BMW e46 ljuljanje auta u prvoj i drugoj brzini.


Recommended Posts

Zdravo,

Pre mesec dana sam kupio BMW E46 150ks 2003 god. Po preporuci prijatelja uradio sam mali servis u jednom BMW servisu u NS-u. Mali servis me izasao 18000 din delovi i 2000 din ruke.

Od kako sam kupio auto imam problema sa kretanjem i menjanjem prve i druge brzine. Kada krenem prvom brzinom i na 2000 obrtaja ubacim u drugu auto se pocne ljuljati i jedva  nekako mogu da smirim. Kvacilo odvaja na pravom mestu. Slican problem mi se desava nekad kad sam u trecoj brzini i na 2000 obrtaja na vrhu malo drzim gas, auto pocne lagano da se ljulja napred i nazad. Kad stisnem gas prestane ljuljanje. Sta bi moglo praviti ovaj problem? Meni ovo nesto ne deluje da su neki nosaci i plasim se da nije zamajac? Auto ide kao lud...

Sad trenutno menjam brzine na skroz niskim obrtajima i vozim kao pocetnik da ne bi ljuljalo :) Pa me nekako bude sramota na semaforima :D

 

Da li su mi mnogo naplatili delove za mali servis? Filter ulja, vazduha, goriva, Separator, filter klime, ulje.

 

Pozdrav,

Aleksandar

 

Link to post
Share on other sites

A mogu li biti nosaci motora ili hard guma? Ne cuje se nikakav cudan zvuk, samo auto pocne da se ljulja. 

Kakvi u LUK zamajci, ako kupim nov, koliko mogu km preci sa njim? Koliko se naplacuju ruke za zamenu zamajca i kome u NS-u odvesti auto da to uradi kvalitetno?

Link to post
Share on other sites

Pa sto ne ides kod istog gde si vec bio na malom servisu pa da ti vidi sta je problem. Tako je mozda najbolje.

Ovako je samo lupetanje. Meni lici na zamajac ali opet lupetanje.

LUK je super. Mislim da je set kvacila LUK oko 17-19000din LUK zamajac oko 32-35000din.

Ruke, ne verujem da ce iko da pipa ispod 50-80e

To je to manje vise. Koliko ce trajati. Zavisi od stila voznje. Ali nikad vise kao prvi. Ako si normalan trebalo bi da si miran 150k Ali opet sve je moguce, nije to prva ugradnja.

Link to post
Share on other sites

Isto se ponasao i kad je zagrejan i kada nije. Takodje sam primetio u 3 brzini kad dam malo jaci gas da se cuje malo glasniji okretanja zupcanika ili cega vec ali mislim da je to normalno za ovaj auto. Taj zvuk dolazi sa otpozadi. Sta bi moglo ovo da bude?

 

Link to post
Share on other sites