Recommended Posts

20 minutes ago, StunterSM said:

Rece covek sa 318d :D Bez ljutnje :)

A sta mislis da on malo trosi? Mislis da manje trosi od 320d? Zaista se ne opterecujem tim brojkama, ovi sto se opterecuju, svi po Pandu 1,3 dizlo.

Nema ljutnje, sto bi je bilo, nisam ja njega izabrao zbog potrosnje, vec zbog stanja konkretnog modela u datom trenutku. ?

Link to post
Share on other sites

Svako ko zna koliko mu auto trosi, bitna mu je potrosnja :) Inace je ne bi merio (to je moje misljenje) :)

Da celom svetu nije bitno, ne bi se trudili da automobili idu sto bolje sa sto manje potrosenog ...

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Nismo said:

A sta mislis da on malo trosi? Mislis da manje trosi od 320d? Zaista se ne opterecujem tim brojkama, ovi sto se opterecuju, svi po Pandu 1,3 dizlo.

Nema ljutnje, sto bi je bilo, nisam ja njega izabrao zbog potrosnje, vec zbog stanja konkretnog modela u datom trenutku. ?

Sve zavisi, ne mozes mi reci da ti je nebitno da li trosi 7 ili 17L pusti tu pricu o tome da se uziva pa neka trosi. Kada kupis znas sta si kupio i spreman si na potrosnju ali onu koja se ocekuje da ti trosi auto koji si kupio. Ne zelis vise od toga!

Konkretno kod mene je slucaj da obozavam da znam sto vise podataka, pa me zanima svaki put potrosnja, nazovi to nekom manijom! Ali ima jos jedna stvar kada kola krenu da ti trose vise nego sto treba onda znas da nesto ne valja! to je prvi pokazatelj.

Link to post
Share on other sites

Pa to je zapravo najbitnije pored težine noge. Ko vozi svaki dan 2x BGom kroz spic preko mosta, oko 9h i 17h, može da troši i 17l (te ljude stvarno ne razumem), a neko drugi ko na posao ide peške i vozi recimo po bulevarima na NBGu troši 7l sa istim autom i motorom.

Link to post
Share on other sites
On 11/27/2018 at 4:23 PM, njegovawisost said:

118D prema fabrickom uputstvu trosi 7.7 dizela na 100km po gradu. Meni kroz Beograd na poslednjih 1200km preba boardu ide izmedju 7.2 i 8.3 l/100km, u zavisnosti da li vozim ujutru, uvece, po centru, periferiji. To je OK potrosnja za 2000cm3. Ko kaze da trosi manje motor od 2k kubika - taj ili vozi kroz mali provincijski grad ili laze ili ima otvorenog puta uracunatog. 

 

Ne zaboravite da BMW verovatno fabricki ne dodaje i potrosnju klima uredjaja u uputstvo.

https://imgur.com/a/vvXX6Ih Evo ti kako je kod mene, od kad je poceo ovaj minus, 8.7l grad sa grejanjem

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
On 11/27/2018 at 9:12 PM, Nismo said:

Koliko price o potrosnji na BMW forumu, a sve gistro ljubitelji, pa ovo nema ni za FIAT i VW forumima...

Druze ako vozim BMW ne znaci da hocu da dam celu platu na gorivo, nije ni cudo sto se voze najvise Tdi,Jtd,Hdi motori, mozda se Tdi 2005-08 cuju kao traktori ali trose bar litar manje od Bmw-ovog

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, bavarac018 said:

Druze ako vozim BMW ne znaci da hocu da dam celu platu na gorivo, nije ni cudo sto se voze najvise Tdi,Jtd,Hdi motori, mozda se Tdi 2005-08 cuju kao traktori ali trose bar litar manje od Bmw-ovog

Ako vozis bmw, znaci da si u 90% slucajeva ljubitelj i da si kupovinom bmw-a bio spreman na tih 1L vise u potrosnji. U suprotnom uvek imas mogucnost prelaska na malinarski san - Pasat ili sl.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nismo said:

Ako vozis bmw, znaci da si u 90% slucajeva ljubitelj i da si kupovinom bmw-a bio spreman na tih 1L vise u potrosnji. U suprotnom uvek imas mogucnost prelaska na malinarski san - Pasat ili sl.

Tacno, mada licno ja sam uzeo bmw jer je naisao dobar i jeftin, ali nisam ocekivao da ce da trosi kao drugarov Q5 2.0 tdi 170ks, necu da kudim bmw jer je stvarno auto puska

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, bavarac018 said:

Tacno, mada licno ja sam uzeo bmw jer je naisao dobar i jeftin

Vidis,iz mog dosadasnjeg iskustva sa bemveJIMA,nikada u istoj recenici nije moglo da bude dobro i jeftino....

I ne samo sa bmw-om,vec i sa bilo cim u zivotu,obicno je jeftino kostalo vise od "skupog"

I za kraj,sto bi rekli englezi

Nisam dovoljno bogat,da kupujem jeftine stvari.

Ziva istina u svakom segmentu zivota.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Da ne otvaram novu temu, drpio mi jedan majstor suspleh motora -_- Ne mogu da kriv optuzujem koji, jer nisam siguran al ajd.

Nasao sam na kupujemprodajem zamenski, kontam plastika ko plastika, 3200 din cena. Je l to OK? I gdeee sarafe da nadjem, koji sarafi idu tu? 

Ooo kako glupav problem xD Idem uskoro na servis, sve odlazem, pisao sam u drugoj temi kako se javlja neko servo zujanje nakon zagrevanja motora i 5km, pa reko sa ujurim i suspleh do tad

Link to post
Share on other sites