Recommended Posts

3 hours ago, Boban_zli said:

https://youtu.be/oe9HLYH_vrY

Problem vidite na videu. Osim toga, auto se sasvim normalno ponasa, ide super, tiho radi, ler miran. Software update odradjen i opet nista. Sta raditi, kome se obratiti. 

Drugar je imao slican problem, mislili smo da je do svecica i struje, a zapravo je imao problem sa motoricem za kontrolisanje ler gasa, neka ti neko ocita na dijagnostici pa vidi prijavljuje li takav kod... 

Link to post
Share on other sites

To se očitava na dijagnostici "live" kao i napon akumulatora... nego ih zabole.. Ima tu i regulator pritiska, nije samo pumpa..taj regulator treba da se menja oko stoke mislim, kad i svećice bobine itd... Srbija... puklismo

Link to post
Share on other sites

Ne znam jel na tom autu pumpa radi kad das kontakt ili kad krene da vergla? Ako je na kontakt probaj par puta da das kontakt pre paljenja, da "nabije" pritisak. Mada Shy je u pravu, treba odraditi ozbiljniji servis. To je najveci razlog sto se pljuje po tim motorima.Niko ne uradi servis kako treba. Fabrika kaze, na toj i toj km radi se to i to. A mi ne uradimo, kao dobro je, ne diraj, radi sve. Onda krene da sere auto, a mi se cudimo, kao sta mu je jbt?

Link to post
Share on other sites

Bratanac, taj motor se ponasa cudno sa losim akumulatorom, padnu mu obtraji na 400-500 i zakuca, ne reguje na dodavanje gasa..moze sam da se iščupa, a nekad mora da se ugasi i da se upali ponovo..od gresaka ne prijavljuje ništa!! Druga stvar je da takodje ne mozes da oteras auto na gijagnostiku sa praznim akumulatorom, to pise u uputstvu za koriscenje dijagnostike!!

Prvo dopuni akumulator preko noci, pa vidi kako se ponasa!!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...