Recommended Posts

Pozdrav,jedno pitanjce za vas na forumu,interesuje me da li je neko mozda probao,ili ako nije neki savet da li je izvodljivo,naime hteo bih da ugradim fabricke vufere bmw-ove(nasao sam ih jako povoljno)ispod sedista kao sto neki modeli bmw-a vec imaju fabricki.Inace bih to ugradio u bmw-a e46 koji ima fabricku navigaciju.

Link to post
Share on other sites

Ja sam ugradio jedan takav ispod suvozacevog sedista, ali u E34. vufer koji sam ja ugradio je - blaupunkt car magic 231 bass boost (pogečdaj na google izgeld, mogucnosti, podesavanja...trebalo bi da su slicni). Dosta utice na zvuk i sa dobrim plejerom moze bas da bude dobra varijanta. Naravno, nije kao one bazuke u gepeku, ali nije ni poenta da bude tako snazan bas. Ovde ga spakujes ispod sedista, ima ga vise nego dovoljno, a sveukupno je mnogo bolja zvucna slika, i samim tim rastereceniji su fabricki zvucnici (ako na EQ smanjis bas). Sto se tice povezivanja, lako je. Treba ti AUX izlaz na plejeru u vidu dva cinca (vecina modernih kasetofona ga ima) i oko 2 m kabla koji ces provuci iza kasetofona, pa pored rucice menjaca i treba da prodje negde ispod plastike izmedju stranice sedista i srednje plastike (barem sam ja tuda provukao, ne vidi se, a to je ujedno i njakraci put. Vufer sam spojio sa ta dva cinca i time dobio signal sa plejera. Da bi vufer radio, potrebno je i napajanje. Dve zice od napajanja kasetofona (crvena i zuta) je potrebno takodje da provedes istim putem do vufera, tj do ispod sedista. Treca zica koja ce ici samo iz vufera jeste zica za uzemljenje (crna obicno) i nju vezi sraficem na bilo koji metalni deo ispod sedista (klizac, nosac itd). Na kraju ce biti potrebno da nekako pricvrstis vufer za sediste kako ti ne bi leteo po automobilu kad kocis itd. :) Da li nekim nosacima, srafovima, pak tregerom, parola snadji se. Mada, mahom ti vuferi imaju rupe za srafljenje, pa naci neku zgdnu poziciju da ga pricvrstis za sediste (obicno ispod suvozacevog je mesto za prvu pomoc, pa s obzirom da nasi zakon ne prioznaje nemacku p pomoc, moj ti je predlog da ga stavis bas tu, ispod suvozacevog sedista). To bi bilo to, dalje je na tebi kako ces da podesis vufer (faza, snaga i skretnica). Ako imas neko pitanje, pisi. :) 

Link to post
Share on other sites