BMW E60 525i


Recommended Posts

Dosta sam na netu pretrazivao i nisam bas mogao da nadjem nesto previse informacija sa domacih foruma oko ovog motora (N52 160kW) pa ako moze iko sa iskustvom da cisto podeli neki savet i eventualno kako se krece odrzavanje (mali servis..). Jos uvek nisam kupio auto ali pitanje je dana, pa eventualno da se informisem na vreme, auto koji gledam je presao 250 000km, poseduje plin i jos ima lepu opremu. Posto sam se dvoumio izmedju 520D i 523/525I  mislim da racunicom u smislu eventualnih troskova oko dizela i sigurne ustede goriva kod ovog benzica sa plinom - ce mi registracija ispasti fakticki isto kao kad bih kupio ovog 2000ccm i jos manje glavobolje.
Hvala!

Link to post
Share on other sites

Ja vozim 525xi, iskreno očekivao sam više od 218 konja, pre njega sam vozio 320d, cipovan na 180 konja i išao je mnogo bolje. Ovom baš fali obrtni moment. Mali servis kao i kod ostalih, staje 6,5l ulja. Imaš separator uljnih para koji košta oko 140e sa crevima, mora usisna da se skida kod zamene. Na tu km bih proverio i disa ventile na usisnoj, ja sam ih menjao, našao sam original nove na eBay za 290e pošto ove aftermarket ne podnosi. Ventili vanosa hoće kod njih da prave probleme, oko 300e koštaju oba, kod mene su još dobri. Potrošnja ulja je oko 2l na 6000km. Probaj ga dobro na otvorenom putu u vidi da li ti odgovara. Meni je prosek potrošnje za 6000km bio 11,5l

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, firul said:

Ja vozim 525xi, iskreno očekivao sam više od 218 konja, pre njega sam vozio 320d, cipovan na 180 konja i išao je mnogo bolje. Ovom baš fali obrtni moment. Mali servis kao i kod ostalih, staje 6,5l ulja. Imaš separator uljnih para koji košta oko 140e sa crevima, mora usisna da se skida kod zamene. Na tu km bih proverio i disa ventile na usisnoj, ja sam ih menjao, našao sam original nove na eBay za 290e pošto ove aftermarket ne podnosi. Ventili vanosa hoće kod njih da prave probleme, oko 300e koštaju oba, kod mene su još dobri. Potrošnja ulja je oko 2l na 6000km. Probaj ga dobro na otvorenom putu u vidi da li ti odgovara. Meni je prosek potrošnje za 6000km bio 11,5l

hvala na informacijama, cuo sam da hoce da pije ulje.. a sto se snage tice pice da stize do 100tke za nekih 7.5 sek a u odnosu na moj e46 to je 1,5 sekundi brze sto nije malo, mislim da si navikao na manji auto i onda kad si presao u ovaj kome se brzine tek posle 180 oseca onda je nastao problem :D Vozio sam se ja u 525i samo sto je taj imao 192 konja nije bio N vec M oznaka i stvarno je delovao kao da idemo sporo ali to je verovatno jer se vozis u ladji od 1,5tonu i treba mnogo vise nM da se zalepis za sediste.

Link to post
Share on other sites

Nervira me sto je i ispod 160kmh u šestoj mrtav, blaga uzbrdica patos i nista se ne dešava, jedva da održava brzinu. U četvrtoj stiže do 200. Raspodela snage mu nekako bezveze, samo iznad 4500 ide, ispod toga u 4,5 i 6 ništa. Kajem se što nisam jurio 530i, verovatno ide bolje. Koliko sam čuo M vuku malo bolje i na nižim obrtajima. Česti problem im je i kućište filtera ulja, hoće na dihtuntg da pušta ulje, nisu skupi ditrunzi i zamena je relativno laka

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, firul said:

Nervira me sto je i ispod 160kmh u šestoj mrtav, blaga uzbrdica patos i nista se ne dešava, jedva da održava brzinu. U četvrtoj stiže do 200. Raspodela snage mu nekako bezveze, samo iznad 4500 ide, ispod toga u 4,5 i 6 ništa. Kajem se što nisam jurio 530i, verovatno ide bolje. Koliko sam čuo M vuku malo bolje i na nižim obrtajima. Česti problem im je i kućište filtera ulja, hoće na dihtuntg da pušta ulje, nisu skupi ditrunzi i zamena je relativno laka

kapiram, ali se iskreno malo se bojim da kupim recimo 525D koji je verovatno dosta brzi od 525I, tesko je naci da je malo presao a da je neka cena OK, a ovi sto su dosta presli ko zna sta me ceka od popravke. Jesi ugardjivao plin u taj tvoj?

Link to post
Share on other sites