Recommended Posts

Da ne pravim novu temu reko ovde da pitam, zadnja leva vrata nece da se otvore iznutra, sve radi zakljucavanje i otvara se spolja ali kad se sedne i povuce rucica iznutra ne otvaraju se, ne znam sta je, sve je bilo okej do juce(kad sam zakacio kad sam silazio sa puta, bilo je malo visoko, ali nista nije osteceno odozdo vitalno), ako neko zna neka baci komentar

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, bavarac018 said:

Da ne pravim novu temu reko ovde da pitam, zadnja leva vrata nece da se otvore iznutra, sve radi zakljucavanje i otvara se spolja ali kad se sedne i povuce rucica iznutra ne otvaraju se, ne znam sta je, sve je bilo okej do juce(kad sam zakacio kad sam silazio sa puta, bilo je malo visoko, ali nista nije osteceno odozdo vitalno), ako neko zna neka baci komentar

jel si probao onu polugicu u vratima za child lock da ne zeza nesto?

Link to post
Share on other sites
On 11/16/2018 at 1:50 PM, bavarac018 said:

Zdravo, upao sam i ovde da pitam da li jos nekom e87 118d 122ks fabrika sve, nije cipovan niti ista prepravljan, trosi po bordu 7.5l , a skazaljka za gorivo pada kao luda, 25 litra dizela potrosim za 330km neke rasterecene gradske voznje

https://imgur.com/a/Qv4Iwkg???

Ne znam sta ti nije jasno druze, auto ti trosi po bordu 7,5, a u realnosti 7,58l.

 

Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Djoksa530i said:

Ne znam sta ti nije jasno druze, auto ti trosi po bordu 7,5, a u realnosti 7,58l.

 

Nista mi nije jasno, kako auto od oko 1300-1400kg trosi isto ili slicno kao 320d/520d koji su tezi vise i plus sa jacim motorima, za 118d po netu pisu da trosi 6.8-7.0l gradske voznje( Sipam uvek na NIS-u, a cuo sam od nekih da je bolje da se sipa na Mol pumpama ili OMV, kao manje trosi sad sta je tu istina :D)

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, bavarac018 said:

Nista mi nije jasno, kako auto od oko 1300-1400kg trosi isto ili slicno kao 320d/520d koji su tezi vise i plus sa jacim motorima, za 118d po netu pisu da trosi 6.8-7.0l gradske voznje

To je ta potrosnja,nepravda cista ? Vozio sam 7-icu 2013 god,po bordu 9,5 litara a ovo moje smesno cudo po dimenzijama naspram njega a snazi tek ,srce lagano 9 al sta ces ...nismo ih ni kupili razmisljajuci dal ce trositi vise manje?

Link to post
Share on other sites

Moja trojka 320 d od 150 konja bije preko 8 u gradu (Zemun, NBG). Da kacim Brankov most, lagano 10 ... 

Te bajke da malo trosi ...

Moj kombinovane voznje 70% otvoreno, 30% grad bije 6.7- >7 ... auto redovno odrzavam (koliko toliko je u pristojnom stnanju). Zimi i vise (sa manjim gumama).

Link to post
Share on other sites

Ma najace mi je kada krenu da se frljaju ljudi sa potrosnjom i hvale sa nekih 5L ja kazem kapa dole ali ne mogu da poverujem.

Ista prica sto kaze "smg" ne mogu da spustim ispod 6.5 trika nema. Kada ga cepam 6.7 kada vozim kao baba 6.5 i to ti je to....

Jos je meni preko 70-80% otvoreno. Pa da sam stalno u gradu ne bi islo ispod 8 nikad.

Link to post
Share on other sites

Pre svega bih naglasio da 90% e46ica i e39ki laze ozbiljno na bordu, od e60/90 je to promenjeno, bord je u 0 tacan.

Moje iskustvo od 4 e46ice samo mi nije lagala ona koja je bila cipovana, e39 mi je takodje lagao. Drugari su takodje vozili te modele i takodje su im lagali bordovi.

Link to post
Share on other sites

118D prema fabrickom uputstvu trosi 7.7 dizela na 100km po gradu. Meni kroz Beograd na poslednjih 1200km preba boardu ide izmedju 7.2 i 8.3 l/100km, u zavisnosti da li vozim ujutru, uvece, po centru, periferiji. To je OK potrosnja za 2000cm3. Ko kaze da trosi manje motor od 2k kubika - taj ili vozi kroz mali provincijski grad ili laze ili ima otvorenog puta uracunatog. 

 

Ne zaboravite da BMW verovatno fabricki ne dodaje i potrosnju klima uredjaja u uputstvo.

Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, njegovawisost said:

taj ili vozi kroz mali provincijski grad ili laze ili ima otvorenog puta uracunatog. 

 

U malim provincijskim gradovima je potrosnja najveca, pod uslovom da neko zivi i krece se samo po gradu, male ulice kreni stani max brzina do 40-50 iz iskustva pricam. Npr. meni je prosecna potrosnja manja kad sam u Beogradu nego u Kragujevcu , Cacku gde cesto provedem po nekoliko dana u gradu.

Link to post
Share on other sites

Испао сам најгори хејтер када сам се подсмевао потрошњи од 5л,али хоћеш врага све полако изађе на видело...xDВерујте само једну ствар,да живите у Ужицу а не  у Београду(или неком граду у равници) трошио би вам 50% више по граду! Бг је отворен пут за градове који су пренатрпани уским улицама :)

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djoksa530i said:

U malim provincijskim gradovima je potrosnja najveca, pod uslovom da neko zivi i krece se samo po gradu, male ulice kreni stani max brzina do 40-50 iz iskustva pricam. Npr. meni je prosecna potrosnja manja kad sam u Beogradu nego u Kragujevcu , Cacku gde cesto provedem po nekoliko dana u gradu.

Ako je bg bulevar, a ne stani kreni onda sam ja cipiripi

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, StunterSM said:

Ako je bg bulevar, a ne stani kreni onda sam ja cipiripi

Да дођеш код мене у шпицу,град у кланцу,све пренатрпано. У другу када га  пребациш чини ти се да летиш! Летос матрорца када сам возио  на К.Центар и вратио се по њега све је било око 3 пола четри,то тераш четвртом само сева :DСкокнули и до Борче,гужва јесте али се и тера добро :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Glisa said:

Да дођеш код мене у шпицу,град у кланцу,све пренатрпано. У другу када га  пребациш чини ти се да летиш! Летос матрорца када сам возио  на К.Центар и вратио се по њега све је било око 3 пола четри,то тераш четвртом само сева :DСкокнули и до Борче,гужва јесте али се и тера добро :)

Kljuchna rijech je "letos", tada su u bgu puno manje guzhve, jer je sezona odmora, djeca ne idu u shkolu, gsp ima ljetni rezhim vozhnje. :) Dok sam radio u Bgu nekad mi je trebalo 1.5 H  u shpicu da dodjem kuci iz centra, cca 12km udaljenosti.

Link to post
Share on other sites

Ја сам у провинцији (додуше никад гужве) зрошио мање горива него уБГД (живео сам дуго), ал можда зато што сам ретко стајао...

Небитно, фабија дизел се узима ко брине о потрошњи :D

Link to post
Share on other sites