Recommended Posts

Pozdrav svima... Kao što je već očigledno, novi sam na forumu...Ako napravim neke fule vezano za postove i pravila korištenja, nadam se da mi nećete zamjeriti. Zovem se Mario, Imam 31 godinu i dolazim iz Sarajeva, odnosno Istočnog Sarajeva - Republika Srpska. Forum sam našao tako što su mi često izlazili članci sa ovog foruma, kada god bi guglao nešto vezano za BMW i to često sam nalazio odgovor koji sam tražio ili bi me usmjerio na pravi put. Uglavnom, često su ti postovi bili od pomoći, tako da sam odlučio da se registrujem i da vam napišem jedan moj problem koji imam, a pojavljuje se u vidu simpatičnog BMW-a.

Trenutno vozim svoj dječački san BMW E46 316i Facelift model. E46 je prvi BMW kojeg sam vidio/primjetio 1998 godine kada sam bio osnovac i to u nekom auto časopisu koji su nastavnici dijelili u školi. (ni danas mi nije jasno zašto su dijelili baš auto magazin a ne nešto drugo, al' štaćeš, nije moje da se pitam). U glavnom tada su ljudi vozili samo VW generacije 1, dok su malo imućniji vozili VW generacije 2. Tek isinski buržuji i bogataši vozili su VW generacije 3 (primjećujete kako spominjem samo VW, ostale marke vozila gotovo da nisu ni postojale na cesti, valjda rat bio šta li, kralo se iz VW pogona u Sarajevu, pojma nemam). Uglavnom, BMW sam mogao da vidim samo u časopisu i to je to. Nešto kasnije, kada sam malo porastao, uspio da zaradim po nešto tu i tamo, domogao sam se svog prvog BMW-a E28 serija 5, star 24 godine... za dečka sa 20 godina, bolje nije moglo, a nije bilo ni loše... kasnije je bio još jedan E28 malo mlađi i bolji, a onda E34 1993 godište... svi su bili benzinci. Ni sam ne znam koji me je bolje služio i u kojem sam više uživao u vožnji. Na kraju nabavim ono što sam oduvijek želio, E46... (inače želio sam e39 da kupim, ali žena kaže da je njoj nemoguće da parkira toliki auto bez da ga uništi... jbg) Uglavnom, E46-icu sam kupio polovno za relativno nisku cijenu, odlično održavan što se odmah vidi... 2001 godište Facelift model 316i 1.8 N42B18a motor. Super auto, fino ide, ne troši pretjerano mnogo, fino radi... par BMW-ovih slatkoća u enterijeru, zanimljivih igrački i sl. Ja kupio auto, niko srećniji od mene... ipak je to BMW. Nije pretjerano jak ni divlji ali je zato pravi sporazum između porodičnog čovjeka i mladića.

Međutim prije par dana počeo je da šizi i to totalno. Prvo što mi se desilo jeste da se samo ugasio u vožnji i jedva upalio... Dan poslije toga, počeo je da izbacuje grešku za DSC i Ručnu kočnicu... pa mu jedno jutro nije radio ventilator grijanja, pa je onda jutros ventilator grijanja ostao da radi i kada sam ugasio auto i izvadio ključ... Takođe se još par puta ugasio u vožnji, pa je palio EML lampicu, pa je ugasio i upalio CD player, pa mu se pali i gasi Airbag lampica. Od juče, ružno radi kada se upali, odnosno prvih par sekundi se bori da se ne ugasi... Uglavnom sto problema... Jedan električar, dosta dobar, rekao mi je da postoji mogućnost da je problem u procesoru.

Da li se neko od vas susreo sa ovim ili nečim sličnim? Počeo je da me nervira zapaliću ili sebe ili njega.

Uglavnom svima hvala unaprijed

Link to post
Share on other sites

Dobrodosao

Lepo predstavljanje :)

E sad sto se auta tice i popravke,moze da bude svasta nesto.

To sto je popalio lampice dsc,rucne itd zna da se desava kad crkava modul ABSa. 

Ventilator kabine kad se ukljucuje sam ili nereaguje na komandu da smanji pojaca duvanje,obicno bude problem u Reostatu(tkz. Jež).

E,sad posto je to kod tebe pocelo sve od jednom,moguce da crkava ECU(motorni racunar) ili je kvar na instalaciji do-od njega.

Prvo sto bi trebao da nadjes dobrog dijagnosticara sa bmw dijagnostikom. Da zakaci auto i pobrise greske,imas ih verovatno desetinu. Onda polako da vozika auto i da vidi od cega pocinje da brljavi. Jer bez dobre dijagnoze,namenjaces se delova redom,sve dok ne nabodes pravi kvar.

Srecno

Link to post
Share on other sites

Da vozilo je upravo kod majstora, kaže nikad nije vidio takvo nešto, Inače greške sam već brisao ali se one vrate odmah nakon novog paljenja motora...

jedino što je uspio da zaključi jeste da je pobudalio totalno

mada sam to i sam znao :D, javim vam šta kaže

Pozz

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Mario2506 said:

Da vozilo je upravo kod majstora, kaže nikad nije vidio takvo nešto, Inače greške sam već brisao ali se one vrate odmah nakon novog paljenja motora...

jedino što je uspio da zaključi jeste da je pobudalio totalno

mada sam to i sam znao :D, javim vam šta kaže

Pozz

Mozda rizikujem zid srama, a da nije mozda akumulator? Ne vidim zasto bi toliko, naizgled nepovezanih stvari pobudalilo ... nisam siguran da ventilatori klime imaju ikakve veze sa ECU ... 

Ako mozes da pozajmis akumulator od nekoga kome sv eradi kako treba, kontam da je to lako probati ...

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, smg said:

Mozda rizikujem zid srama, a da nije mozda akumulator? Ne vidim zasto bi toliko, naizgled nepovezanih stvari pobudalilo ... nisam siguran da ventilatori klime imaju ikakve veze sa ECU ... 

Ako mozes da pozajmis akumulator od nekoga kome sv eradi kako treba, kontam da je to lako probati ...

Ma nije ni to isključeno, s tim da je akumulator od novembra prošle godine, pa nisam sumnjao na njega. Ali ko zna možda je i to

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...