BMW X3, 2008 177KS, Automatik problem sa paljenjem


Recommended Posts

Pozdrav svima jos jednom, zamolio bih nekoga ko se razme za pomoc, savet ili sta vec... Kupio sam auto iz naslova sa nekom zastitom od kradje. Prvi vlasnik mi je objasnio kako se kola uopste pale ( opisacu kasnije ) posto je ta zastita ugradjena navodno u svabskoj. Problem je zapravo nastao posle sad evo vise od godinu dana kako je auto kod mene jer se ta zastita pokvarila i auto mi vergla ali nece da upali. 

Kako sam ga do sada palio i kako mi je receno:

  • Dam kontakt
  • Pratim kazaljku za temperaturu i sacekam da je otera na maximum
  • imam jedno dugmence koje trebam da pritisnem i onda vrati kazaljku na normalu
  • palim kola

Problem :

Poceo je da ne vraca tu kazaljku i nikako ne mogu da ga upalim, ponavljam postupak koji sam gore napisao sve dok se prokletinja ne vrati u normalan polozaj odnosno ne pokaze stvarnu temperaturu. Kako sam ja skontao nema nekog pravila kad ce to da se desi. Moze da upali iz prvog puta, a moze da me zeza i po 15 minuta dok ne upali. Desava se da vrati kazaljku i dozvoli mi paljenje, upali na sekundu ili dve i odmah se ugasi i vrati kazaljku na max. Opet ponavljam postupak dok se nekad ne resi da upali. Kad uspem da upalim mogu da odem na mars sa njim auto radi bez ikakvih problema, nema seckanja u voznji lepo mi ubrzava, nemam povecane potrosnje ili tako te neke simptome kvarova. 

Terao sam u neki servis u Nis u nameri da tu zastitu skinem i covek mi je nasao jedan rele preko kojeg je to dugme povezano, kaze da je tu presecena fabricka instalacija odnosno neke zice i ubaceno ovo cudo. Nije nista demontirao nego samo precezao zice tako da je sad dugme izbaceno iz upotrebe vratio na fabricku instalaciju po njegovoj prici. Medjutim auto se ponasa isto, popalio je neke silne greske i vise nije hteo da salta, greske su obrisane BOSH dijagnostikom i sad radi kao treba stim sto mi je jos uvek ostao problem sa paljenjem i tom kazaljkom za temperaturu.

Ja se izvinjavam ako sam nesto napisao nejasno rad sam da odgovorim na sva pitanja, ne razumem se u ove stvari preterano i stvarno vise ne znam sta bi trebao da radim

 

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, marko13 said:

Steta sto nema vise ljudi koji se nesto razumeju. Nekada si mogao u danu da resis svaki kvar koji je BMW ikada smislio samo uz pomoc ljudi na forumu.

Problem je bio kad resenje tog kvara iziskuje zamena nekog dela, tada krece zaplet.? Citajuci neke stare teme, neke stare 10+ godina, shvatio sam da je tu nastao problem “kadrova” na forumu.

Link to post
Share on other sites
On 9/28/2018 at 10:44 PM, StunterSM said:

Nema na cemu. Problem na forumu je sledeci. U jednom trenutku se nakotilo budala i pola starih likova je otislo, onda je dosao fejs gde su opet te iste budale aktivne i tako dalje.. nema pomoci

Budala i krivog drveca ce uvek biti ;). Ali je steta sto forumi polako izumiru, meni se svidja taj koncept.

Link to post
Share on other sites