BMW E53 X5 Multimedia


Recommended Posts

Zdravo svima.

Naime ne znam šta da radim sto se tice multimedie za moj X5 pa bih bio zahvalan za po koji savet.  Stara fabricka multimedia na autu sa tv-om i navigacijom je mogu reci ok, ali rkran je izgubio boju i mrlje su se pojavile svuda po njemu, modul u gepeku mi je takodje crkao, to je onaj MK4. E sad moje pitanje je da li da kupim ove kineske multimedie sto se prodaju kod nas za otprilike 270-300€ i ugradim tu, s tim sto ce me ugradnja kostati jos 100€, toliko mi trazi BMW Leon ovde u Nisu, jer kako kaze mora da se provlace kablovi skroz do gepeka sve nove instalacije. Ili drugo resenje koje mi je on ponudio, a to je da mi ugradi novi MK4 modul i novi ekran na moju postojecu fabricku miltimediu sa izlazom za aux, cena 250€. +70€ ako hocu kameru za parking.

Sta mislite da je bolje? Ici na novu i moderniju multimediu android ili windows?

Ili mozda uzeti drugu opciju i osposobiti fabricku multimediu?

koja je bolja opcija i gde cu imati vise mogucnosti? Hvala svima unapred.

Link to post
Share on other sites

ja vise volim kad je sve FABRIKANA

moja za sada ima jednu linijicu i dok je tako necu je menjati

ali realno ove kineske su bas dobre,mnogo opcija i sve lepo radi..Ja ako moju budem menjao ubacicu android, winCe je prevazidjen..

gledao sam neke nove turske valjda ,nabasao na neke linkove na YT i mogu ti reci da su babaroga..Android ,dobar ram,procesori jaki.... izgledaju bas mocno,ali nisam uspeo da ih nadjem kod nas u ponudi,a zaboravio sam ime,ako uspem da izguglam ubacicu ovde.

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, miksa said:

ja vise volim kad je sve FABRIKANA

moja za sada ima jednu linijicu i dok je tako necu je menjati

ali realno ove kineske su bas dobre,mnogo opcija i sve lepo radi..Ja ako moju budem menjao ubacicu android, winCe je prevazidjen..

gledao sam neke nove turske valjda ,nabasao na neke linkove na YT i mogu ti reci da su babaroga..Android ,dobar ram,procesori jaki.... izgledaju bas mocno,ali nisam uspeo da ih nadjem kod nas u ponudi,a zaboravio sam ime,ako uspem da izguglam ubacicu ovde.

Hvala druze. Volim i ja kad je sve Fabrika, ali fabrika je malo starija i vec je popustila skroz, cak se i cd changer zaglavio u gepeku, zato nisam pametan sta da cinim...

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao te multimedije sa androidom u dva BMWa i bio sam prezadovoljan. Totalno drugacije i modernije, a o opcijama da i ne pricam, buvalno sve.

Ove sa Wincom nemoj ni slucajno...

Sad za tvoj model ne znam, proveri sta ima, ti najbolje znas sta zelis.

Ja mogu da ti preporucim nekoga drugoga ako zelis, ko ima nove multimedije i ugradjuje ih.

Naravno i kod Leona ces dobiti kvalitetnu uslugu svakako.

Link to post
Share on other sites

Ja imam kineza (uzeo sam ga kod lika sot mi ga je @Sale-Sombor preporucio). Vise od godinu dana radi savrseno.

E sad, kod tih kineza imas jedan problem, a to je odsjaj kada sunce ide direkt u njih. Fabricke mislim da nemaju taj problem.Meni to iskreno ne smeta, ja sam stvarno zadovoljan.

@miksa bio bi ti zahvalan da nadjes te turske, cisto da bacim pogled :). Ne bi menjao svoju, ali je drugar takodje u dilemi sta da radi.

Link to post
Share on other sites

I pokavao da popravim, da sredim i na kraju sve povadio i pobacao...nema tu srece u toj elektronici posle 15 god i jace. Kupio pre tacno 3 god skoro pa najskuplju sa 8 jezgara i 2 gb rama i do sada radi gotovo savrseno. Cak i sunce dosta dobro podnosi, u isto vreme i muzika i navigacija i u pozadini mejlovi, sve to radi dosta dobro za kineski uredjaj. 2 god garancija, tako da nema sta. Ja sam je platio bio oko 400e sad ih ima dobrih i za 300..tako da sto pre lepo idi uzmi i uzivaj. Sve lepo radi i integrise se sa autom. Ako je tvoj bese facelift, ugradnju mozes i sam..

Link to post
Share on other sites

Ja sam na fabrichkom iDrive imao izgreban ekran,  i morao sam da ispoliram sa nekom polir pastom za ekrane, tako da sam sav onaj antirefleksioni sloj odstranio. 

Lijek za refleksiju je da se kupi antirefleksiona zashtita ekrana, aplicira se slichno kao one zashtitne folije za telefone. Elem, to sam postavio, zalijepio, nema refleksije, izgleda odlichno, i ne vidi se da je ishta lijepljeno preko ekrana. 

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, ilovebigasses said:

I pokavao da popravim, da sredim i na kraju sve povadio i pobacao...nema tu srece u toj elektronici posle 15 god i jace. Kupio pre tacno 3 god skoro pa najskuplju sa 8 jezgara i 2 gb rama i do sada radi gotovo savrseno. Cak i sunce dosta dobro podnosi, u isto vreme i muzika i navigacija i u pozadini mejlovi, sve to radi dosta dobro za kineski uredjaj. 2 god garancija, tako da nema sta. Ja sam je platio bio oko 400e sad ih ima dobrih i za 300..tako da sto pre lepo idi uzmi i uzivaj. Sve lepo radi i integrise se sa autom. Ako je tvoj bese facelift, ugradnju mozes i sam..

Da, facelift je model. Dakle 2005-2006. God. Nisam siguran da li se spaja dzek na dzek, samo izvadim stari radio i ubacim novi ili moram da vucem kabal sa pinovima do modula pozadi, da skidam pragove pa tu provlacim zicu...

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovoru, mislim i ja sam da je bolje uzeti android nego se zezati sa starom bmw-ovom elektronikom koja je prirodno sada vec odavno zastarela tehnologija. To bi bilo isto kao kada bih kupovao racunar sada pa kupio pentium 1. ?

 

Link to post
Share on other sites

Bio sam dokon par noci i onda sam gledao po yt snimke sa multimedijama,povezivanje,gomilu nekih sranja vezano za e53. I kako yt sam preporucuje sledeci video,tako dodjoh i do te turske. Bilo je neko predstavljanje i cena u TL(lire turske valjda). Znam da sam guglao da vidim koliko je u "parama" i da je nesto oko 450e.

Problem je sto sam gledao snimke sa yt na smarthubu na tv-u i nemogu da vidim istoriju pregleda,kao na kompu,pa da nadjem konkretan link....

U svakom slucaju ako nadjem ubacicu ovde,znam samo da je snimak izbacen letos i da je imao nesto malo pregleda i naslov sa turskim hijeroglifima...

Link to post
Share on other sites