Update softwera EGS


Recommended Posts

Forum nam je realno dosta oslabio poslednjih par godina,nema puno majstora ni clanova aktivnih ni neke preterane pisanije kao ranijih godina,ali ajd da ubacim mozda neko pripomogne.

 

Trebao bih da uradim update softwera EGS-a (kompjuter automatskog menjaca),jer se tim updejtom iz 2007me godine resava bug koji menjac ima i jako je iritirajuci.

U pitanju je hard downshifting iz druge u prvu brzinu. Iscitao sam sve moguce strane forume i taj updejt je resio problem svima. U pitanju je menjac ZF6HP26,koji se ugradjivao u dosta bmw,jaguara,fordova.... Svi imaju isti trip i kod svih je resen na isti nacin,updejtom.

 

E sad,mozda neko radi to,zna nekog ko radi,radio je negde ili slicno... Svaka informacija je dobrodosla.

Odgledao sam par snimaka kako se radi,iscitao par tutoriala. Nije preterana mudrost,ali treba imati nekoliko dijagnostika,malo znanja i za pola sata je reseno.

@ilovebigasses brat Sava me uputio na Stefanovica,hvala mu na kontaktu. Zvao sam ih,ali kod njih se radi samo "kompletan" updejt i oni ne rade samo EGS i prvi put cuju za tako nesto. Malo mi to sve bilo cudno,ali ok. Druga stvar je sto moram da ostavim auto na 3 sata minimum,tako da mi je to onda skoro ceo dan blejanje po Bgd,pa bih se zestoko smorio. I cena je 11700din+pdv= 14.000din.

Ako neko ima neki predlog neka puca

Link to post
Share on other sites

@miksa @ilovebigasses Ja sam pre nekog vremena hteo isto da odradim, na kraju nisam updatovao, al sam se raspitivao. Delta radi update ali nisu bas orni da rade update jer ne odgovaraju ako u procesu neki od kompjutera ne prihvati update, a takodje nece da rade parcijelno, vec samo kompletan update. Kod njih kosta nesto smesno 30e ili tako nesto.

Stefanovic, rekli mi da rade, da proces traje 3h i da nema problema, tada su mu pominjali 12k din.

Radic ima svog coveka koji radi te stvari cena 100e i to je lik koji radi u nekom od ovih "ovlascenih" servisa... detalje nisam saznao nisam se dalje raspitivao. 

Link to post
Share on other sites

@chevu1990 koliko sam ispratio tvoje pisanje,ti si samo trebao da uradis reset adaptacije automatskog menjaca i reset opcije ucenja i pedale gasa.

Te tri stvari se rade preko bmw dijagnostike obavezno posle bilo koje intervencije na menjacu,zamena solenoida,zamena ulja,konvertera....

Ako posle neke od tih intervencija neuradis ta tri reseta,EGS(mozak menjaca) nema podatak da je bilo sta radjeno i pritisci u sistemu ostaju isti. Tako da je to obavezno da se uradi i menjac sklapa kockice i pocinje da radi po novom sablonu,sa novim vrednostima i pritiscima i za to mu je potrebno oko 1000km. 

Kod mene je druga situacija,jer ovaj problem downshiftinga 2-1 je fabricki bag na ovim zf6hp26 menjacima. Posle niza zalbi vlasnika fabrika je izbacila 2007me novi softwer na kom je to reseno. E sad neko je uradio updejt,a neko je vozio i dalje jer realno nesmeta funkcionalnosti,ali mene jako iritira. 

Jer kao sto sam vec pominjao u nekoj temi,menjac na e39ci je savrsenstvo i posle 6 godina sa njim,nemogu da se naviknem na nesto drugacije,jer mi nije prirodno.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, miksa said:

@chevu1990 koliko sam ispratio tvoje pisanje,ti si samo trebao da uradis reset adaptacije automatskog menjaca i reset opcije ucenja i pedale gasa.

Te tri stvari se rade preko bmw dijagnostike obavezno posle bilo koje intervencije na menjacu,zamena solenoida,zamena ulja,konvertera....

Ako posle neke od tih intervencija neuradis ta tri reseta,EGS(mozak menjaca) nema podatak da je bilo sta radjeno i pritisci u sistemu ostaju isti. Tako da je to obavezno da se uradi i menjac sklapa kockice i pocinje da radi po novom sablonu,sa novim vrednostima i pritiscima i za to mu je potrebno oko 1000km. 

Kod mene je druga situacija,jer ovaj problem downshiftinga 2-1 je fabricki bag na ovim zf6hp26 menjacima. Posle niza zalbi vlasnika fabrika je izbacila 2007me novi softwer na kom je to reseno. E sad neko je uradio updejt,a neko je vozio i dalje jer realno nesmeta funkcionalnosti,ali mene jako iritira. 

Jer kao sto sam vec pominjao u nekoj temi,menjac na e39ci je savrsenstvo i posle 6 godina sa njim,nemogu da se naviknem na nesto drugacije,jer mi nije prirodno.

Ne, ne. Nakon same popravke odradjeni su svi reseti preko dijagnostike. Kod mene je bio problem cimanja 1-2-3, 3-2-1. Cimanje bi nekada postojalo nekada ne. Nakon oko 2000km od popravke i dalje sam imao cimanje i onda sam razmatrao opciju update-a softvera kompjutera menjaca. I bas sam se za to raspitivao. No bio me je strah kada su mi iz Delte rekli da moze da dodje do nefunkcionisanja razlicitih ECU ako se desi da tokom aziriranja sam ECU odbije novu verziju i da oni ne odgovaraju za to. A da je jedina metoda oporavka nakon toga da se menja ECU sto moze da bude papreno skupo. Tako da dobro smo se razumeli. Ja sam se raspitivao za UPDATE svih ECU u automobilu u Delti i Stefanovicu, a BMW Radic je imao lika koji to moze parcijelno da uradi, odnosno da odradi update softvera samo kompjutera menjaca. 

Link to post
Share on other sites