Recommended Posts

U pitanju je E34 sa manuelnom klimom i kucistem za filter. Do sada redovno menjao filter, klima radi odlicno, ventilator takodje itd... Medjutim, ono sto primecujem jeste da kad ukljucim ventilator dok nema filtera, vec na 2om stepenu duvanja, duva snazno na sve izduve i protok vazduha je dobar, a kad stavim odgovarajuci filter (pritom sam probao vise filtera do sad (Filtron, Hengst itd)) duvanje se znacajno smanji, i vec nakon par hiljada km (vozim po asfaltu, mahom otvorena voznja, retko kad u gradu), duvanje se jos smanji, tako da tek na 4.om stepenu osetim da vazduh struji, sto otezava rad klima uredjaja, teze haldi kabinu, a zimi grejanje kao da nemam. Kod drugara na E34, ista prica. On odavno ne koristi filter, upravo zbog toga. U cemu je problem? Da li je do kontrukcije? Da li je moguce da filter toliko oteza protok vazduha u E34? Ponavljam da sam ga lepo postavio u kutiju, okrenuo na pravu stranu, bez problema zatvorio pokopac kucista, ventilator radi odlicno, sve kako treba. Jednostavno kao da ne duva cim se malo zaprlja.Trenutno vozim bez filtera, i sad je opet prejako strujanje, pa moram da zatvorim malo izduve. :D 

Link to post
Share on other sites

Moguće, ali kad radi bez filtera, duva ko tajfun. :) Ovo mi je potvrdilo vise vlasnika E34, svima navodno jako slabo duva kad imaju filter, i cim se malko zaprlja, skoro da i ne duva. Ranije sam menjao filter svakih par meseci, a godisnje predjem 10-15k km. :/

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, StunterSM said:

Znam, ali normalno je da duva bolje kad nema filtera. Ali problem ti je u sastavima tunela

Hm...meni na onom centralnom izduvu jako slabo duva. Ajde, da ne duva na izduvima ispod sedista, ili na zadnju klupu itd, ali ako na galvnom tako slabo duva, to je ipak najblize ispred ventilatora... Ne znam, jako mi je cudno to. Takodje primetio sam i to da ipak bolje malo duva na filteru koji nema onaj plasticni okvir, oni meksi, tanji tipa Filtron, Bosch itd... POslednja dva su bila sa plasticnim okvirom i bili su od nekog sintetickog platna, i tad su najviuse gusili protok iako su bili novi. MOzda ima i do toga malo.:/ 

 

Link to post
Share on other sites

Druze nije u filteru problem, bez njega mora mnogo jace da ti duva, sasvim normalna stvar. Zacudio bi se koliko bi jako duvalo bez filtera da su ti spojevi kako treba. Verovatno je neko skidao tablu pa zajebao stvar

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, StunterSM said:

Druze nije u filteru problem, bez njega mora mnogo jace da ti duva, sasvim normalna stvar. Zacudio bi se koliko bi jako duvalo bez filtera da su ti spojevi kako treba. Verovatno je neko skidao tablu pa zajebao stvar

Da...a nista,sad kompromis ili da bolje hladi i jace duva da manje stiti od prasine i svega ostalog ili obrnuto. :/ 

Link to post
Share on other sites