Termostat e60 M57


Recommended Posts

Motor M57 525d, sumnjam na termostat. Simptomi su da je potrosnja na otvorenom povecana u odnosu na ono sto je bilo, i da na otvorenom ne spusti one crtice koje obelezavaju temperaturu ispod 4500 obrtaja, a u gradu padne jos 2mm ispod 4500 obrtaja. Da li sam u pravu da je termostat, da odmah zakazujem majstora i kupujem deo?

Link to post
Share on other sites

Sorry za offtopic, nisam znao da e60 ima pokazivac temperature na tabli ... 

Ja sam na e46 imao problem sto na otvorenom ne moze da postigne radnu temperaturu na autoputu (kada je hladnije vreme). Pa sam zamenio oba termostata (a i nekako je bilo smisla da zamenim tecnosti / maziva pri kupovini automobila pa se svejedno poklopilo).

Link to post
Share on other sites

Ima e60 pokazivac, to je ova skala koja pada kako se auto greje. Odnosno kada se auto upali ona bude na 4000 rpm , to sam obelezio zutom na slici, meni na otvorenom dodje do ove crvene, a po gradu do zelene linije.

Temp.jpg

Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Djoksa530i said:

Pa onda ode u crveno i upali lampicu :) Na e90 mislim da nema skala, da ove linije stoje vizuelno samo i da "ne mrdaju".

Ja nekako volim da vidim kada krene da raste, pa stanem :). Desilo se 2x do sada u mojoj "BMW karijeri". Da kucnem u drvo, ni jednom nisam imao problema posle toga.

Ponoviću ovo 1000ti put, e36 zakon :D

Onda je taj e90 kao opel astra isto godište :(. Mom drugaru (novu je inače kupio, održavao u ovlašćenom servisu, nije čak ni puno prešao do isteka garancije), na Bulevaru puklo crevo i dok je video tu lampicu već bilo kasno ... prokuvao. Nikad više to nije bio taj auto ... 

Vidim ja da ću kada kupim taj e90 (nekada) biti kao na IMT-u, izvučem lepo termometar :)

Link to post
Share on other sites

Slzem se da je vizuelno bolje da raste nego da pada (kako god to zvucalo :) ), a kod e60 pada kada krene da dize temperaturu, ali sa druge strane to padanje ide ka crvenom polju pa ima i logike. Bilo kako bilo ideja im je bila zanimljiva, ali je stari dobri sat prakticniji. Za e90 nemam komentar, da nema nikakvu skalu auto te klase, meni je to katastrofa, posebno sto je poznato da bmw ume da napravi problem sa temperaturom (posebno benzinci).

Link to post
Share on other sites

Jel nema opcija u dashboard tabli da se vidi trenutna temperatura motora?

Na e39 i e53 ima onaj hiden menu i kad otvoris mozes svasta od parametara da vidis

Link to post
Share on other sites

Ima, ali ko to zapamti napamet je kralj. To ti je kao da izvodis fatality u Mortal Kombat na Sega Mega drve 2 konzoli. Ako se secas toga.

Ono, stisni tri puta dole, dva gore, pet desno, dugme za ovo, tri dugmeta za ono, pa opet dva gure tri dole pa prdni i eto gaaaa.

Ta tajna univerzuma izlazi na smrdljivi displej glupog renoa 5 hocu reci BMW-a e90.

Bukvlano bi mi bilo lakse da izvucem kablove i stavim sat kao na IMT traktoru.

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Djoksa530i said:

Ja porucio termostat , u subotu zamena pa da vidim kako ce se ponasati :)  Ocekujem bar 0,5 l manju potrosnju :D 

I ja ocekujem, al svaki put na pumpi se smorim :D.

Link to post
Share on other sites

Jbg,ja imam nov OEM veliki termostat za m57

Kupio pre par godina da zamenim,al nije bilo do njega,vec do malog termostata na EGR-u. Mogao sam ti prodati...

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, marko13 said:

Ima, ali ko to zapamti napamet je kralj. To ti je kao da izvodis fatality u Mortal Kombat na Sega Mega drve 2 konzoli. Ako se secas toga.

Cuj,ako se secam,razbijao sam sa Liu Kangom ahahahahaha

Dosuse igram i sad ponekad na ps3,al me klinac razbija....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Izgleda da ipak imam i ja mali termostat i da je ipak do njega, jer za sada (po gradu) nisam osetio nikakvu razliku auto brzo dodje do 2 crtice od radne i onda mu treba 100 god do radne, a na otvorenom nisam jos vozio, cekam prvu priliku za put pa da vidim da li ce biti neke promene.

Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je cajger bazdaren na e60, ali na e38 kad dodje do sredine to nije radna temperatura, bar ne neko vreme. I meni je termostat zviznuo bio, do sredine dodje samo kada auto stoji u mestu neko vreme ili ga derem, cim predjem nekih 60ak na sat obara temperaturu do pola izmedju plavog i prve crte, zamenio ga i sve je normalno od tada. Meni djavo ne da mira rekoh aj da pratim temperaturu i preko OBC menija 7 sam pratio tacnu temperaturu rashladne tecnosti, iz plavog izadje na nekih 60ak stepeni, na 75 se kazaljka zakuca na sredinu i tu ostaje do 90 stepeni gde mu je i radna i odatle ne mrda.

Na e60 se u meni ulazi/otkljucava isto kao na e38/e39/e53 sa razlikom da imas jedan taster na tabli umesto dva... 

 

Link to post
Share on other sites

Treba uzeti u obzir da na otvorenom na 10 stepeni i brzinom od 80+kmh vetar siba kroz hladnjak ko lud, a vecini nasih auta su roletne na hladnjacima ostale otvorene, tako da hladi razbija :D

Ja sam imao slican problem u kreni stani voznji zacas dodje na sredinu, upalim ujutru krenem na put posle 30km je prisao sredini, ja par dana posle zamenio antifriz termostat sve zivo kao i vodenu pumpu i pogledam opet isto, vratim mu venecijanere tj povezem onaj mehanizam on zatvorio do pola, odma se zagrejao i na otvorenom.... Tako da eto.

Link to post
Share on other sites