BMW 118d zamajac


Recommended Posts

Conversion kit je zamisljem da se umesto lamele bez opruga i plivajuceg zamajca, ugradi lamela sa oprugama i fiksni zamajac.

Ljudi koji su to osmislili tvrde da lamela sa ojacanim oprugama odradjuje 70% posla, ostalo zamajac i ostali gubici, ali u praksi se desavalo da zvizne menjac.

Jedini slucaj, gde bih presao na fiksni zamajac, jesu N/a benzinci, zbog znacajno manjeg momenta, i to pri vecem broju obrtaja, ali i tada bih dobro razmislio.

Link to post
Share on other sites

pa ceo komplet fiksnog sa korpom i lamelom je cena kao plivajuceg zamajaca bez korpe i lamele i druk lagera.Imas gore link ka kompletu 

Sto bi platio samo plivajuci ja fiksni komplet imam za te pare samo da monitiram komplet ,ovako bi placao dodatnih 18000 za korpu i lamelu za plivajuci

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, smg said:

Ako je razlika samo u 18000 dinara, ja se ne bi razmisljao ... plivajuci i rokaj snimaj. Ne isplati se eksperimentisati za 150e ako mene pitas.

+1

Imaj u vidu i cenu menjaca?

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Nenad333 said:

pa ceo komplet fiksnog sa korpom i lamelom je cena kao plivajuceg zamajaca bez korpe i lamele i druk lagera.Imas gore link ka kompletu 

Sto bi platio samo plivajuci ja fiksni komplet imam za te pare samo da monitiram komplet ,ovako bi placao dodatnih 18000 za korpu i lamelu za plivajuci

Prodas ti to lepo i golf 2 1.6D i nema glava da te bole.

Jbg, kola su skup sport. Svi pokusavamo da ustedimo to kapiram ali jbg ne ide sve.

Link to post
Share on other sites