jpg14042019-bud3-trackday-873-resized.jpgcover.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=H-SOSmZExiw

Link to post
Share on other sites

Uzeo sam repsol bas jer nisam hteo da uzmem neki castrol iz prodavnice pa da mislim da li je kopija ili ne. Pa sam po preporuci svog majstora kojeg znam dobro, uzeo repsol jer on uzima direktno od uvoznika, ali eto sta je ispalo... Nije iz burenceta, nego plasticne kantice litarske.

Kontam da 5w30 nije bas za stazu jer je retko samo po sebi i jos kad se ugreje razredi se skroz, ali opet nisam ocekivao bas ovako, pogotovo jer je ulje zamenjeno pre mesec dana...

Link to post
Share on other sites

Kao što kažeš, 5W30 nije za stazu, nešto marginalno bolje bi bilo 5W-40, neko LL-04 naravno.

Koliko znam, za dizele se ne preporučuju 10W-50 ili 10W-60 i slična trkačka ulja.

Pitam se još samo da li si siguran da je nivo ulja bio dobar? Pretpostavljam da si proverio, ali eto da pitam...

Link to post
Share on other sites

Nivo ulja je bio tacno na pola izmwdju min i max dan pre navaka, tako mi je majstor ostavio posle servisa i rekao da dolijem po potrebi to sto je ostalo u kantici. Ja nisam dolivao, posle tog sto se desilo na stazi je i dalje tqcno na pola bio, posle kad sam dosao kuci sam dolio ovo sto je ostalo u kantici...

Link to post
Share on other sites

Ne treba tebi "trkacko ulje" jer nisi isao na Nirburgring nego na Navak. Lose ti je to ulje, promeni ga. Ispadne da bi se pregrejalo ulje da ga izgasiras uz Iriški.

Link to post
Share on other sites

Ja jednom sa mojim X om isao na selo u CG na 1.300m. I polako klac klac, put je da kazemo star, seoski, gore dole, usponi, padovi veliki..iii nakon voznje od 15 ak min meni upali lampu za ulje. Stanem izadjem ne curi, ne dimi, a par dana pre toga odradio mali servis. Z kuma da vidim sta da radim, on mi rece da smo sipali ulje tacno na pola i da smo ostavili fazon da dolijemo ako zatreba (da ne bi preterali) i da je upalio lampu zato sto se ulje 'muljalo' gore dole, zagrejalo se usred takvog terena i takve voznje i da tu nema problema. I zaista od tada sam stalno sa uljem pri vrhu meraca i narednih 5,6 puta koliko sam jos isao u selo nikada mi vise nije upalio tu lampu za ulje ?

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites

Eto, onda cu od sada da ga drzim na max.. Samo jos da vidim koje ulje da uzmem, stvarno nisam pametan...

Da li mozda motul da narucim od uvoznika direkt, to bi trebalo da je original... Ovo po prodavnicama mi je sve jako sumnjivo

Link to post
Share on other sites