Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

Imam jedno pitanje, hteo bih u e30 da ubacim m50 motor. Da li je to izvodljivo papiroloski, znaci hteo bih taj motor da unesem u saobracajnu. Znam da je procedura otprilike, da treba potvrda od generalnog uvoznika da se dobavi, da moram da imam papire od motora tj. kupoprodajni ugovor  za isti i da nakon toga se ide na atestiranje pa na tehnicki.


E sad mene zanima da li je nekao prosao tu proceduru ako je uopste moguca? Da li traze racun od servisa o ugradnji motora, sta gledaju, sta obicno zameraju?

 

 

Hvala vam unapred na odgovoru

Sportski pozdrav

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Elvir said:

Mislim da to kod nas nije tako jednostavno. Pogotovo sto se radi o motoru koji fabricki ne pripada doticnom modelu...

E bas zato se ovde obracam da vidim jel je prosao neko tu proceduru, jer kad se raspitujes sve izgleda krajnje jednostavno i sve kao moze, ali mene zanima u praksi kako je. Pa rekoh mozda i ovde ima interesenata za slicnu akciju ili onih koji su to probali, pa sam mislio da podelimo (ne)znanja/iskustva :D

 

2 hours ago, Indorile said:

Po trenutnom zakonu ne moze ni m20 u 316 a ne m50

Mozes ubaciti m20 u 316 ali je otprilike slicna situacija kao i sa m50 (ako proizvodjac ili predstavnik da potvrdu da su motor i sasija kompatibilni)
Zakon ne postavlja ogranicenja u smislu da se ne sme ubaciti motor drugog tipa. Ako se ubaca motor istog tipa to ne podleze ispitivanjima i moguce je na tehnickom resiti sve, ali ako se ubaca motor drugog tipa onda ide ona procedura: potvrda proizvodjaca ili predstavnika, ispitivanje itd itd
 

 

Link to post
Share on other sites