Recommended Posts

Probacu da nadjem sliku. Tako je brat ugradio plin i to taj obican 2007 god grune to i plastika je dosla do glave, sreca nije upalo do ventila. Ne pricam napamet prosli pricu.

A onda je lik sto je ugradio plin izvadio sve, vratio pare nazad i platio nov deo!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam stvarno. Nije ni vazno sada jer imam sekvent... Potrosnja je za sada ovako: oko 80kmh je 7.5l a oko 100 8.5l, a dosta sam ga djirao preko 130 140kmh i sa skoro 12l sam presao 107km... Tako da je po meni super :) Gad trazi gas na otvorenom pa to je :P

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, miksa said:

Nema plasticna klapna i nemoze da odleti u ventile,zato sto duuuug put do tamo,a i detonacija kad se desi,desi se u usisnoj grani i ona salje stvari van sebe,ne uvlaci.

Moze da odvali klapnu protokomera i da je izbaci do kutije filtera vazduha....

3 puta prosao kroz tu pricu :)

Verujem da ne mislimo na istu klapnu, ali m43 ima plasticnu klapnu (zavisi od godista doduse, njegov mozda jos uvek ima metalnu). Mislim da je prva iteracija m43 imala metalnu (1994-5, prelazna godina). Obrati paznju da njegov auto ima m43 a nije "restyle" e36ica ;). Takav je i moj, decembar 1995te. Ima i da se kupi "kit" koji zatvara duzi put vazduha. Kobajagi se gubi ekonomija na nizim obrtajima ... ili sta vec ... ne znam.

Detonacija gura stvari napolje, ali ne do kraja (bar ne uvek) ... nego slabi osovinu te klapne i onda kada se otkaci moze da bude belaj.

hw6.png

 

Klapna na delu sa rednim brojem 6. 

 

E sad pitanje je da li moze da odleti od detonacije do usisnih ventila (U svakom slucaju ovo je lepo proveriti da li je klimava.

Ovako izgleda deo:

11611438404.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Nemanja-e36 said:

kod mene je to metalno... Zato kazem da ne znam na sta mislite jer sam otvarao sve do motora i nista plasticno nije imao :)

evo ovde se vidi IMG-20181207-164254.jpg

Prve verzije m43 u tim "prelaznim" godinama izmedju LCI i starog modela e36ice su imali metalne. Vidi se i po "poklopcu". Takodje, i kuciste filtera za vazduh (poklopac) je metalni ,na novijim modelima je plasticni (glupost cista).

 

I bas je lepo videti da neko vodi racuna o svojoj masini. Ja nikada nisam imao problem sa tim motorom (par sitnica), ali sam ga tako kao ti lickao i sredjivao. Nisam zalio ni vremena ni novca. Inace, jos uvek ga pegla moja zena, radi kao sat, kao sat. Drnda me alarm (jednom u par meseci mora klema da se skine), ali ovako, svaki dan se pali - vozi ...

Ako mene pitas, jedan od najboljih motora koje sam ja vozio / posedovao.

 

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ljudi treba mi savet. Da li se sa ksenonima moze ici preko granice u Hrvatsku? Isao sam sa renaultom r19 i stavio sam led plavu poziciju koja se jedva videla pored obicnih svetala, i lik na granici kaze to ti je 500 kuna kazna, kaze nista u boji ne smes da imas ali kao pusticu te ovog puta...  Naravno kontam da je kenjao jer je Hrvat a ja Srbin  pa mora malo jel te...

Kontam da upalim samo poziciju i tako vozim u HR?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kolege treba mi savet... Trebao bih limariju da radim na mom e36, nije mnogo truo, bar sto se vidi na oko, verovatno je vise truso kad bi se skidalo sve ali elem,  farba je pocela da bubri na rubovima i desni prag tj gde ide dizalica kod zadnjeg tocka je trula iznutra znaci trebalo bi da se vari sve ponovo. Pitao sam par majstora i vecina se ne bi hvatala tog posla jer svi govore ne vredi. Zao mi je da ga prodam jer je auto mehanicki 110% ispravan i nikakvih problema nemam. Do sada mi svi traze cca 500 600e da se to odradi i govore da bi to trajalo mozda 3 4 god i opet bi izbilo negde... Sta mi je raditi? 3 ruba i onaj prag da se zavari i jos jedna sitnica dole na cosku vrata bi trebalo da se odradi i za to je cifra cca 500 600e sto mi je mnooogooo dati a da za par god mi opet zardja sve! Kakva su vasa iskustva? Ili znate li mozda nekog majstora koji bi se hvatao tog posla? Okolina NS mi odg tipa 50km

Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Kolege treba mi savet... Trebao bih limariju da radim na mom e36, nije mnogo truo, bar sto se vidi na oko, verovatno je vise truso kad bi se skidalo sve ali elem,  farba je pocela da bubri na rubovima i desni prag tj gde ide dizalica kod zadnjeg tocka je trula iznutra znaci trebalo bi da se vari sve ponovo. Pitao sam par majstora i vecina se ne bi hvatala tog posla jer svi govore ne vredi. Zao mi je da ga prodam jer je auto mehanicki 110% ispravan i nikakvih problema nemam. Do sada mi svi traze cca 500 600e da se to odradi i govore da bi to trajalo mozda 3 4 god i opet bi izbilo negde... Sta mi je raditi? 3 ruba i onaj prag da se zavari i jos jedna sitnica dole na cosku vrata bi trebalo da se odradi i za to je cifra cca 500 600e sto mi je mnooogooo dati a da za par god mi opet zardja sve! Kakva su vasa iskustva? Ili znate li mozda nekog majstora koji bi se hvatao tog posla? Okolina NS mi odg tipa 50km

500-600 evra ti obicno bude neka okvirna cena za pocetak, medjutim moras znati i biti spreman na eventutalno prosirenje radova, jer tek posle rasklapanja i secenja se pokaze pravo stanje. Ako je prostor dizalice toliko truo, racunaj na obimnije radove oko patosa i podsajtni. Rubove mozes komplet da kupis u aftermarket varijanti i ako se kvalitetno odrade i zastite, mogu solidno da traju. Ipak, ako nadjes limara za kojim bi ispeo da ipak usaglasis cenu od 500-600 evra za komplet radove, to onda nije puno i isplati se, ako je motor i mehanika tako dobra kao sto kazes. Neka te izadje i 1000 evra , i ako se zaista kvaliteno uradi, bices miran sa tim autom. Ovako, mozes dici ruke od njega i juriti za te novce opet neku lominu, od koje opet mozes imati glavobolju.  Sve je na tebi i tvojoj odluci! 

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Pare nisu problem, nemam para?. Meni je samo vazno da se odradi kako treba... Jer ako cu da puknem 600e nek to potraje bar 6 7godina...  Ma brate auto je tip top i zato bi hteo da ga sredim ali malo me njaka sto svi govore ne isplati ti se to jer ces puci pare  a za 3 4gos ce opet biti trulo... Auto vozim vec 5 meseci i apsolutno sam prezadovoljan sa nijim?

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Nemanja-e36 said:

Pare nisu problem, nemam para?. Meni je samo vazno da se odradi kako treba... Jer ako cu da puknem 600e nek to potraje bar 6 7godina...  Ma brate auto je tip top i zato bi hteo da ga sredim ali malo me njaka sto svi govore ne isplati ti se to jer ces puci pare  a za 3 4gos ce opet biti trulo... Auto vozim vec 5 meseci i apsolutno sam prezadovoljan sa nijim?

Restaruacija limarije na starim autima je tezak i zahtevan posao. Ako ti uspes da dogovoris sa limarom, djuture 600 evra, veruj da to nije puno ako planiras da auto teras narednih 5-6 godina. Auto ako se dobro uradi, nema sanse da tako bude truo za 3-4 godine! Uzmi stavi na papir racunicu. Sta mozes drugo da kupis posle prodaje E36. Realno, ni dobrog Punta 1.2 nemas za minimum 1800 evra. Ovako, bolje srediti limariju na postojecem autu i za koga 100% znas da je mehanicki u dobrom stanju. 

Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo. Ja nisam hteo da prodam e36 iz sentimentalnih razloga, pa je pala odluka da se radi. Bio je truo po pragovima i tu gde se dize dizalica. Jedan rub je bio truo a drugi udaren (zenu cvakno kamion).

Mene je sve to izaslo oko 700e (sa farbanjem branika i haube, jer je pao crep na istu).

Radjeno je sledece:

  • Oba praga, skroz raspertlana i zavarena po "fabrickim" varovima. Uzeo sam "polovne" tj dobio ih od suraka, sa stranca koji nigde packe rdje nijei mao. Sekli smo to sve do pola poda.
  • Oba ruba zadnja. 
  • Hauba peglanje i farbanje
  • Zadnji branik farbanje
  • ///M sajtne farbanje

Nakon toga, limar je unutrasnjost pragova "isprao" tecnim voskom i ponovo zastitio sve ispod.

Ja sam za sada zadovoljan, redovno proveravam zdravlje limarije. Za sada je sve je kao prvog dana posle farbanja.

Imas kod mene na temi e36ice kako to izgleda sve.

 

E sad da li se isplati, ako nema sentimentalnih razloga ... sigurno ne :) Auto je bio mesec dana kod majstora (ako ne i vise), ulaganje od 700e za e36 nikako nije ekonomski isplativo ako mene pitas. Ali kao sto rekoh, merak si cenu nema :D (kod mene je to bio slucaj).

Link to post
Share on other sites

@Nemanja-e36 brate,treba da pretrazis forum

Ima necija tema restauracija e39ke,da pogledas samo kao reper kolko moze da se odsnura trulez kad se auto rasklopi,to sto na oko izgleda nije strasno,malo kod dizalice i na rubovima. 

Ja sam se zaprepastio jer e39 je jedan od bmw-ova koji ne truli bas tako lako,dok je e36 suprotna prica. 

Ne pricam na pamet,e36 vozio 5 godina i truli dok gledas u njega,a e39ku vozim ,evo vec 6ta godina nigde tacke.

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, smg said:

 

E sad da li se isplati, ako nema sentimentalnih razloga ... sigurno ne :) Auto je bio mesec dana kod majstora (ako ne i vise), ulaganje od 700e za e36 nikako nije ekonomski isplativo ako mene pitas. Ali kao sto rekoh, merak si cenu nema :D (kod mene je to bio slucaj).

700 evra za taj posao koji si nabrojao nije mnogo. Da li je isplativo ? Pa eto proceni sam, kako te taj E36 sluzi. Ja mislim da je itekako isplativo.;)

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Elvir said:

700 evra za taj posao koji si nabrojao nije mnogo. Da li je isplativo ? Pa eto proceni sam, kako te taj E36 sluzi. Ja mislim da je itekako isplativo.;)

Njegov "service record" je ono sto je nagnalo da spucamo te parice tamo. Nije skupo izaslo jer mi je majstor napravio cenu (radio je taj auto i kada je bio goreo, pa je valjda coveku bilo zao :) ). 

Ali da se ne lazemo, ja sam svestan da nikada tu lovu ne mogu da "izvucem" iz tog auta. Stoga ce da se vozi kod nas do poslednjeg srafa :) Nadam se da ce i moji unuci to voziti :D:D:D.

Ako gledamo ekonomsku isplativost, vise se isplati prodati auto, i dodati 700e i kupiti krsten auto (sa ekonomske strane). 

I da, jos jedna stvar, ja bas nisam neko koga treba uzeti kao "uzor" sto se odrzavanja kola tice. U mojoj porodici se voze dva automobila (jedan 17 godina ove godine puni, a drugi 24), i krcam nove amorte, trap, kocnice u te automobile (redovni servisi i slicno). Nije to bas blizu ekonomski opravdane odluke :). Ali da ne odvlacimo temu u vecitu raspravu :D.

 

Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam i ja da prodam i dodam te pare i uzmem nesto drugo, ali opet je sve to macka u dzaku! Samo bmw dolazi u obzir a da prodam moj i dodam za e46 i kupim ga za cca3k eura pitanje je kakav je on ali realno e46 je dosta skuplji od e36 za odrzavanje... Moj 318i ide lepo kad sam sam, kad je pun auto oseti se naravno da mu fali snage, ali ne idem na trkje sa njim. 

Da ulozim jos 1k u limariju znam u sta ulazem jer je sve ostalo na autu ispravno. Tako da cu najverovatnije ulagati u e36, jer sam prezadovoljan sa njim. Mada videcemo sve, ne zurim...

 

Nego, kad auto radi u leru i kad mu samo pipnem gas, znaci samo maaalo malo on zatrokira i spusti malo obrtaje i tek onda digne obrtaje... Auto normalno vuce, ne trza, kad mu dam pun gas vuce konstantno nema niceg cudnog, ler gas stabilan. Jedino to kad mu dotaknem gas na leru on malo zatrokira. Motor ler gasa je ciscen i ne vidim da je prvljav i kad ga tresem cuje se ono zveckanje... Sta mislite sta bi mogao biti problem? Filter vazduha je skoro nov, cist je ko suza!

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...