Recommended Posts

Pozdrav ljudi, skoro sam kupio bmw e46 318i 2001 godiste. Auto je mehanicki odlican, ali sto se estetike tice tu ima puno posla. Na krovu je skroz ispucao lak, branici isto, stranice su izguljene na parkingu a hauba popusta tako da planiram farbanje celog automobila. Enterijer je takodje los i hteo bih da kupim kozni enterijer, MF volan i multimediu pa ako imate preporuke gde bih to mogao da potrazim i ko je realan sa cenama vi pisite. Za sad sam mu ugradio angel eye i ispklirao farove, znam da ima mnogo vaznijih stvari ali ovo je bilo 20min posla pa sam to sam zavrsio.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Okačiću slike cim ih budem prebacio iz telefona u lap top. Ono sto mene zanima ako možete da mi predložite ili imate da prodate, znate nekog i slično.

Trebaju mi hromirani prstenovi za tablu, čuo sam od druga da je ovde na forumu našao preporuku i da nisu skupi.

Hoću da promenim kompletan enterijer, kupio  bih polovan kožni enterijer ali problem je što su nekad prodavci bezobrazni sa cenama i tako lupne nešto pa ako mu prođe,prođe ako ne ništa i to ne samo za enterijer nego za sve. Na primer vidim oglas da je nešto prodavao za 5e pre mesec dana, sad kada ga pozovem razmišlja 5 sekundi i odvali mi cenu od 20e,a u radnji ima za 10 novo da se kupi. Zato bi vas molio ako imate nekog realnog da preporučite ili ako neko od vas prodaje da ponudi.  Trebaju mi sedišta, naslon za ruku, tapaciri , nebo... Druga opcija je da presvučem sedišta, tapacire i sve ostalo pa me zanima šta je po vama bolja ideja  i ako imate preporuku za nekog ko radi tapaciranje.

Kupio bih i MF volan, M branike i multimediju za njega.

Što se tiče para razmišljao sam da li se isplati raditi sve ovo ili da dodam te pare i kupim nešto novije. Sa druge strane i to sto budem kupio za taj budzet opet nece biti to to sto sam zeleo i opet će imati ulaganja tako da sam ipak resio da ovaj auto kompletno sredim. Pored ove zamene enterijera, planirao sam i da ofarbam auto na proleće jer je ispucao lak na više mesta. Trenutno je ona teget boja na njemu ali ja ga ne bih farbao u istu ponovo. Razmišljam o nekim drugim nijansama plave boje ali sa slika na internetu ne mogu da ocenim a kako bi to uživo izgledalo.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nisam stigao da slikam auto pre sređivanja enterijera, to jest imam samo jednu sliku iz koje se ne vidi puno ali se vide neke stvari. Volan je bio pocepan, sedišta isto pa su stavljene neke presvlake. Prekidači izlizani što se vidi ako se zumira slika. Tapaciri odlepljeni.... Zamenjena su sedišta, lajsne na vratima, tapaciri , ubačena multimedija i MFvolan. Ostalo je samo da se zameni nebo i stubovi i ubaci naslon za ruku sto se tiče enterijera.

 

q2Rzn9E.jpgnna0eVO.jpgXIHtLTe.jpg

Edited by Miletić Dušan
Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Nismo said:

Koliko lepse izgleda kad se posveti samo malo ljubavi... ?

Malo ljubavi i puno para ?

Sad je ostalo farbanje auta, možda kupovina m branika, moram i opruge da menjam auto je bas jako podignut pa barem na neku normalnu visinu da ga spustim i felne bih kupio neke 17" možda i 18" ali se plašim kako će sa njima izaći na kraj ovaj motor.

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Miletić Dušan said:

Malo ljubavi i puno para ?

Sad je ostalo farbanje auta, možda kupovina m branika, moram i opruge da menjam auto je bas jako podignut pa barem na neku normalnu visinu da ga spustim i felne bih kupio neke 17" možda i 18" ali se plašim kako će sa njima izaći na kraj ovaj motor.

Farbas u istu boju ili? Ako budes isao na veci tocak, obavezno krace opruge. Nema zime za 17" i 18", slobodno predji, ali racunaj da gubis malo na udobnosti i radnom veku trapa...

Link to post
Share on other sites

Kad bi uspeo da prodam haubu i krila ili da ih zamenim uz doplatu pa da uzmem od restajlinga to bi bilo idealno, ako ne onda razmišljam samo da mu stavim M-tech 1 branik ili da mu stavim M look. Felne bih isto prodao ove moje ako nekom trebaju, ako neko hoce da podigne auto i opruge bih isto menjao/prodao. Ako neko ima da ponudi felne ili bilo sta drugo sto mi treba neka piše  :D

 

Migavce razmišljam da li da kupim crne (providne a unutra obojene u crno) ili obične bele da stavim.

Link to post
Share on other sites

Mogao bi i ove tastere izgrebane negde da repariras.

Sad ako si tako silovito krenuo da restilizujes, brzo ces doci u situaciju da zelis i stopaljke i zadnji branik da zamenis. ?

Link to post
Share on other sites

Ma kad sam kupovao auto meni je sve to bilo isto, uopšte nisam video neku bitnu razliku izmedju restajlinga i ovog. A sad kad pogledam razlika je jako velika ali nema nazad sta je tu je.

 

Enterijer sam odmah znao kako hocu da sredim i time sam zadovoljan kako sam sredio ali spolja ne znam ni sam sta da mu radim. Jedino za boju sam odlučio da bude estoril blau, e sad nesto gledam i cini mi se da ima svetlija i tamnija estoril ili se varam ?

Link to post
Share on other sites

Na volanu jos nisam povezao komande, treba da nadjem one pinove sa nekog starog konektora a nemam ni jedan. Ima u radnji za elektroniku da se kupe neki al sam izgubio subler pa ne mogu da izmerim moje pinove da znam koja dimenzina mi treba. A za tempomat mislim da mora neki aktuator da se stavi jer ovaj moj ima sajlu za gas.

Link to post
Share on other sites

Vidjao sam na 318 (m43) tempomat ali je dosta redak. Najbolje ti je da ides na neki otpad i uzmes komplet pa ti namesti neko ko je strucan. Ovako da ti sluzi samo za ukras taj volan je bzvz...

Link to post
Share on other sites