Bmw e46 320d By Tokyo


Recommended Posts

Ajd ovog da predstavim, nisam nista duuugo...

Nema sta puno da se kaze sem, sivi e46 '03 je*acko stanje, prva boja, uzet u martu sa neverovatnih i pravih 180 soma ( sad vec 192 )

Auto je bio skoro perfektan pri kupovini pa tako nista specijalno nisam ni radio, dobio je nove viljuske napred od vanrednog, servise ne racunam, volan sam promenio ( izbacio cetvorokraki ), gumenu rucicu menjaca zamenio za koznu i par nekih sitnica ne racunajuci vec cetvrti set felni kao po starom dobrom obicaju.. ;)

Od nekih zanimljivosti uradjen remap u sopstvenoj reziji ( profesionalna deformacija ;) ) povadjene klapne, egr ubiVen i tako, zavrce usi kad treba, ne trosi NISTA bukvalno, sve u svemu za sad se druzimo vise nego srecno... ;)

Od planova svasta i nista, zao mi da ga diram kad je sve fabricki top, ali me lomi da mu turim M optiku i gluposti, videcemo dal ce pobedi razum ili chuka...

Prva klotarska pri kupovini..., resto kad stignem..

sivi_prva.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

style 68 dosadio i bogu i narodu, ali zadrzacemo ih za zimske, to jest vec su montirane zimulje, cekaju sneg.. ;)

Ovo je mozda bolje, malo glisiria jer je zena natrpala pun gepek za more, ali uzeo sam opruge od M paketa prednje, da me ne za*ebe i sledece godine...

IMG_20180804_123324.jpg

jedna Grcka prasnjava... ;) ( unutrasnje shtopke sam resio u medjuvremenu )

IMG_20180815_101127.jpg

Link to post
Share on other sites

Sad gledam po telefonu ali nemam ni jednu normalnu sliku unutrasnjosti, slikacu mada nema sta pametno da se vidi... ;)

Ma generlno je auto u skladu sa kilometrazom, sve na svom mestu, svaki sraf, plastika, odozgo, odozdo, nepipnuto, ubi me prijatelj da mu prodam, ali me mrzi da trazim iz pocetka, jedino kad bih nasao e91 u istom stanju pa ajde, ovako nemam zivaca. . .

Style 68 je bez pogovora jedan od najboljih izbora u 17 varijanti, imam oba seta, i ovaj standrdni, i za M3 4 x 7.5J et47 prednje i et25 zadnje, one za sad stoje, retke su jako..., ono sto bih voleo da stavim a sto je dostizno ( od 17-tica ) je style 194, ili apex arc-8, ali to ne znam gde da nadjem sem u Americi? kad bih njih nasao, definitivno ne bih isao na 18, ovako moram..

 

style 194

style_194.jpg

apex ( veoma lagan tocak svega oko 7 kg, sto je za trecinu laskse od bilo koje 17 fabrike )

apex_1.jpg

apex_2.jpg

apex_3.jpg

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Da, ovo bih svakako stavio na auto! Samo bih stavio cepove sa BMW logom. Bas me podseca na BBS.

Ima kod mene u kraju jedan lik na karavanu e46 mnogo dobre BBS 17 ne znam koja oznaka ali su kao casa, jos su u magnezijum sivoj boji sto je meni najlese nesto na felnama.

Dobre, lagane felne puno kostaju, bas puno.

Mozgao sam tako ja sta da radim, pa sam ostao na kraju pri fabrickom 17" samo kupio jos jedan set fabrickih 17" za zimske. Isto sa e90

Montirao isto vec zimske i samo cekaju da padne sneg pa da zasucem rukave i menjam.

Link to post
Share on other sites

imaju kod tebe u kraju jedne felne sa jednog karavana, to da uzmes, na prodaju su... ;)

Link to post
Share on other sites

A znam koje su felne. Lepe samo ja sam malo specifican za to. Ne volim npr felne sa E36 na E90 ili obrnuto. Nesto mi se ne uklapa u glavi. Nazovi to nekim ludilom ?

Ali mi bode oci i nikako...

Sada su mi letnje Style 159 17", zimske Style 158 17"

Svidja mi se i rado bih stavio Style 197 ali ne postoji 17" samo 18"

A ne bih isao nikako preko 17" na ovim kolima, ni da mi pokloni neko felne.

E dobar sajt sa slikama:

http://www.bmwstylewheels.com/3/E90

Link to post
Share on other sites

Pa style 225 je sa e90???

Style 197 je ok, sto se tice velicine, ako vozis runflat, razumem te...

 

 

Link to post
Share on other sites

Nemam runflet. Nego mnogo razloga.

Nisu za nase puteve ni 17" , nije ni za trapove. Cene gume, za sada mogu sebi da priustim novu 17" 

Necu da kupujem neke polovne 18-19 ili kada kupim da teram do zica zato sto nemam za nove. Ovo mi je granica sto mogu. Ipak izadje cifra, set letnjih, set zimskih. Jos za druga kola isto 2 seta. Tako da toliko mogu I cao.

A iskreno I da mogu ne bih uzeo vece, nije za nase uzasne puteve. Nije ovo svica.

Link to post
Share on other sites

@aleksandar 

Hvala, ali vracaju se style 68 kad `zaladi... ;)

@marko

Znam odlicno sta pricas, i ja se cesto iznerviram sa 18-ticama i kazem sutra skidam, uglavnom zbog puteva...

Cena guma je sta znam, sve je to postalo jako blizu, nove 225 45 17 i 225 40 18 imaju malu razliku u ceni, kad pricamo o nekim dostupnim iole dobrim gumama tipa save..., ja imam drugi problem, patim da to bude premium, ali tu iskreno ne dajem pare za nove, ali gadjam odlicne polovne, i volim michelin pilot sport pa uvek njih trazim, jbg. .

Nije ih prodao, skinuo ih je, trazi 600e ja mislim?

Link to post
Share on other sites

Super su felne ali I da kupujem ne bih uzeo sa gumama. Ne volim polovne.

Ma kad se sve to spoji ne mrdam sa mojih 17" 

Volim I ja premium, uzeo sam sada BF malo mi je zao sto se nisam otvorio za Continental. Njih obozavam.

Ali posto sam ove godine kupio kola pa tu spicio brdo para pa svi moguci servisi I cuda I BF su super.

E jednu zanimljivu stvar sam video na ovom sajtu sto sam postavio. Ove moje felne su iz nekog razloga uzasno teske 12.3kg sve ostale su oko 9kg. Bas zanimljivo.

Link to post
Share on other sites

Teze su nego moje 18..., to je jedan od takodje vrlo bitnih faktora, ta neovesena masa, jako jako vazno, to je posle izgleda drugo sto gledam kod felni...

Jedne godine sam na kocku stavio azev 17 koje su bile jako teske, auto je izgubio na SVEMU, i to dramaticno, trap bukvalno nije mogao da se izbori sa tom tezinom, uzasna voznja. .

Ima na youtubu vrlo fin filmic o tome, ford je radio, u fazonu ako se ide gore sa velicinom i tezinom a da se ne ide sa upgrade-om trapa, sve ide u minus, tacnije downgrade-uju se sve vozne osobine. .

Link to post
Share on other sites

Ove felne su mi skroz shik :) lepo mu stoje. Doduse, ja preferiram BMW znak sa strane ... ne znam, svidja mi se valjda zbog plavo bele boje :)

A sto se tice guma, tu se slazem sa Markom. Finansijski je bas velika razlika izmedju 18 i 17 ... bar ovo sto sam ja gledao Dunlop Sportmaxx 2 ... i ove 17ice su posteno skupe. Oko 400e izadju lagano.

Skoro sam pocepao jednu, u Makedoniji ... 

O udobnosti ne mogu da pricam, nisam nikada probao na svojim kolima vise od 17". Ja osetim razliku i izmedju 16" i 17" ... na e36ici jos vise nego na e46ici ... Iste gume sam saltao i tamo i vamo, nove i 16" i 17" i 15" (stim sto na e46 nisam probao 15", jer, jelte ne mogu ). Pritom mi je trap i na jednom i na drugom automobilu "nov" (reparirane viljuske, amorti ispod 20k predjenih na e36ici). 

I onda, na osnovu mog stila voznje, osim estetike ... samo bacam pare na 17" ... :D al jebiga, ima nesto valjda i za dusu da se kupi :).

Inace, imam guma ko omanji vulkanizer :D:D. 3 seta za e36 i 2 seta za e46 :) pun podrum :D:D:D 

Link to post
Share on other sites

I ja sam nadrljao u MK, pre mesec i po, neki deo sto drzi creva servo letve na nekom wagenu ( nasao sam po broju ) mi se zabio u gumu i unistio je..

Sve se odigrava po onom seljackom scenariju, kazem zeni deset dana pred put, nadji neku last minut ponudu i idemo, narvno nista pametno nije uradila, rekoh odosmo na boom, sta je tu je..., kad negde  kod Nisa zvoni telefon, Kum od Kuma drzi agenciju, kaze ocete ovo ono, i mi tu u narednih sat odlucimo, on to bookira, posalje nam vaucere na mail i ende, to je bila subota, planirali smo da ostanemo kod Zeninih u MK bar dva dana pa da nastavimo, medjutim plan se menja, jer vec sutradan u Nedelju treba da udjemo u apartman, medjutim guma eksplodira u 5 popodne u subotu, montiram copavac i gas, zovem zeninog Ujaka u Strumicu kazem trazi vulkanizera i gumu, a vec niko ne radi, nadje on nekoga i kaze ima nesto ali morate da stignete do 18:15h ne moze duze da ceka, i tako ludi gas na tom copavcu da stignem da namontiram da mogu ujutro da nastavim za GR, opsti show... ( skracena verzija )

Granicni prelaz Prohor Pcinjski, put je samo za DEBELE gume i dobre zivce, nije za preporuku. .

IMG_20180804_154416.jpg

uljez wagenovski

IMG_20180804_183505.jpg

vulkanizerski prevarant ( ne ovaj sto se vidi )

IMG_20180804_182503.jpg

Stigli u GR pored kolege Italijana sa Bugarskim tablama koji ne zna da bekne engleski ali voli Bmw :D

IMG_20180805_141959.jpg

Rasterecen gepek

IMG_20180807_124855.jpg

plaza. . 

IMG_20180808_104935.jpg

 

Link to post
Share on other sites

A gde je more ?

Jedan od razloga zasto vucem copavac na put je bas to sto se tebi desilo. Dzabe ti runflet ako pocepas gumu ili sredis felnu.

Samo ne mogu da prezalim sto glupi e90 nema mesto za makar copavac. Pa sam vukao u gepeku. Svakako imam mali kompresor, penu i set za cepovanje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
On 9/18/2018 at 8:28 AM, marko13 said:

A gde je more ?

Jedan od razloga zasto vucem copavac na put je bas to sto se tebi desilo. Dzabe ti runflet ako pocepas gumu ili sredis felnu.

Samo ne mogu da prezalim sto glupi e90 nema mesto za makar copavac. Pa sam vukao u gepeku. Svakako imam mali kompresor, penu i set za cepovanje. 

Ovo postaje deja vu, treca tema na forumu vidim bata Marka kako kudi E90 zbog rezervnog tocka hahahah :D spavate li mirno bavarci nakon ovakvog greha :D

Link to post
Share on other sites