E30 Limarija


Recommended Posts

E ovako, doslo vreme da se kocka krpi. Najvise oko sajtni (onaj prostor oko otvora za dizalicu) kao i zadnji rubovi i unutrasnji prostor oko tocka. Pre nego sto ga oteram limaru, moze li neko strucan da mi objasni, kakva bi tu bila odprilike procedura ? Da li se na mesto zardjalog lima lima ubacuje nov lim, ili se radi u kombinaciji sa gitom ? Inace sam patos prema sedistima je ok. 

Evo slika :

Zadnji levi deo, nastavak ruba, :

WP_20180902_10_28_15_Pro.jpg

WP_20180902_10_28_35_Pro.jpg

Prostor oko dizalice na sajtni :  (Ova crno zeleno masa je nekadasnja zastita kojom su premazane sajtne, pre nekih 8 godina)

WP_20180902_10_28_57_Pro.jpg

WP_20180902_10_30_01_Pro.jpg

WP_20180902_10_29_31_Pro.jpg

WP_20180902_10_30_15_Pro.jpg

Zadnji levi rub (To sam svojevremno ja nesto premazivao gitom i farbom, citaj jeo govna! )

WP_20180902_10_30_45_Pro.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
12 hours ago, Shy said:

Jel je preživeo operaciju?

Bila je neka bela kocka predstavljena, mislio sam da je tvoja..

Limarija je gotova. Tek kad rasklopis sve, vidis kolika je propast. Sav je bio truo!  

Sada se radi priprema za komplet farbanje. Ima malo posla i oko sibera. Krajem novembra se nadam gotovom autu. ;)

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
3 minutes ago, Indorile said:

Super je :) Samo daj nasteluj ta prednja vrata, bas strce ?

Druze ne staj mi na muku i ta sam jedva namestio. :D Morao sam da menjam vrata, jer su moja bila haos trula u donjem delu. JEDVA pronadjem zdrava vrata za koje posle provalimo da su takodje radjena. Ali ok, dovedemo sve to u red. Ali kada smo pakovali auto, shvatimo da vrata ne odgovoraju za moju kocku, jer su za model pre 1987 godine koji ima drugaciji "kavez" koji nosi stakla i podizace i klizace. Na kraju smo isekli moja vrata, uzeli deo kaveza i navariili na ova vrata na autu i tako zavrsili posao. Nemam sada zivaca da  jurim za nekom "show off" perfekcijom. Bitno je da nema vise trulezi. Sve osetljive limariske tacke su vrhunski zasticene. Za auto koje se svakodnevno vozi po svim uslovima, ne treba mi bolje. Naravno samo sa celicnim felnama, jer su neunistive! :D

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dredger said:

Bas fina kocka.

Krvav je to posao druze :( Moja kocka je spolja bila super, ali kada pocnes da rasklapas, shvatis u kolikom si problemu. Da se nisam odlucio da je radim, posle ove zime radio bi samo otpad. Ali to nisam dozvolio! :) Ok, to je vise emotivna odluka ali nema veze. :)

Recimo ja uopste nisam imao desni kos oko amortizera. Tako je pukao, da je samo bilo pitanje kada ce mi iskociti amortizer. Vozaceva strana oko sajtne ? Katastrofa. Nista bolja nije bila ni desna. Cak je koridirao i deo kraka sasije kod rezervara. Dzepovi levi/desni ? Malo udaris cekicem, i samo se otvori.

E sada je to druga prica! Sva trulez je isecena i izvarena pocinkovanim limovima. Unutrasnji deo patosa je zasticen kondor trakama, isto vazi i za one unutrasnje dzepove u gepeku. Jako slaba tacka kod kocke!

XXOMiUR.jpg

Link to post
Share on other sites