kardan i luft


Recommended Posts

pozdrav,  nemam nekih problema, ali sam primijetio onako čaprkajući da mi ovaj prednji kardan kad ga okrenem u krug ima malo lufta , može li mi tko reći jeli to do kardana ili srednjeg pogona ? lanac ili su se pojele zupci na kardanu . Hvala 

kardan.jpg

Link to post
Share on other sites

Brat, ja sam to sve tu reparirao, odradio sam reduktor i taj mali kardan, kad smo skinuli, nutovi na kardanu, u reduktoru to se sve pojelo do kraja gotovo. Jos jedna mana kada je taj tu sklop los je da kad dodajes oduzimas gas naglo i kad 4,5 puta u mestu prebacis PRND cujes kako udara/kako kaze KLIK, KLAK, jbm li ga :D i to je rezultat toga.

Link to post
Share on other sites

Kod mene je manuelac, nemam nikakvih problema luft je jako mali ono mogu ga okrenuti 1stepen ? kazu to se reparira ? a sta se reparira ? ja ne znam dali na srednjem pogonu ima lanac ? jer ima onaj motorić nisam upijeo naći dali FL koji ima motoric ima i lanac na starijim modelima ima lanac koliko sam skontao.

B0065218.jpg

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ilovebigasses said:

Lanac i zupcanici se remontuju u reduktoru i kazem ti taj kardan nutovi i nutovi u samom reduktoru, gde ulazi ta sipka. To isto se izdere i provrti samo.

A za te nutove imam dobro resenje, jer sama flansna reduktora kosta 300e. Distanc za kardan, izmedju njega i prednjeg difa tako da kardan udje dublje u flansnu do zdravih nutova koji postoje unutra

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
On 10/17/2018 at 6:58 AM, ilovebigasses said:

A meni su brate to nekako popravili, tj valjda su ubacili u tu flansnu nove/zdrave nutove i nabili, tako nesto xD oprosti nznm lepo da objasnim.

Nasao sam dobar zdrav mali kardan, sad mislim ako su u reduktoru vec se nutovi naceli dali ce sve to imati efekta ? Sta da uradim naj bezbolnije za nutove u refuktoru . Imali ko kakvu ideju ili patent . Hvala

Link to post
Share on other sites