Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

53 minutes ago, NikNS said:

Ma naci dobrog strugara i iscekicati i milina. Ionako nece preko grane ta auta :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Do prvi put kada ti zatreba nesto od AMSS-a (recimo atest plina ;) ).  Onda si obr'o zelen bostan. 

Brate, ako ti se vozi 2.5, moj ti je predlog da cekas neki na oglasu. Gledaj u bilo kakvom stanju, posto ako hoces krsten e36 ionako moras sve da mu menjas i krpacis limariju. Grunes brdo para, ali bar znas sta vozis (e36 sada ili vozis iz meraka - onda vredi svaki dinar, ili kao prevoz, al onda ne kupujes 2.5 vec provereni 1.6 ili 1.8 m43 ;) ). 

To na ivici zakona, koji ce ti to sa autom za merak. Po pravilu ces da krcas pare u taj auto, a strepices na svakom krstenom tehnickom (ili ces da juris semu da se registrujes svaki put). 

Da je 2.0, pa da stavis 2.5 i kuckas se ... ali ovako, samo slep ne moze da vidi ekstra dva cilindra ;) 

Link to post
Share on other sites

A ovi su bas bistri na tehnickom pod poklopcima na ovim novim samo Hans sto ga je radio zna sta je ispod plasticurine. Ja sam to rekao jer znam pouzdano kad se odradi kvalitetno, neko je isti auto namerno prijavio za proveru i auto je 2 puta proveravan nisu mogli nista naci i vratili su ga nazad a autu ne samo da je motor menjan nego je i otudjen pre 10godina bio negde u Holandiji tako da toliko o sistemu i amssu i slicno :) Kad smo banana drzava to treba tako i tretirati :) A stavljati 2.5 pa onda plin ugraditi ko uzeti dobrog rasnog kera pa mu nogu polomiti jer puno trci a ti ne mozes da setas toliko :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma nece ti oni izvaliti da je kucan broj, nego da je broj od 4orocilindricnog a imas 6cilicndicni. Ja sam licno upoznao puno ljudi na tehnickom koji dobro poznaju bmw vozila i brojeve motora. Ja se ne bi zezao sa time, to samo hocu da kazem ;). Previse drkanja a mozes da resis relativno "lako".

Link to post
Share on other sites
Ma nece ti oni izvaliti da je kucan broj, nego da je broj od 4orocilindricnog a imas 6cilicndicni. Ja sam licno upoznao puno ljudi na tehnickom koji dobro poznaju bmw vozila i brojeve motora. Ja se ne bi zezao sa time, to samo hocu da kazem [emoji6]. Previse drkanja a mozes da resis relativno "lako".
To da, sa 1.8 da. Slazem se naravno. Druge varijante se znaju, nalazi se ne odjavljen auto slupan pa se koristi sve i sve prebacuje. A upoznao sam lika koji radi bas kao strucnjak za te stvari, rekao mi je da postoji mngoo skrivenih nalepnixa na bmwu ispod sajtne, ispod table, neba i sl sto oni mogu da skontaju i da vide, cak i nalepnica ona na solji amortizera desno sto ima broj sasije kad se jednom odlepi vise se ne moze zalepiti i ona mora da pucketa pod prstima :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ne bi kucao auto, nema sanse. Bolje kupiti stranca i okaciti tablice pa ako te uhvate to je carinski prekrsaj, auto ide u zicu. Ako kucas brojeve pa te uhvate, to je krivicno delo i naravno ide auto u zicu. Proslo je to vreme...

Link to post
Share on other sites

Ma ja vozim auto 70% otvoren put i vozim do 100kmh 98% vremena. Kontam da bi 325i laganije voznje na otvorenom torsio oko 9 10l ali gazenja bi popio i 20l to znam ali svi su mi pricali da 1.8 trosi oko 12l plina a moj nije toliko potrosio ni teranjem u crveno. Tako da ono. I da mi trosi 13l to je 1000din na 100km sto je za skoro 200ks i vise nego odlicno :)

Trazim 325i svaki dan ali ih nema...Ako cujete da neko prodaje javljate :)

Link to post
Share on other sites

Јеси ли пробао негде 325,иде то добро али ови модерни 2.0Д га лако деру! Па сада да ли се то исплати и као! Прво пробај па види :)

Link to post
Share on other sites

apsolutno me ne zanimaju D varijante :) I ne kupujem ga za trke vec mi je to zelja imati, zvuk a i ne ide on lose uopste, verujem da se oseti razlika izmedju 318i i 325i :) Vozio sam se u e46 320d 150ks i ide on lepo ali brate iskreno da ti kazem moj e36 318i se nekako lepse vozi... Mozda je do mene jer volim e36 ali nznm....

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Indorile said:

Koji su to moderni 2.0d koji lako deru zdrav 2.5 a da kostaju priblizno :)

E90 vec moze lepo da se kida. E sad da li kosta priblizno, ne znam, nisam odavno video zdrav 325 e36 na oglasima. 

Vozio sam par zdravih m50 2500, ide to bas pristojno, i lepo urla, ali to moze da bude iskljucivo hobi vozilo ;). U svemu ostalom, za svaki dan, nazalost teska srca priznajem da je 2.0D od e46 pa na gore bolja solucija (cak je i jeftiniji za odrzavanje / potrosnja).

12 hours ago, Nemanja-e36 said:

apsolutno me ne zanimaju D varijante :) I ne kupujem ga za trke vec mi je to zelja imati, zvuk a i ne ide on lose uopste, verujem da se oseti razlika izmedju 318i i 325i :) Vozio sam se u e46 320d 150ks i ide on lepo ali brate iskreno da ti kazem moj e36 318i se nekako lepse vozi... Mozda je do mene jer volim e36 ali nznm....

A taj sto si probao e46 320D koji se vozi "losije" od tvog 318i je vrv neki les. Ja imam i jedan i drugi (e36 318i m43 u, usudicu se da kazem, top stanju, i e46 320D 150hp, u raznumno ok stanju), ne mogu da se porede kako idu. E46 ide bolje u svakom aspektu, po mom ukusu podvozniji i udobniji je osetno. E sad, ja vise volim e36 iz meni nepoznatih razloga, ali eto tako je. 

Link to post
Share on other sites

Zasto hobi vozilo? Ma znam bre da je e46 bolji auto ali za mene pricam... Meni vise lezi e36, verovatno je to vise psihicka stvar?. Drugar ima e46 320d u top stanju... Ma zelja mi je da imam sestaka. Ali ne znam kontam da bi i 320i zadovoljio moje potrebe?

Link to post
Share on other sites

Zasto hobi? Pa zato sto je potpuno neekonomican za eksploatisanje :) potogotovo u gradu. Tesko nadjes masinu koja nije izakana (u tim kubikazama pogotovo) i kojoj neces morati da promenis 301 deo da bi sastavio da radi normalno (iz iskustva pricam, video sam ih na desetine i desetine, cast izuzetcima svi imaju nekog gremlina).

Tj, postoje ekonomicniji od njega, cak i u BMW izvedbi (za pocetak taj 318i). 

Ali kao sto sam 100 puta rekao na ovom forumu, ako je merak, merak si cenu nema :). A da ga uzmes da se vozis sa njim za daily, ili moras da imas dubok dzep ili se jednostavno ne isplati, otuda i moja "opaska" da je samo za hobi vozilo.

A 320i u e36ici ide ... hmm, ok ako ga zabodes u 4k. Ovako, na nizim obrtajima (i u gradskoj voznji) neces primetiti razliku u odnosu na tvoj 318i (osim u ceni odrzavanja) ;) bar ja nisam. E sad, zvuk jeste do jaja kod 6aka (pogotovo kada ga zavuces u obrtaje), ali se vracamo na gornju izjavu, da je to za hobi vozilo (ja se nesto ne secam kada sam svoj popeo u obrtaje :) ), valjda sam mator :)

Link to post
Share on other sites

Pa sta je toliko skuplje odrzavanje od 318i? Mislis na servise ili delove? Znam  da ide vise ulja i ima jos dve svecice vise, ali da li su mu delovi dosta skuplji? I da li 325 trosi dosta vise od 320i? kao sto sam reko ja vozim 70% otvoren put, sta mislis da li bi i tako trosio puno 320i ili 325i?

Link to post
Share on other sites

Колика је цена доброг Е36 325,да немора у њега да се уложи бубрег да буде у ок стању!? Нема их ако ко хоће да прода то је од 2500 па навише лако иду и преко 4000! Ако пратите оне страницена фб  о Бембарама били су неки на продају,мали број али је и цена баш лепа! Јесу одлични али нимало јефтини! Дај сви мало чипну дизела и он од 170 коњића лако стигне до 200,ту атмосверац нем шта да тражи! А ако хоћеш да га возиш ти му мораш ставити плинчугу и тиме га још више умртвиш....не заваравај те се лако!Лепо је све СМГ појаснио!

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites
Pa sta je toliko skuplje odrzavanje od 318i? Mislis na servise ili delove? Znam  da ide vise ulja i ima jos dve svecice vise, ali da li su mu delovi dosta skuplji? I da li 325 trosi dosta vise od 320i? kao sto sam reko ja vozim 70% otvoren put, sta mislis da li bi i tako trosio puno 320i ili 325i?
U novijim autima 500kubika igra jako puno, u tim modelima je posle svih ovih godina to samo broj. Bar po jedno 4,5 komada od oba koja sam uspeo probati i provozati. Bar neko moje misljenje

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Вредно је ако имаш одличан ауто! Њему може цена да расте...они се увек траже! Али ако купиш неког лома има да те осакати!

Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Znaci mislite da nije vredno preci sa 318i na 320i ili 325i zbog ne toliko jacih perfomansi a opet vece potrosnje?

Da potvrdimo za zamenu motora :

Ta svapovanja motora imaju smisla ako ces biti siguran da na tehnickom pregledu neces imati problema. Isti tip motora verovatno ne bi bio toliki problem ali ako neko provali da je u autu 325i (sestak se vidi iz aviona) a na plocici sa sasijom pise 318i, moze nastati problem i da ti ceo projekat padne u vodu.

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

A znam kontam, zezaju za sve sitnice danas tako da menjanje motora odpada... A i to bi me skoro izaslo da bi mogao uzeti 330i ili 325i...

Od vas ko je vozio 325i jel on bas toliko vise trosi od 318i? Kao sto sam. Rekao nisam vizac koji tera u crveno cesto. Volim i ja da stisnem ali to je par puta u mesecu... 

Link to post
Share on other sites

A gledajuci razne projekte i swapovanja razna vecina tih auta nisu nikad gotova i nisu ni toliko pouzdana, gledajmo malo dublje, motor, pola creva i kablova nalazi drugu rutu i dzekovi neki se budze i sl, escu drugi, menjac, diff uglavnom bude isti al ono, auspuh komplet, i na kraju sve odradis krenu da zezaju releji, osiguraci, dosta labavo nekih delova jer je taman od godina bio zapekao kako treba pa je i solidan auto a sad rasturen pa sastavljen... pitanje je kolko bi te usrecio sam postupak i dolazak do cilja i sta bi usledilo na long run sto bi rekli. Na tvom mestu to para sto si hteo i obzirom da tolko volis e36 sredi svoj i napucaj maksimalno ili uzmi skupljaj kes i kad dodje vreme prodas svoj uzmes dodas skupljen kes i uzmes besprekoran primerak i kao sto Glisa cini mi se rece kosta al uzmes dobar auto koji sa merakom sebi za gust uzmes i odvezes na more i vratis se bez pomisli na neki problem, a ovako za soma somaipo E uzimati neku lominu sto nije registrovan ko zna kolko i da jeste drljan je po nekom selu po makadamu da "potpise" neki gari i bude glavni baja to smatram da su bacene pare, i takvi su za pod presu a ne za oglase, ono sto valja ili se ne prodaje ili je fina lova u pitanju. Po ko zna koji put cu reci, da gledamo tolko potrosnje, jeftinu registraciju, jeftine zamenske delove i cak ugradjivali slabiji kvalitet i drljali lose ulje ne bi niko od nas vozio BMW i bio na ovom forumu vec bi pricali o patosnicama za Grande punta ili Fiat ideu na Fiatovom forumu. Merak i ljubav nadomesti taj finansijski izdatak i eto. Pozdrav

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Hvala na odg... Vidi brt ja imam tetovaze sa bmw e36? meni je taj auto naj na. Ne znam zasto ali tako je... 

Ma ne bi ja uzeo nekog lesa, znam ja podosta od e36 tako da ono. Kad bi nasao u ok stanju 320i ili 325i uzeo bi ga cisto da si utolim zelju a ako mi se ne svidi boze moj, to je auto, lako se proda i kupi nesto drugo. Gubis pare ali one dodju i odu... Gledao sam ja e46 za 3000 3500e ali sve je to macka u dzaku i iskreno radije bi dao te pare za e36 ili ulozio te pare u njega... 

Jer e46 je skuplji za odrzavanje ipak je noviji i ima mnogo vise elektronike itd.

Link to post
Share on other sites