BMW 320d 110 kW vergla, ali nece da upali


Recommended Posts

Pre neki dan auto vergla, a nece da upali. Prethodni dan sam ga vozio preko 300 km bez ikakvih problema, niti se sta cudno dogadjalo. Instrument tabla pokazuje sve normalno.

Majstor je utvdio da struja ne dolazi do buster pumpe (ispod sedista), kao ni do ostatka sistema za ubrizgavanje. Proverio je sve osigurace, releje, spojeve, kontakte i nigde nije naisao na kvar. Dolazio je i specijalista za elektroniku koji je proverio racunar i nista nije nasao.

Mora da su neki gremlini. :)

Ima li neko iskustva, ideju, sugestiju?

Inace, auto je e46, 320d Touring, 2002 godiste, 110kW.

Link to post
Share on other sites

Da li imas alarm na autu?

Ja sam imao isti problem (vergla auto i po pola sata ali nikako da upali) isto ispitivali sve zivo, sve ok, instalacija u redu, pumpe u redu i na kraju se ispostavi da mi vrisnuo alarm preko koga sam imao blokadu na neki osigurac da presece struju i  alarm nije radio i nije davao struju do tog osiguraca. Glupost a namucio me par dana dok nismo nasli sta je.

Link to post
Share on other sites

Posto je majstor ustanovio da nije ni do jedne pumpe (on ima valjda 3 pumpe za gorivo samo) jer je proverio sve i nije ni do instalacije onda je krenuo da proverava svaki moguci osigurac na onoj tabli. I doso do nekog osigraca koji ne prima struju ni kada ga je zamenio i stavio nov. Pa je onda proveravao sta je sve vezano na taj osigurac i tako doso do alarma

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ispalo je da je gremlin bio u racunaru motora (ECU). Isteran je, tj, zamenjen sa racunarom. ?

Pride je zamenio i EWS jedinicu i kljuc (valjda ide u paru, ili mora da se uparuje, a onda bi morao da jurim elekronicara nekog...).

Uglavnom, opet radi. ?

Link to post
Share on other sites
On 10/6/2018 at 7:58 AM, Бојан said:

Ispalo je da je gremlin bio u racunaru motora (ECU). Isteran je, tj, zamenjen sa racunarom. ?

Pride je zamenio i EWS jedinicu i kljuc (valjda ide u paru, ili mora da se uparuje, a onda bi morao da jurim elekronicara nekog...).

Uglavnom, opet radi. ?

Ja sam na e36 pokusao da nadjem elektronicara da upari ECU sa EWS i kod kljucem. I posle par pokusaja i nesto love, skapirao sam da je jeftinije kupiti sve to polovno i jednostavno zameniti (menja se sve za 15 minuta u kucnoj radinosti). E sad, kod e46, verujem da i neko "kodiranje" posle zamene mora da padne (ucukavanje broja sasije i slicno), nisam raido pa ne znam.

U svakom slucaju, super je sto si resio problem. Takva vrsta problema zna da te natera da zamrzis svoj auto.

Link to post
Share on other sites

Poenta je samo naći dobrog elektroničara. Imao sam isti problem. Odneo komp, čovek otvorio, našo šta je crklo, mislim koji čip. Uzeo drugi čip prebacio sve podatke sa starog i teraj. Nikakvo dodatno kodiranje nije bilo potrebno. Ali treba naći...

Link to post
Share on other sites

Ja sam na svojoj e46ici imao jednom problem da je verglao nije hteo da upali (nisam doduse siguran da li se cula pumpa ili ne). Dok sam izasao, sageo se da cujem pumpu zena zaverglala i upalio je. Od tada da kucnem u drvo pali normalno. Pa sam prepisao slucaj random gremlinu. Nikada mi se vise nije pojavio taj problem.

Ovo sam sada zapisao u svom mozgu kao potencijalno resenje problema :D

Inace, da li ima neko dobrog elektronicara u BG-u za preporuku (za BMW)? Zlu netrebalo.

Link to post
Share on other sites