BMW X5 E53 2005 Servis trapa, Felne


Recommended Posts

Zdravo drustvo

S obzirom da sam pre par dana kupio ovaj BMW, sada imam neka ulaganja naravno, imam puno toga u glavi, ali bih pre svega servis trapa da odradim.

Zamolio bih vas da me uputite gde bih u Nisu ili okolini mogao da zamenim na prednjoj osovini ramena i gornja i donja (sva 4) i diskove i plocice na zadnjoj osovini, uglavnom da sredim trap, e sad da li moze da se to reparira ili ne stvarno ne znam? To je trenutno sto znam da ne valja, bio kod majstora na dizalicu :).

Takodje bih zeleo da kupim multimediju neku za njega, ne znam gde i koju, to vi sigurno bolje znate..??

Trebace mi i felne sve 4, jer je prethodni vlasnik stavio felne od X3, a one su mi nekako male, tako da ako neko prodaje felne ili zna gde se to moze nabaviti nek napise i koje su najbolje 18” ili 19” sa gumama 255/50 ili 265/50, nisam nesto strucan, nisam imao prilike da vozam ovaj bmw ranije. 

Hvala unapred svima i izvinjavam se zbog predugackog posta.

Link to post
Share on other sites

Ramena mogu da se repariraju (bude sve to korektno) mada ako imas kesa uzimaj nova pa makar i neka prosecnog kvaliteta. Felne mogu da se nadju od 250 do 500e u zavisnosti od stanja i da li su sa gumama ili bez, multimedija od 250e pa na gore, sto vise para platis (recimo oko 350 ima bas dobrih) to ce multimedija lepse i brze raditi (kao i smartfoni, sto vise gb, proc itd brze i bolje radi). Sve sto ti treba, pitaj za ovaj auto. Pozz ;)

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ilovebigasses said:

Ramena mogu da se repariraju (bude sve to korektno) mada ako imas kesa uzimaj nova pa makar i neka prosecnog kvaliteta. Felne mogu da se nadju od 250 do 500e u zavisnosti od stanja i da li su sa gumama ili bez, multimedija od 250e pa na gore, sto vise para platis (recimo oko 350 ima bas dobrih) to ce multimedija lepse i brze raditi (kao i smartfoni, sto vise gb, proc itd brze i bolje radi). Sve sto ti treba, pitaj za ovaj auto. Pozz ;)

Hvala ti puno na odgovoru, cenim to. Imam kesa, mada ne bih da sad nesto bude preterano skupo, ali bih da sredim auto, hocu da ga napravim da bude tip top. Sta mislis, sto se tice felni, 18” sa 255/50/18 gumama mi zvuci ok?

sto se tice trapa, kupicu nova ramena i zadnje diskove i plocice verovatno, to ce me izaci nekih 400€ jel da? Plus ruke.

jel imas neki sajt ili da znas gde bih mogao nabaviti multimediju videh na sajtu PolovniAutomobili da se prodaju neke za 350€ DYNAVIN , Bear technologys prodaje, ne znam jel to valja...

jos nesto, gde da kupujem delove? Koji auto shop? Gde je povoljnije da se naruci, a da je koliko toliko dobrog kvaliteta.

Takodje sam cuo neku skripu-cviljenje u zadnjem trapu kad prelazim preko neravnina, kao da se nateze neko gvozdje, majstor mi je proveravao danas, ali mi je rekao da je zadnji trap u redu, da su samo prednja ramena otisla, tako da mi nije jasno odakle to dolazi. Bukvalno, vise cvili nego sto skripi, kao da se razvlaci neki zardjali feder sa gumom ili nesto tako, ne mogu opisati. 

Hvala puno jos jednom, izvinjavam se ako su neka pitanja predugacka i glupa, ali nemam iskustva sa ovim autom. 

Link to post
Share on other sites

Pitaj sve brate, posalji mi i ako hoces u pm br tel pa cu te zvati ;) ramena oko 200e, zadnji diskovi i plocice oko 150, ruke, pa tako max te izlazi 400e. +381601728773 Darko (najjaci su sa multimedijama), zovi kazi da sam ti ja dao br. Imaju sve sto pozelis, korektni momci. Shop, pa bilo koji gde imas nekog drugara, koji ce ti izaci malo sa cenom i popustom, ja imam 2 drugara, ovaj jedan uvek da popust, drugi mi uzima na njegovu cenu ;) (cena za majstore). To sto cvili, da se doooobro provere zadnja gornja i donja ramena, i lager tocka naravno.

Link to post
Share on other sites
On 10/14/2018 at 1:13 PM, Pera606 said:

Mali update. Pricao sam sa vlasnikom Leon BMW servisa u Nisu i idem sledeci vikend na servis kod njega, mislim da ga pojedini clanovi foruma znaju, a i on je aktivan na forumu. 

Super je Leon lik, svaka preporuka za decka. Ali da je aktivan na forumu, ne znam na kom na ovom ga ne vidjam vise :/.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zdravo drugari, evo odradio ja servis kod Leona u Nisu, dosta stvari je radjeno: Trap, zadnji diskovi i plocice, poliranje svetala zadnjih i prednjih, menjanje grejaca u motoru, zamena ulja u reduktoru, menjanje modula na vratima vozacevim, parking senzori, sijalice (angel eyes), dijagnostika (sada vise ne pokazuje nikakvu gresku, provera parametara turbine, protokomera i dizni, sve je u perfektnom stanju). Sve me sa rukama i delovima izaslo 106.000 din.

E sad, ponovo imam problem trapa i pored svega zamenjenog sada je neuporedivo bolje, ali kada idem preko 100km/h i pritisnem kocnicu osecam vibracije, trese mi volan, dakle samo preko 100, sve ispod 90-100km/h je ok, ne oseca se, ne znam sta bi moglo to da bude? Prednji diskovi su relativno novi, menjani su skoro i majstor mi je rekao da su dobri i da ne veruje da je do njih problem, sumnja se na sferne zglobove i ucinilo mu se da oni mozda imaju mali luft, e sad ne znam da li ti sferni zglobovi mogu izazvati to jer oni nisu nimalo jeftini kako mi je Leon rekao. 

Evu ubacicu sliku racuna sta je sve odradjeno na autu i koji su delovi zamenjeni. 

2dh8mf7.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Rvo ovako, update. Bio sam na dijagnostici trapa i majstor je pregledao ceo trap i dosao do zakljucka da sferni zglobovi imaju lufta malo i da oni prave vibracije prilikom kocenja na brzinama iznad 120-130. Ja sam ukazivao na diskove, medjutim, diskovi su maltene novi sto mi je i on rekao, navodno, nemoguce je da su oni. Servis ke u. Etvrtak pa javljam da li ima neke promene. Zamenih ceo trap ovako ?.

Link to post
Share on other sites