Recommended Posts

Pozdrav,

Uzeo sam BMW E46 318i m43 motor pre 3 meseca. Od kada sam ga uzeo konstatno problemi sa gubljenjem antifriza. Posto nisam strucan, a ni dosadasnji majstori nisu nista bolji, prvo sam imao problem curilo je na termostatu, zamenim ga, pukne posuda jer je talenat sipao vodu, nije znao da mora antifriz, zamenim. Pusti malo na onom "gornjem izlazu' za antifriz, popravim i to. Posle nekog vremena opet pocne da gubi vodu, odnesem ga kod lika koji mi je prodao. On u njegovom servisu pregleda, kaze da je otisao hladnjak i da termostat koji sam prethodno menjao nije dobro stavljem i da se auto pregrejao par puta i pritom je ostetio klizace lanca motora. Zamenim i hladnjak, termostat i te plasticne klizace, i evo opet mi negde pusta vodu, a kaze da su creva u redu i da je pregledao komplet sistem za plin i da tu nigde ne pusta. Primetio sam da malo dimi iz haube i da je opet posuda i hladnjak isprskan od antifriza. Pre nego sto dam ga uzeo radjena je glava. I sada je testirana i dobra je.

Mooolim vas za savete sta da radim, neki najblizi dobar servis u okolini Zrenjanin-eventualno BG. Previse para sam dao do sada, ali kad ide tele nek ode i uze samo da ga namestim..

 

 

Link to post
Share on other sites

Имаш још две рачве које мораш да замениш под обавезно! Имао сам сличан пробелм,заменио хладњак,гумицу термостата и рачву што иде испод  усиса и са задње стране мотора! мора добро да се озрачи а том мајмуну што је сипао воду испостави рачун и здраво! 

1 709 232  

1 708 808 

Ево ти каталошки бројеви од делова! мора добро да се озрачи систем,узбрдица укључено грејање и да истера сав ваздух. Е,лично немам плин али сам ово све заменио и сада је ок! Неки још кажу хоће да испусти и радијатор у кабини! Мени је пре стално трошио и губио антифриз,задње 3-4 године НИШТА!

Link to post
Share on other sites

То све под условом да је глава ок,да не набија притисак у систем! Он сам мора бити под неким притиском! И да ти је са плином све ок...сви су некад кубурили са хлађењем :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...