Recommended Posts

To je ono sto ja pricam odavno. E46 je zadnji bmw koji je necemu vredeo. Ovo sve posle je plac. Prosto drugi je sistem, presa za plafon 7god. Zamena kao da su telefoni na 2-5god plafon.

Nemoj da neko uzima Hundai kao nesto lose. Hundai je presisao BMW u svakom pogledu pre vise od decenije. Jedino ovi bas top modeli tipa 7 jos strci i to je sve.

https://www.b92.net/automobili/razno.php?yyyy=2018&mm=12&nav_id=1484475

Link to post
Share on other sites
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

BMW je tehnoloski lider, a tehnologija previse brzo napreduje da bi bilo vremena da se sve utegne do kraja. Kad bi se to radilo konkurencija bi ih pojela.

Zato se uzme produzena garancija na 6 godina i 200k km, pa posle toga novi auto i idemo dalje. U normalnoj drzavi. E sad, to sto ovo nije ni blizu normalnoj drzavi - to je neka sasvim druga prica.

 

I nemojte da mi poredite Hyundai sa BMW-om. Napredovali su oni mnogo, ali o tome kako "vozacki" auto treba da se ponasa ipak moraju jos MNOGO da uce. Tu ni pare ne pomazu, jer nije dovoljno "kupiti" tri coveka, jer na tome rade ogromni timovi, decenijama...

 

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites
BMW je tehnoloski lider, a tehnologija previse brzo napreduje da bi bilo vremena da se sve utegne do kraja. Kad bi se to radilo konkurencija bi ih pojela.
Zato se uzme produzena garancija na 6 godina i 200k km, pa posle toga novi auto i idemo dalje. U normalnoj drzavi. E sad, to sto ovo nije ni blizu normalnoj drzavi - to je neka sasvim druga prica.
 
I nemojte da mi poredite Hyundai sa BMW-om. Napredovali su oni mnogo, ali o tome kako "vozacki" auto treba da se ponasa ipak moraju jos MNOGO da uce. Tu ni pare ne pomazu, jer nije dovoljno "kupiti" tri coveka, jer na tome rade ogromni timovi, decenijama...
 
Nisi razumeo o cemu smo pricali, prenaduvane su cene kvalitet nikakav. A taj tim i tabor BMWa bi mogao recimo napraviti Xdrive da ima funkciju a ne da je sprdnja ziva al to ne rade godinama i jos mnogo toga. Svi mi volimo bmw al sve je manje ljudi spremna da svesno daje pare za losa fabricki auta koja su dizajnirana u svakom smislu da te opeljesi sto u startu sto na duzu stazu. Uzmi za primer da sam F30 ima ugradjen lanac ponovo do kabine, PONOVO bmw posle neuspeha sa E90kom trazi i zeli da uzima kes na zamenama lanca ko nenormalan....

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Razumem ja sta vi pricate, ali vi ne razumete kapitalizam.

Cene nisu prenaduvane, vec su tacno onakve kakve treba da budu. Ocigledno - jer prodaja raste.

Isto toliko kostaju i Mercedes, Audi, Lexus, Jaguar... I prodaju se svi jako dobro i bolje nego pre 20 godina.

Kvalitet je isto tacno onakav kakav je projektovano da bude. Niko vise ne vozi isti auto 20 godina, niti koristi isti TV 20 godina. Par godina i pazari se novi. To je osnovna karakteristika zdravog potrosackog drustva.

Link to post
Share on other sites

@marko13

Naravno da jeste lider i naravno da Hyundai jos uvek ne moze da prismrdi.

Sednite vi lepo u M2, pa onda da pricamo o tome kako BMW ne ume da napravi auto.

Svaki model ima svoje ciljano trziste. Naravno da nece svaki biti "pogodjen", ali loseg nema. Osim MPV karakondzula od serije 2, naravno :)

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites

Ti poredis M sa obicnim kolima. Jesi realan.

Daj uzmi bilo koji normalan 3 ili 5 i kvalitet je nula za ono sto traze odnosno kostaju. To ti mi pricamo.

Znamo mi da se sve promenilo, sporet je nekada trajao 30god sada daj boze 5god. TV ista prica. Nismo ni mi izasli iz pecine sada.

Znamo da se ne voze kola 20god. Samo nisu se ni 1995god preko vozila kola stara 20god kao ni sada. Oni su imali love tada imaju i sada.

Samo je kvalitet tada svakako bio mnogo veci nego sada.

U cemu je to BMW lider? molim te reci nam. Svi rade sve isto copy/paste i cao. Sve sto ima bmw moze da ima i hyundai.

A taj cuveni osecaj u voznji ne postoji vec 20god sem ako ne uzmes neki M sto je svakako glupo za poredjenje onda.

Drugar npr vozi Hyundai slicnog godista kao moj e91 i tvrdim da nema nikakvog specijalnog "osecaja" kod mene na e91 u odnosu na njegov hyundai. Samo imam mnogo vise konja ali nista drugo, nista vauuu.

Edited by marko13
Link to post
Share on other sites

M2 nije auto za dolazak na posao, naravno.

A 328i (i 320d) je vise nego odlican auto "za odlazak na posao", a i mnogo vise od toga. Koji auto iz njegove klase je bolji za tu namenu? Koji Hyundai?

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites
M2 nije auto za dolazak na posao, naravno.
A 328i (i 320d) je vise nego odlican auto "za odlazak na posao", a i mnogo vise od toga. Koji auto iz njegove klase je bolji za tu namenu? Koji Hyundai?
Za odlazak na posao ima i Tuscon 1.6cdti :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

O cemu ti pricas? Poredis Mazdu 6 i BMW G30 / F10? :)

Mazda 6 je odlican auto, ali to nije ista klasa ni pod razno. Zvucna izolacija je na nivou Astre od pre 10 godina, vesanje vrlo diskutabilno, automatski menjac ocajan, ponuda motora slaba, multimedija nikakva, sedista neudobna... Ali za svoju cenu i klasu je OK. Bila bi zanimljivija kad bi u Evropi imali u ponudi malo jace motore - konkretno 2.5 turbo benzinac koji se nudi u USA.

 

A reci da je A4 B8 bolji auto od F30 je neozbiljno. Treba te banovati sa BMW foruma :P :D

 

 

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Delija said:

@marko13

A ti vozis pogrebnjak i ocekujes neki osecaj u voznji. E jbg, derane.

Apsolutno nema nikakve razlike izmedju karavana i obicnog, sve je manje vise isto od tezine, duzine sve! tako da ti to ne pije vode.

Suvise si subjektivan. Volim ja bmw ali jbg realnost je cudo. Pa nije dzabe e90 usao u TOP 6-7 najnekvalitetnijih, najkvarljivijih automobila.

Link to post
Share on other sites
O cemu ti pricas? Poredis Mazdu 6 i BMW G30 / F10? [emoji4]
Mazda 6 je odlican auto, ali to nije ista klasa ni pod razno. Zvucna izolacija je na nivou Astre od pre 10 godina, vesanje vrlo diskutabilno, automatski menjac ocajan, ponuda motora slaba, multimedija nikakva, sedista neudobna... Ali za svoju cenu i klasu je OK. Bila bi zanimljivija kad bi u Evropi imali u ponudi malo jace motore - konkretno 2.5 turbo benzinac koji se nudi u USA.
 
A reci da je A4 B8 bolji auto od F30 je neozbiljno. Treba te banovati sa BMW foruma [emoji14] [emoji3]
 
 
Ja drugacije posmatram, jer vecinu pomenutih auta sam vozio na kalibracije kamera pa eto kroz to malo gradske voznje i otvorenog puta dozivim auto na taj nacin, nisam ni u jedan seo i fazon isao 800km u cugu... Konkretno G30 je razocarao i mene i kolegu koji je isto fanatik pravh BMW auta, jer je mnogo iza E klase po materijalima, preformanse i to je druga stvar, niko nema odgovor na M5 G30 ali ja pricam za ove 2.0 dizele sto im je dusa u nosu vec jer je iz njih iscedjeno ko iz narandze :D Ja cu svakako gledati da iz sentimentalnih vrednosti uzmem sacuvam sadasnji auto ali tesko da ce sledeci noviji auto biti iste marke :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

@NikNS

Da nisam vozio sve automobile o kojima se ovde prica, pa da se mozda malo i zapitam. Ovako...

Po svim testovima je G30 najbolji auto u klasi (dobrano iznad E klase) i onda ti i drugar izjavite kako ne valja. I jos ga poredis sa Mazdom 6. Toliko o objektivnosti.

Sto se tice pazara novog auta - jel poenta u budzetu ili...? Sta vidis kao sledeci auto?

 

@marko13

Nemoj zezati da se isto voze sedan i karavan. To jednostavno nije tacno.

Da si to rekao za Audi RS, imalo bi smisla.

 

Niko nije rekao da je BMW sto se tice pouzdanosti na vrhunskom nivou, ali nije ni blizu toliko los kako ga ti predstavljas. Jos nesto - pouzdanost i kvalitet nisu ekvivalentni termini.

Reliability for executive cars aged one to four
Rank     Make and model    Score
1    Volvo V60 (2010-2018)    99.3%
2    Vauxhall Insignia (2008-2017)    97.5%
3    Alfa Romeo Giulia (2016-present)    96.9%
4    BMW 3 Series (2012-present)    96.6%
5    Mazda 6 (2013-present)    95.9%
6    Skoda Superb petrol (2015-present)    95.2%
7    Audi A3 Saloon (2013-present)    93.9%
8    Audi A4 petrol (2015-present)    93.7%
9    Skoda Superb diesel (2015-present)    93.2%
10    Volkswagen Passat (2015-present)    92.9%
11    Ford Mondeo (2014-present)    92.6%
12    Audi A4 diesel (2015-present)    91.9%
13    Jaguar XE (2015-present)    83.7%
14    Mercedes-Benz C-Class (2014-present)    83.1%
https://www.whatcar.com/news/2018-what-car-reliability-survey/n17810

 

Sta je alternativa? Koji je auto iz iste klase kvalitetniji? Po ovom istrazivanju - Alfa :)

A Giulia je i jedini auto u klasi sa F30 koji se "bolje vozi" od njega. Ali ona ima previse drugih mana.

Lexus mi se jednostavno ne svidja. Ocigledno se ne svidja ni drugima u Evropi, posto mu je prodaja u Evropi ocajna.

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites

https://www.whatcar.com/news/2018-what-car-reliability-survey/n17826

Reliability by brand cars 1 to 4 years old

 
Rank Brand Score
1 Suzuki 97.7%
2 Lexus 97.5%
3 Toyota 96.8%
4= Kia 95.8%
4= Mitsubishi 95.8%
4= Subaru 95.8%
7 Skoda 95.6%
8 Alfa Romeo 95.5%
9 Hyundai 95.4%
10 Seat 95.2%
11= Mazda 94.6%
11= Vauxhall 94.6%
13 Dacia 94.1%
14 Fiat 94.0%
15 Honda 93.8%
16 BMW 93.4%
17 Volkswagen 92.9%
18 Ford 92.7%
19 Renault 91.7%
20= Audi 91.5%
20= Volvo 91.5%
22 Mini 91.2%
23 Porsche 90.9%
24 Peugeot 89.4%
25 Citroen 88.1%
26 Mercedes-Benz 88.0%
27 Nissan 87.1%
28 Jaguar 84.9%
29 Jeep 82.7%
30 Land Rover 76.5%
31 Tesla 57.3%
Link to post
Share on other sites
[mention=52290]NikNS[/mention]
Da nisam vozio sve automobile o kojima se ovde prica, pa da se mozda malo i zapitam. Ovako...
Po svim testovima je G30 najbolji auto u klasi (dobrano iznad E klase) i onda ti i drugar izjavite kako ne valja. I jos ga poredis sa Mazdom 6. Toliko o objektivnosti.
Sto se tice pazara novog auta - jel poenta u budzetu ili...? Sta vidis kao sledeci auto?
 
[mention=321]marko13[/mention]
Nemoj zezati da se isto voze sedan i karavan. To jednostavno nije tacno.
Da si to rekao za Audi RS, imalo bi smisla.
 
Niko nije rekao da je BMW sto se tice pouzdanosti na vrhunskom nivou, ali nije ni blizu toliko los kako ga ti predstavljas. Jos nesto - pouzdanost i kvalitet nisu ekvivalentni termini.
Reliability for executive cars aged one to four
Rank     Make and model    Score
1    Volvo V60 (2010-2018)    99.3%
2    Vauxhall Insignia (2008-2017)    97.5%
3    Alfa Romeo Giulia (2016-present)    96.9%
4    BMW 3 Series (2012-present)    96.6%
5    Mazda 6 (2013-present)    95.9%
6    Skoda Superb petrol (2015-present)    95.2%
7    Audi A3 Saloon (2013-present)    93.9%
8    Audi A4 petrol (2015-present)    93.7%
9    Skoda Superb diesel (2015-present)    93.2%
10    Volkswagen Passat (2015-present)    92.9%
11    Ford Mondeo (2014-present)    92.6%
12    Audi A4 diesel (2015-present)    91.9%
13    Jaguar XE (2015-present)    83.7%
14    Mercedes-Benz C-Class (2014-present)    83.1%
https://www.whatcar.com/news/2018-what-car-reliability-survey/n17810
 
Sta je alternativa? Koji je auto iz iste klase kvalitetniji? Po ovom istrazivanju - Alfa [emoji4]
A Giulia je i jedini auto u klasi sa F30 koji se "bolje vozi" od njega. Ali ona ima previse drugih mana.
Lexus mi se jednostavno ne svidja. Ocigledno se ne svidja ni drugima u Evropi, posto mu je prodaja u Evropi ocajna.
Po svemu sudeci mislim da ce sledeci biti Subaru Forester, Jeep Compas 2012 onaj restilizovani koji jos uvek nije bio pod Fiatom a mozda Octavia 13- treba mi ukratko vise prostora, jeftinije odrzavanje, mnogo manje skrivenih mana i elektricnih problema od kojih se jezim jer nikad ne znam sta je crklo kod struje a bogami i elektricarima nije verovati puno :D Mene moj E46 sluzi nenormalno dobro da ga ne ureknem ali vreme je da on ostane neki projekat sredjivanja a noviji auto ce biti za svakodnevnu upotrebu :) Nista protiv bmw-a ali on je na redu tek kad se ima za neki 3.0benzin X5 najnoviji ili neka serija 7 recimo G11 ovo ostalo zali boze para :D covek se mora pruziti kolko je dug a svestan sam da F30kom ne bi imao za sve sto je potrebno da ona funkcionise perfektno pa ono, verenicu imam druga zena mi ne treba haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sve je bre isto, daj bre. Prave ih isto, samo malo razvuku gore i cao. Eto karavana.

Dimenzije, tezina a samim tim i raspored mase je isti. Jedino je malo ali neznatno aerodinamika razlicita ali ti to ne osetis ali nikada. Tako da sve je u tvojoj glavi.

Isto g drugo pakovanje.

Link to post
Share on other sites

@marko13

Jednostavno - nije.

Fizika je vrlo egzaktna. Teziste teoretski ne moze da bude isto. Vise je kod karavana. Aerodinamika je na srecu vrlo ocigledna :)

Izvezi karavan na Navak, a onda sedni u sedan - pa napisi utiske.

A i ne mora Navak - provozaj se malo uz/niz Frusku Goru.

 

 

@NikNS

Znaci, ipak je budzet presudan.

Postujem. Nazalost, zivimo tu gde zivimo.

Ali da budzet nije prepreka - opet bi bio BMW. To ti pricam ;)

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites