Recommended Posts

Ko vozi F30 moze da mu se desi ova  veoma neprijatna situacija ... :)

IMG-2267.jpg

IMG-2268.jpg

IMG-2271.jpg

IMG-2272.jpg

 

Sta se desilo sva tri srafa koji su od aluminiijuma su pukla od elektro servo motor izletio iz lezista bez ikakvih prethodnih naznaka srecom bio sam parkiran i krenem i pocnu zvukovi grebanja cviljenja i volan zablokirao pet cenata u jednu pet u drugu stranu moze...Kad sam digao haubu imao sam sta vidjeti...

Srecom nadam se da su samo srafovi problem...parolom snaci se svezao sam motor sa cim sam imao u tom momentu :D Dobio sam volan al bez serva  

IMG-2276.jpg

Nedelju dana pre bio sam u BMW oko zakazivanja servisa prednjih kocnica i njihov sef servisa mi je rekao da na mom autu imaju da provjere neke sarafe kao opoziv i zamjene ako ima potrebe na trapu. Zakazao ja ali zbog obaveza odkazao na neko vrijeme  sto sam i uredno prijavio im.

Posle ove havarije  nisam bio lijen provjerio sam kod BMW  za ovo i kazase ljudi da je ovo recall i da ovu stvar BMW priznaje kao gresku i da ovo saniraju na njihov trosak :DSjutradan odem i  pitam ovog sefa  koje sarafe tacno provjeravaju na trapu  kaze to su sarafi na el motoru na letvi volana :D  Eto nadam se da ce zavrsiti to kako treba i bez mojih troskova.Vozilo je kod njih pa cemo vidjti sta ce biti...  

Link to post
Share on other sites
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jebes pare, sreca nisi bio na autoputu ili negde jos sa celom porodicom, fala Bogu pa je tako bilo kako je bilo, a debilcine iz BMW-a ne znaju pozvati i reci gospodine dali ste nam pare necemo da poginete koristili smo go*no od materijala puci ce, mozete se zalepiti negde ko muva.. Al neka bolje cutati pa kome prodje prodje... Daj Boze da bude para i druge zemlje da kupim bilo sta sto nije bmw posle 2013 da se muka resim...:D

Link to post
Share on other sites
Ja mislim da danas svako ko ima/vozi stariji model BMW-a u dobrom stanju (E30,E36,E34,E46,E39...), treba da se tuce nogom u dupe!
Upravo to je razlog zasto cu na prolece uloziti 1000e za turbo zamajac i amorte iako nista nije dotrajalo nego preventivno i voziti dok ne odem odavde da mofu uzeti normalnu marku a ne ove fuseve gde je dodatna oprema jedino sta je bitno i na cemu sisaju ovce a nemaju osnovu... Vise se isplati nego noviji da uzimam pa da ulazem boga oca da ga vratim u zivot samo

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Аууууу гледам слику,навртке све струлиле,још доста делова јбт реко нека Коцка! Хоћеш врага оно Ф30....мој Е36 није тако кородирао око мотора....која беда јбт!

Link to post
Share on other sites

vezano za skandinaviju

kad sam kupio e36 pre 10godina,bilo mi cudno,kakav je to paket opreme,nema klimu,nema kozu,nema podizace prozora,nije cak ni obrtaljku imao,vec sat(klotara zestoka) a ima grejace sedista,bilo mi smesno..

Onda kad sam gledao na dekoderu, made for Scandinavia,ahahahahaha,ladno po guzovima jbg...

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites

Doduse, aluminijumski srafovi su sada sastavni delovi novijih premijum modela auta. Narocito oko trapa/sistema upravljanja. Obicno prilikom radova na tim mestima, potrebno je ugraditi i nove srafove. Desava se da stari alu. sraf nije moguce ponovo ugraditi, kao u slucaju celicnog.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Delija said:

Odakle je uvezen? Da nije Holandija? :)

Made in Germany direktno od BMW Munchen.Ovakvih slucajeva  ima dosta slucajeva slicnih ovome zato je BMW i uradio RECALL ovoga.

https://www.google.com/search?biw=1280&bih=654&ei=BblhXMDKOKayrgSolJeYAQ&q=BMW+F30+Steering+motor+screw+&oq=BMW+F30+Steering+motor+screw+&gs_l=psy-ab.3...22173.28774..29182...0.0..0.126.1175.3j8......0....1..gws-wiz.......0i71j35i39j35i304i39j33i10.wVRxTc4eywQ

 

Ko vozi BMW F30 nek ode u BMW da mu zamjene ovo besplatno kako ne bi ostao na putu i jos gore izazvao havariju na putu.

Edited by BMW-E36
Link to post
Share on other sites

Ja ne znam za vas, al sebe da vidim da placam usr*ne srafove ili jos gore jer sam nepoverljiv prema ovoj bagri sto je ostala u zemlji u 90% slucajeva pa da odem sam da kupim sraf i da mi onaj gari trazi originalni broj koji sam morao izvlaciti na realoem.com uzeo bih lepo investirao u jednu dobru presu i sabio govno u kocku i drzao u dvoristu radi dekoracije. Malo im sto te ogole za felne od 18inca pa te na dugu stazu deru za gume, sto je sve nekvalitetno i crkava a zemo platio M logoe u sedistima mogao 3 auta normalna uzeti... Definitivno bmw ima kvalitet malo nadrkanije mazde ili hyndai auta pricao ko sta hoce ili ne... Danas na zameni sofeke bio G30 520d rodja ga upalio ono klepece ko moj E46 sto je presao boga oca a sve komponente i dalje fabricke samo menjam jer je meni tako sigurnije obzirom da necu da me ostavlja na putu ikad bar kolko mogu na to uticati, oni materijali lepi na oko al tipa konac na tabli vidis kako ukoso ide i sl, za te pare kolko se da za takav auto kod konkurencije nije puno bolje al makar je jeftinije... Srecno bilo svima sto i dalje veruju da je nasa voljena marka i dalje nesto i da predstavlja ono sto je nekad :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ма ово моје сокоћало је увезено из Аустрије! Људи,сада му је 20 година није у оваквом стању! Овај ЛАФЕТ(држач мотора) има за 10 година да струли скроз....јбт....аууууу...

Link to post
Share on other sites

Auuu ljudi, pa stvarno neko nije normalan ovde. Pod tim mislim na inženjere BMW-a. To što vidim je "galvanic corrosion" kako bih rekao po slikama. A to nikako ali nikako ne bi smelo da se pojavi tu gde se pojavilo! Dva različita metala u kontaktu jedan sa drugim korodiraju drugačijim brzinama zbog različitog elektropotencijala. Auuuuu i to stavili tri aluminijumska šrafa na metalno telo serva da drže?! Jbt. jel me neko zajebava? auuuuu To je ono što se dešava na alu felnama kad "zalepe" ali ovo...nemam reči. To očekujem na Ladi Nivi da vidim...

Voleo bih da nisam u pravu i da me neko ispravi. Mislim ljudi...pa ovo da se desi tokom vožnje neko može da pogine.

 

Link to post
Share on other sites

Prošlo je vreme kada se aitomobil razvija skoro deceniju... Sad se štancaju uz pomoć softvera, na žalost.

Na primer e39 je počeo da se razvija početkon 89. U 92oj je prihvaćen dizajn nekog baje iz Japana a 95 je lansiran. To je 6 godina...

Link to post
Share on other sites