Recommended Posts

Ja to prvi kazem, jos kao klinac sam odlepio za BMW-om a najbolji prijatelj je opsednut Audijem uvek rivalski nastrojeni i kad je jasno bilo da je audi u necemu bolji i dalje sam ostajao pri BMW-u, cale se namenjao brda njih i sam sam uzeo i sluzi me vrh, ali noviji su prezahtevni, preosetljivi sve to razumem al ja nemam novaca na bacanje zato sto je nekom u fabrici palo na pamet da ne sisa... Bar ne dok sam u ovoj zemlji a Boze zdravlja i to ce se promeniti uskoro :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Delija je odlicno objasnio situaciju sa potrosackim drustvom, tu se apsolutno slazem s njim. Hyundai je stvarno bespotrebno porediti sa bmw-om, ko je vozio i ove novije zna na sta mislim. Kvalitet materijala je stvarno los, enterijer pogotovo. Imao sam priliku prosle godine da uzmem tucsona starog dve godine, da ga odradjujem kroz posao, pa ne bi dao 14-15 soma za ono, nema sanse. Pre bi uzeo f10 pa nek me jebe i lanac i menjac. Bmw ima smisla porediti sa audijem, meckom i eventualno lexusom. Jaguar se po meni upropastio sa malim dizel agregatima, trebao je da ostane Jaguar, samo veliki binzinci. Ali jbg. 

Link to post
Share on other sites
Delija je odlicno objasnio situaciju sa potrosackim drustvom, tu se apsolutno slazem s njim. Hyundai je stvarno bespotrebno porediti sa bmw-om, ko je vozio i ove novije zna na sta mislim. Kvalitet materijala je stvarno los, enterijer pogotovo. Imao sam priliku prosle godine da uzmem tucsona starog dve godine, da ga odradjujem kroz posao, pa ne bi dao 14-15 soma za ono, nema sanse. Pre bi uzeo f10 pa nek me jebe i lanac i menjac. Bmw ima smisla porediti sa audijem, meckom i eventualno lexusom. Jaguar se po meni upropastio sa malim dizel agregatima, trebao je da ostane Jaguar, samo veliki binzinci. Ali jbg. 
Ne tuzno je sto te lanac i menjac ne zeza na 3.0 i jacim autima, problem je sto ta stara dobra vremena nisi imao 2.0d u petici, kad bi to rekao tad dosli bi iz BMWa da te tuku :D Ista prica, ocemo da se j a da ne udje e to nema :) ja sam svestan toga, i lepo kazem nemam za te zajebancije jer je naklepan auto los i samo nosi znacku bmw pa da placam to ko lud :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
I da je savrsen i bez ijedne mane - opet bi ti bio preskup, zar ne? [emoji4]
Ili bi sutra pljunuo 70k za novi M340i?
Ne bih, jer bi bilo greota voziti u ovakvoj zemlji punoj rupa i loseg goriva i kopije ulja. Kazete tucson los nije isti kvalitet a jeftiniji je, samim tim je dobar za te pare, ja kad vozim auto na posao i nazad za sta primarno koristim vozilo nisam jos uvek uhvatio sebe da udaram po tabli ko bong ili da se mazim sa rukohvatima... samo mislim da za te pare ne dobijamo ono sto placamo kod bmw-a sto je primer gore zbog 3 srafa glavu dati ne daj Boze....

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

OK je Tucson, ali za cifru za koju se prodaje. Ima boljih auta u toj klasi i za tu cifru.

I Mazda 6 je ok - isto za cifru za koju se prodaje. Po meni je u toj klasi Superb bolji auto, pogotovo jer nude verziju sa 2.0 turbo benzincem sa 280 ks.

 

Nemojte ih porediti sa BMW-om, jer nisu za poredjenje. To je poenta.

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites

S tim da se dobija negde vise negde malo manje nego u odnosu na BMW :) A sve i da imamo M modele, pogledaj u kakvom stanju je ono malo sto ih ima u SRB svima check engine sija zbog goriva i sl... Patnja za kola... To je ono sto kazem, jednostavno manjim auto proizvodjacima je u interesu da kupis od njega i cuva te kao musteriju, sad su kola sminkica koja se pravi za one sto nose uske pantalonice i slikaju stori dok cekaju giricu da sidje ispred zgrade... Po njihovom standardu se uglavnom rade. F30 je meni posebno lep auto, cak sam preko strica gledao 328xi uzeti pa da mu otplacujem, ali jednostavno dere drzava na registraciji, sve je nekako uprto protiv auto entuzijaste koji zeli da vozi nesto ok. Pogotovo sto sam imao par losih iskustava par ljudi sa foruma to zna pa sam malo i skepticniji oko novog auta kome se desavaju takvi kvarovi bez ljutnje, i svaka cast coveku koji je pokrenuo post, nije bio fazon da komsiji crkne krava nego lepo upozorio druge sta moze ne daj boze izazvati problem. To volim da vidim u ovoj nasoj zajednici a to sto tudjim mlatimo slamu to je drugo :)

Link to post
Share on other sites

@NikNS

Nije bilo, ali sada je sasvim OK gorivo u Srbiji, ako se toci na proverenim pumpama. Sa NIS-ovom 100-kom nema trika da imas problema.

Predrasude su na sve strane. Nove BMW-e voze mafijasi. Stare BMW-e voze wannabe i/ili propali mafijasi... :) Sta tebe zabole ko sta vozi i ko sta misli? Vozis ono sto tebi prija i u cemu se ti osecas ok.

I nemoj pazariti matori les koji je presao 300k+ km i koji je bio tri puta guzvan pa peglan, pa mozda i neces imati problema.

 

Ne razumem sta je konkretno problem sa cenom registracije za 328? 245 ks za ~35k dinara. Sta bi ti hteo - da bude 20k? :)

 

 

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites

Problem sa registracijom?

Meni je stvarno drago ako ti nemas problem placati 35000 registraciju za pisljivi 2.0cc drago mi je ko da i ja imam.

Prva registracija me izasla sa novim tablicama i saobracajnom 34000 a druga bez iceg 32000 umesto 23000... Znaci lopovluk da nema gde, umesto da se uvede po godistu lepo pa sto novije to skuplje ovde se otima gde god... A tolko mi je glupost voziti 3.0 ili nesto na invalida bar licno meni, tako da ono, nema mi svrhe oces biti baja a nemas da platis mi je jos gore...

Samo mi je zao sto od tih para 15k poklanjam Srbiji a ne nekoj humanitarnoj organizaciji ili necemu da zemlja ulozi korisnom... Nema svrhe pricati o tome zaista dok se zakon ne sredi.

Link to post
Share on other sites

F30 328i je relativno nov auto. Ne znam koliko ocekujes da treba da kosta registracija za njega.

Taj "pisljivi" 2.0 ima 245 ks i 0-100 km/h ispod 6s.

 

Za 335i/340i je preko 130k dinara. E to je vec bezobrazluk.

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Delija said:

Taj "pisljivi" 2.0 ima 245 ks i 0-100 km/h ispod 6s.

Ima bolje performanse od vecine matorih sestaka. Uz ocajan zvuk. Ali to je druga prica :)

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites

Bas je nov, svaki presao 200k daleko je to od novog, malopre smo pricali prave se da traju 5 godina, njegovih 5 je proslo :D G20 se ceka hahaha :D Ma preskupo je svakako za tu kubikazu, nema veze kolko konja ima, ja tolko placam za 136 fabrickih :)

Link to post
Share on other sites

To je druga stvar, jedno je kad je novo pa zanimljivo, al uzeti polovan i nadati se cudu i tolko placati reg i sve :D videces za par godina. A dzabe mi sve te konjske snage kad u NS padne kisa pa bogalji idu 40 ne mozes preleteti masu, a na autoput odem vozim 130 ko i svi nekad malo brze pa se pija kafa na pumpi :) Ne vidim prednost od 250 konja u odnosu na mojih 136 osim u potrosnji i dostizanju istih gradskih brzina, samo sto ces ti brze doci do 40 al isto cemo ici kiloemtrima po bulevaru :D

Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Delija said:

Da ti pomognem... 

https://www.ana.rs/forum/

 

xD

Lozis se kao da imas 17god i probnu vozacku. Ti za tri zivota nisi u stanju da osetis 50kg razlike ni na jednim kolima a jos manje onih 0.3sec ubrzanja koje pominjes.

Kada kazem "ti" nisi u stanju mislim i na sve nas ostale.

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, NikNS said:

A dzabe mi sve te konjske snage kad u NS padne kisa pa bogalji idu 40 ne mozes preleteti masu, a na autoput odem vozim 130 ko i svi nekad malo brze pa se pija kafa na pumpi :) Ne vidim prednost od 250 konja u odnosu na mojih 136 osim u potrosnji i dostizanju istih gradskih brzina, samo sto ces ti brze doci do 40 al isto cemo ici kiloemtrima po bulevaru :D

Rezerva snaga ti treba najvise za obilazenje. Tada ti povecava bezbednost, jer obilazenje odradis mnogo brze i opustenije.

Pored toga, ima dosta mesta gde moze fino da se nagazi, a da nikoga ne ugrozavas.

Nemoj ni oko autoputa bas toliko da se tripujes. Sa 140-145 "po satu" si sasvim ok. To je ispod "pravih" 140 i za to te ne diraju sigurno.

A i ako prepicis malo i nahvataju te - nije valjda tolika tragedija da platis 1500 ili 2500 din za polovinu kazne. Bar znas zasto si platio :)

 

10 minutes ago, NikNS said:

To je druga stvar, jedno je kad je novo pa zanimljivo, al uzeti polovan i nadati se cudu i tolko placati reg i sve :D videces za par godina.

Vozim ga vec 3 godine. Uzivam i dalje, ali mozda je i vreme je za malo promena. Videcemo...

Link to post
Share on other sites
Vozim ga vec 3 godine. Uzivam i dalje, ali mozda je i vreme je za malo promena. Videcemo...
Ma sve to znam al ja za mog lenjivca platim isto reg to je lose u celoj prici :D Cuti ne znas ti kako je kad sa Fabiom 1.9sdi roknes u 3cu da obidjes sleper a ono vecnost traje, osecas se ko isisovac sklon samoubistvu :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Indorile said:

@NikNS Kad odes na ibarsku plakaces za tih 100+ konja :)

@marko13 Svaki put kad vozim nekoga u kocki osetim razliku... Pre ce biti da se ti nisi saziveo sa svojim kolima i samim tim te bole cose da primetis.

Auu sve profi vozaci.. Jos ce biti da skidate tapacirunge i izbacujete delove iz kola da budu laksa za barem 10kg.

Daj molim te.... 50kg razlike. Ako osetis razliku u 50kg kapa dole. Ma da mogu da se kladim da niti ti osetis 50kg niti iko od nas ovde. Pa nije to karting.

Kao da sam upao na zatvoren forum vozaca F1 pa pricamo o gramazi itd.. mislim da je smesna prica govoriti o razlici od 50kg.

 

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Djoksa530i said:

Ja sam nekada sve to skidao i vadio i suvozacevo sediste ali to je bilo dok sam imao 20ak godina i vozio xsaru vts, napaljeni klinac. Sad me mrzi skije i pancerice da izbacim iz auta vec 20 dana :)

Bas ovo ? A realno, pitanje koliko si i tada dobio. Zato i pricam da niko od nas ne oseti tih 50kg trika nema. Da bilo kome das na stazi da voze tih 50kg niko osetio ne bi a kamoli u realnim uslovima. Tako da je voznja odnosno osecaj u voznji apsolutni isti da li vozio E90 ili E91.

Link to post
Share on other sites