Recommended Posts

Pozdrav,u pitanju je bmw 318d 2001 2.0 116ks,kada se startuje motor prvih nekoliko sekundi motor ima neki cudan zvuk lupkanje neko,ali posle 5-10 sekundi to prestane i motor se stisa kolko tolko,sta to moze biti,i kada ga gasim motor se zatrese malo,.menjani su drzaci,ali nije skroz prestalo podrhtavanje pri gasenju? Hvala

Link to post
Share on other sites

Za zutu lampicu, ili je senzor nivoa ulja kaput, ili ti fali ulja. 

Ako svetli crvena, moze da bude da uljna pumpa ne gura dovoljno ulja ... onako laiciki receno. Sacekaj u svakom slucaju nekog iskusnijeg od mene da se javi. A najbolje je u neki provereni servis da oteras auto da pogleda (dok neko vece zlo ne bude).

Link to post
Share on other sites

Ukoliko par sekundi po mrazu (po toplom ni puna sekunda) sija crvena lampica i motor klapara za to vreme, prvo treba proveriti nepovratni ventil u kucistu filtera ulja (5% sansa), a zatim hidro spaner lanca (95% sansa). Hidro spaner lanca se menja na kada i lanac, jer obicno samo malo popusti, jako retko, da ne kazem nikad, putpuno otkaze.

Kada je u pitanju zuta lampica, ipak je senzor nivoa ulja kaput? kada nema dovoljno ulja, zuta lampica se uopste ne iskljucuje.

Link to post
Share on other sites

Reci cu majstoru to da proveri,npr menjao sam 2 nosaca motora,2 pk kaisa i 2 spanera mi je promenio,da kazem ta dan nije bilo tog zvuka,motor bio jako tih,ali vec sutra dan se polako vracao zvuk pri paljenju i motor malo bucniji...

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, danijel90 said:

A to sto zatrese motor pri gasenju,zamajac?

Generalno M47 ima veliku kompresiju, pa i kada je sve u redu hoce da zatrese pri gasenju. Takodje, radi se o motoru koji nema klapnu vazduha, pa kada mu se oduzme struja i gorivo, on nastavi da radi delić sekunde, tada ceo motor poigrava i ugasi se.

Naravno, moze da bude i zamajac, ali kada pocne da trese motor, morao bi da i da se cuje na leru i u voznji.

Da li si zamenio nosace menjaca? Pogledaj na temi mog automobila, imas sliku kako izgledaju...

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, danijel90 said:

Na leru je malo ne miran,ali ja msm da je to normalno za takav motor,a u voznji lepo radi nema problema...

Nisam menjao nosace menjaca,pogledacu kako izgledaju

Menjaju se za 5 minuta, a komad je 800din. Zameni ih u svakom slucaju, pa vidi sta se dalje desava.

Link to post
Share on other sites

Nosaci menjaca idu brzo ... ali motora ... nije bas 5 min :). I kostaju smesno ... ja sam ih zamenio "ispravne", da budem siguran.

Doduse, na savet majstora sam zamenio i nosace motoroa ... one sto sam skinuo mi deluju isti djavo kao nove sto sam stavio ... da ne kazem akao sam se bezveze. 

Ne znam kako majstori dijagnostikuju da je nosac za zamenu ... 

Link to post
Share on other sites

Ova moja oba nosaca motora se bila skoro raspala ...ali menjaca jos nisam promenio,to cu gledati sam da uradim...smanjio je dosta vibraciju pri gasenju....samo jos da utvrdim taj grub zvuk nekoliko sekundi pri paljenju,odakle dolazi

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, danijel90 said:

Ova moja oba nosaca motora se bila skoro raspala ...ali menjaca jos nisam promenio,to cu gledati sam da uradim...smanjio je dosta vibraciju pri gasenju....samo jos da utvrdim taj grub zvuk nekoliko sekundi pri paljenju,odakle dolazi

Racunaj da je 90% verovatnoca da je hidro spaner lanca... Naravno, uvek prvo proveriti nepovratni ventil u kucistu filtera, najbolje je kupiti novo kompletno kuciste sa filterom.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav,evo i mene...bio sam kod majstora za taj grub zvuk iz motora prvih par sekundi,i kaze da su u pitanju dizne da daju vise goriva pri paljenju,ali nema dima uopste i kao nije opasno...sta kazete na ovo?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Prilicno sam siguran sa je hidro-spaner lanca popustio, kilometraza... Kada ugasis motor, pa ponovo upalis-krace traje taj zvuk, zar ne?

Nista strasno, nista sto moze da prouzrokuje kvar, teras tako dok ne dodje na red servis, tj. zamena lanca.

Link to post
Share on other sites