520d e60 163ks potrosnja ulja


Recommended Posts

To nije normalna potrosnja, bice samo jos gore. Proveri turbinu, zameni separator uljanih para pa ponovo prati potrosnju. Takodje pogledaj da li curi/podliva oko interkulera i creva koja idu od do njega i slicno.

Link to post
Share on other sites

Skoro sam šlepao jednog drugara, propišao mu na turbini, vlasnik je pokusao da se doveze do kuće, pa mu je prolupao motor pride..pre toga sam primetio da mu vlazi oko turbine malo..tvrdoglav je kao magarac!

Link to post
Share on other sites

Da... :/ 

Kod mene 260hkm i problem :D, mada pitanje je i da li je prava km...

Pitanje, da li kada otvoris cep na motoru ili kad izvuces sipku, duva malo ili ne? Ne znam da li to ima veze sa konstrukcijom samog motora (mislim na to da li ce da duva ili ne)...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Da ne otvaram novu temu.

Imam isti problem kao sto naslov kaže, e60, 520d, m47, litar ulja otprilike potroši na 1500-2000km. 
Nema nikakvog dima, možda malo belog dima ujutru na hladan start i to je to.

Nema curenja na motoru nigde, gledano više puta.

Problem se javlja otkako sam kupio auto, mislio sam da je možda separator ili ulje lose ili tako nešto, na prvom malom servisu nisam zamenio separator, to je bilo pre nekih 15ak hiljada km.

Skoro radjen drugi mali servis, ulje(BMW 5w30), filteri, separator. Opet isto, posle nekih 2000km predjenih fali ulja, došao na minimum.

Auto se sve vreme ponaša isto, pali, radi, vuče kako treba.

Jel imao neko sličan problem možda?

Edited by gavra43
Link to post
Share on other sites