Recommended Posts

Pozdrav ljudi, kupio sam BMW 120d 2005 godina, pa sam hteo da vidim sa Vama neke probleme koje imam.

1. Ne radi mi xenon i prstenovi na desnom faru, da li su sijalice ili nesto drugo?

2. Mutan displej radia da li je moguce popraviti displej i da li je isplativije to ili kupiti polovan negde?

3. Kad kocim lupa, mislim u zadnjem tocku, da li zna neko u cemu je problem. 

4. I sta sve spada u mali servis kod njega? 

5. I neki kontak otpada ili neceg slicnog sa dobrim delovima

Unapred hvala i pozdrav! 

Link to post
Share on other sites

Pozdrav Igore.

1. Kod Xenona moze biti sijalica ili balast a kod prstenova samo sijalica.

2. Pikseli vremenom oslabe na displeju pa postanu ne vidljivi cim je preko 15-20 stepeni. Popravka je moguca samo zamenom displeja koji kosta 80-tak i vise eura.

3. Kako lupa? Lupi jednom ili vise puta?

4. Od filtera imas ulje, vazduh, gorivo, kabina, uljne pare a svi kostaju oko 5000 din. Oni se menjaju. Filter goriva moze na svaki drugi servis kao i filter uljnih para. Ulja 6 litara 5w-30 i vizuelni pregled zaptivenosti motora, menjaca, diferencijala, zatim pregled kocnica, manzetni poluosovina, brisaca, podesenosti rucne kocnice..

5. Ovo izguglaj ;)

 

Napisao sam kako ja to odradim sto ne znaci da se bilo ko mora striktno pridrzavati istog, ali je korisno.

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Simon69 said:

Pozdrav Igore.

1. Kod Xenona moze biti sijalica ili balast a kod prstenova samo sijalica.

2. Pikseli vremenom oslabe na displeju pa postanu ne vidljivi cim je preko 15-20 stepeni. Popravka je moguca samo zamenom displeja koji kosta 80-tak i vise eura.

3. Kako lupa? Lupi jednom ili vise puta?

4. Od filtera imas ulje, vazduh, gorivo, kabina, uljne pare a svi kostaju oko 5000 din. Oni se menjaju. Filter goriva moze na svaki drugi servis kao i filter uljnih para. Ulja 6 litara 5w-30 i vizuelni pregled zaptivenosti motora, menjaca, diferencijala, zatim pregled kocnica, manzetni poluosovina, brisaca, podesenosti rucne kocnice..

5. Ovo izguglaj ;)

 

Napisao sam kako ja to odradim sto ne znaci da se bilo ko mora striktno pridrzavati istog, ali je korisno.

Hvala najlepse na odgovorima,  sto se tice lupanja cuje se vise puta. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...