Termostat e60 M57


Recommended Posts

Cajgeri uglavnom pokazuju 100% tacno

Radna temp treba da bude tacno na pola

Kad veliki termostat nevalja onda nece da nabije temp vise od 2 crte nikako

Kad mali nevalja,temperatura dodje na pola,ali cim je otvoren put ,bez stani kreno,obori temp ispod polovine

Link to post
Share on other sites

Testirao sam preko hidden menija, po gradu 82-85, sto mi je bio indikator da ne valja, zatim sam izasao na autoput tempomat na 120 i max grejanje i drzi 91-92. Sad sam potpuno zbunjen, jel to normalno i sto skida i do 10 stepeni po gradu?

Link to post
Share on other sites

Nije mi to normalno nikako...

Bas obrnuto treba da bude,bar tako je bilo meni na e39,na autoputu je spustao temp,a po gradu drzao na pola...

Link to post
Share on other sites

Zamenicu i mali svakako, testirao sam ga na magistrali i spusta se do 82-84, a cim se malo zustrije vozi ide na 90. Resio sam problem vecim delom, ali i mali mora kako bi sve bilo kako treba.

Vezano za potrosnju, iz iskustva znam da i 2l vise trosi na otvorenom, doduse iskustvo je bilo sa benzincem.

Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, ilovebigasses said:

Sad pricah sa kumom, pa da, moze xD kaze npr, ne zagreje se motor na radnu temp i bude hladniji i trosi vise jer konstantno obogacuje smesu gorivom i sl i onda moze na taj naci da trosi vise. Sad mi je jasnije ?

Na Djoksinih 12-13L, doda najmanje 0,5L?

Link to post
Share on other sites

Evo konkretnih cifara, pre nego sto zamenim i mali termostat (od njega ne ocekujem nista posebno) ali ume nekad da mi spusti na 80 stepeni pa zbog toga.

Potrosnja je na otvorenom od zamene termostata manja za ceo litar, sa nekih 7.3-4 na 6.3-4 u istom rezimu voznje.

Po gradu nema razlike.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Da li si promenio i mali posle i kakvo je iskustvo?
Meni se relativno brzo zagreje u gradu, na otvorenom malo sporije ali uvek mi stoji jednu crtu ispod sredine kao radna temp ( crtica od 4500 obrataja). Kao sto si ti obelezio zelenom linijom na slici. Da li je to ok za radnu temperaturu ili?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Udjes u skriveni meni i vidis tacnu temperaturu u stepenima na bordu , proguglaj kako. 
Ja sam zamenio oba termostata imao sam radnu u svim uslovima, varira naravno i po 7-8 stepeni sto je normalno ( svaki auto varira samo ne pomera crticu ispod odredjenog praga)

Link to post
Share on other sites
Udjes u skriveni meni i vidis tacnu temperaturu u stepenima na bordu , proguglaj kako. 
Ja sam zamenio oba termostata imao sam radnu u svim uslovima, varira naravno i po 7-8 stepeni sto je normalno ( svaki auto varira samo ne pomera crticu ispod odredjenog praga)
Hvala puno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites