Ignition fault F10 - Prag- BGD


Recommended Posts

Evo da nekome pomognem ako se potencijalno desi problem i ako nekim pukim slucajem procita ovo sto cu napisati.

Vozio sam oko 800km bez gasenja vozila ali oko 10h voznje zbog radova na putevima i to 2x ceska, 3x madjarska u povratku iz Praga. Uz to jos nekoliko udesa gde se milelo po autoputu. Nadodacu i dva puta takva provala oblaka da brisaci nisu moglu da postignu da obrisu.

Ovo sto sam napisao nema veze s problemom nego eto poterao me je maler pa da vam se pozalim.

Predjem granicu iz Madjarske i stanem na Mol da dospem malo goriva. Ugasim kola, pumpadzija sipa, platim, narucim espresso i izadjem da pomerim kola da ne stoje na samoj stanici za tocenje. Kliknem start i PUF - Ignition fault, ignition is turned on but can not start the car Contact the dealer or service bla bla .... . Dozivim nervni slom, pokusam jos 10 puta i nista.

Pozovem majstora kog inace preporucujem, kaze ne znam sta je problem, stavi auto na slep i pogledacemo u ponedeljak, onako nezainteresovano, kao plati slep, pa plati meni pa mozda i pogledam i popravim.

Izokolo naokolo dodjem do elektronicara koji radi i elektroniku i elektriku na novijim vozilima, pretezno bmw. Objasnim mu problem, inace covek na nekom slavlju ne radi naravno, subota uvece je, ali eto javio se jer sam najavljen. 

Razgovor je tekao otprilike:

ja: Predstavim se;

on: E znam ko si, najavio te Pedja.

ja: Imam problem nece auto da mi upali, imam kontakt, imam struju, nece da zavergla ignition fault.

on: Koji auto? Jel 520 F10? 

ja: u sustini da samo 525 :)

on: A pa nije to nista, ne birni, digni haubu, idi popij kafu, pokusaj za 30min, upalice

Tako je i  bilo. Nisam imao pojma, ovaj model ima problem kada se nesto pregreje nece da zavergla kada se vozi predugo. Auto je upalio bez problema. Vozen jos oko 3h, ugasen, upaljen na prvu. 

Poenta post-a je da ako se nekom desi isto ovo, pokusajte da se ne nervirate i da ne dozivite nekoliko nervnih slomova koliko sam doziveo.

P.S. Da dovrsim pricu oko malera, upalio auto krenuli od Mol-a ka Bg, krece opet pljusak ne vidi se prst pred okom. Ja reko a dobro isto kao u Slovackoj, nema frke, koliko se stvari izdesavalo nece me valjda vise nista. I Prc, drmne grom 50m ispred auta. Kada sam ovaj put preziveo. Sve cu preziveti. 

:)

Link to post
Share on other sites

Na kraju sam saznao sta je. Alnaser ima zastitu od pregrevanja, ako pokusavas da verglas i verglas  u nekom trenutku se pregreje. S obzirom da je napolju bilo 30+ stepeni a vozio sam preko 8h u cugu, od vreline motora se pregrejao i deo gde je taj senzor, i zbog toga se ovo desilo. Tako mi je taj elektronicar objasnio. inace desava se na E60 i F10/F11

Link to post
Share on other sites

a sta bi bilo da je bas tad naisao crnac sa isukanom sabljom i reko skidaj gace?

Link to post
Share on other sites
On 9/5/2018 at 7:09 PM, Elvir said:

A sta bi bilo da mora da menja ceo anlaser, koji se pri tome nalazi u zvonu menjaca kao na Porshe Panameri...

Nemoj da me malerises molim te :D Dovoljno sam se trudio da dovedem auto u nulu. Pu Pu  sada odlicno ide, menjac ne osecam, sve super. Samo me je ovo malo iscimalo. Dijagnostika nema ama nijednu gresku. Dosta ulaganja :D Jos da pretanu da me gadjaju sa Haarpom ... 

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, chevu1990 said:

Nemoj da me malerises molim te :D Dovoljno sam se trudio da dovedem auto u nulu. Pu Pu  sada odlicno ide, menjac ne osecam, sve super. Samo me je ovo malo iscimalo. Dijagnostika nema ama nijednu gresku. Dosta ulaganja :D Jos da pretanu da me gadjaju sa Haarpom ... 

Ma opusteno! Kod f10 nije taj slucaj! :D

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Elvir said:

Ma opusteno! Kod f10 nije taj slucaj! :D

Код њега је све остало ! ? То када крене плакаће многи за Е60 а за њега су говорили да је најнекваилтетнији :)

Link to post
Share on other sites

Fenomenalno su to resili :). Kockica zakon, pre ce vozac da crkne nego ona :D. Zar nisu mogli da napisu pregrajan starter, popij kafu. Nego idi kod dilera da te olesimo za slep i servis. 

Postali su kao M$, ja sada updejtujem tvoj kompjuter a ti se grebi (zuri ti se kuci, e jebiga, nama sada zgodno :) ). 

Link to post
Share on other sites

Dobar info. Da znaju ljudi. Zamisli da je platio slep. A i taj majstor je ....

Ko ima BMW majstor mu je dobar drug. Obavezno na slavu ga zove. A vidja ga cesce nego kumove.

E bre sto kazes kocka je zakon. Vozio sam kosku pun gas po 3-5h i ugasis, upalis i nema razlika!

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

desava se isto drugaru na f10,  zanima ga kako da resi problem >? iskreno malo mi je to neozbiljno od ovog brenda da zarad nekog pregrevanja auto nece da pali, sta sad svaki put kad ga vozi duze od 2 sata mora da pije kaficu ma daj :D nije realno, to je nekakav kvar

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Stefan L. said:

desava se isto drugaru na f10,  zanima ga kako da resi problem >? iskreno malo mi je to neozbiljno od ovog brenda da zarad nekog pregrevanja auto nece da pali, sta sad svaki put kad ga vozi duze od 2 sata mora da pije kaficu ma daj :D nije realno, to je nekakav kvar

E ajde da odgovorim i ovde. Napisao sam i na temi mog auta.

Stvar mi se cini da je resena, vozio sam na 36 stepeni sa dosta ubrzavanja i usporravanja kombinacija autoput/magistrala. i nakon toga auto pali bez problema. Problem je bio u alnaseru i to u automatu alnasera koji  ima fabricku gresku/los deo. S obizrom na polozaj alnasera isti se greje od toplote motora i automat zalepi. Zatim mora da se saceka da se ohladi auto da bi radio normalno.

Ovo se javljalo i na e60 i na F10 ranijim modelima.

Promenjen mi je automat alnasera, ovo me je izaslo 100e sa demontazom i montazom. Sigurno moze i jeftinije, ali nisam hteo da radim mimo servisa u kom odrzavam kola jer su stvarno stekli moje poverenje kako rade. 

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...