Recommended Posts

Hvala na odg... Vidi brt ja imam tetovaze sa bmw e36[emoji23] meni je taj auto naj na. Ne znam zasto ali tako je... 
Ma ne bi ja uzeo nekog lesa, znam ja podosta od e36 tako da ono. Kad bi nasao u ok stanju 320i ili 325i uzeo bi ga cisto da si utolim zelju a ako mi se ne svidi boze moj, to je auto, lako se proda i kupi nesto drugo. Gubis pare ali one dodju i odu... Gledao sam ja e46 za 3000 3500e ali sve je to macka u dzaku i iskreno radije bi dao te pare za e36 ili ulozio te pare u njega... 
Jer e46 je skuplji za odrzavanje ipak je noviji i ima mnogo vise elektronike itd.
Ma upravo tako, ni taj nisi uzeo iz Minhena kao prvi vlasnik, nadjes neki fin, vidis da vlasnik nije neki pajser itd, oteras lepo na proveru svega, pravilno testiras auto pa boze moj, uzivas a kad nesto crkne ipak je polovan mora nekad nesto i da se zameni. Samo lagano i naci ces ono sto trazis :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 4/3/2019 at 6:45 PM, Nemanja-e36 said:

Aj baci link ako ti nije frka?

Lako ces da nadjes: BMW delovi - Aca cabrio, BMW berza, BMW nation, BMW obsessed garage - SCG... par grupa koje znam, mozes i sam da istrazis vise

Ja sam kupio e34 koji sam oduvek hteo. Na kojem je limarija bila losa pre svega, sve smo burazer i ja radili bez ikakvih majstora. Jedino sto je tudja ruka radila je nanosenje farbe, jer nemam uslove gde da farbam (komoru, garazu...). Trapove sami menjali, enterijer komplet zamenjen. Hocu da ti kazem da uz volju dosta toga mozes sam da uradis, kad bi ti rekao koliko je mene izasla ta 34-ka ne bi verovao. Ima tema ovde na forumu pa mozes da nadjes kako je to ispalo na kraju

m50 je prica za sebe :D Jedino motor valja na autu (ista prica i za drugi e34 sto sam uzeo) :D 

A ako hoces da bude ekonomican uzmes sa plinom ili ugradis :) 

Link to post
Share on other sites

Ahahahahahaah evo evo, Nije nesto uslikao jer je bilo dosta mracno :) Bmw nije kao slika bio, vec pomalo kao nacrtan, editovan itd sto se meni vise svidja :)

IMG-20190404-192328.jpg

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Brutalka. Al brate, znas sta je fora...treba da bude tetovaza na djoki, i onda kad je spusten bude e36, a kad se digne tetovaza se istegli pa lici na e38. Naraste i djoka i bembara

Link to post
Share on other sites

Meni se ti sestaci svidjaju zbog zvuka. Prepoznam ih iza coska, ni ne moram da ga vidim. Mnogo bolje se cuju nego sto idu. Mrzi me sad da guglam, ali ne verujem da je 320 brzi od 318is. IS je ozbiljna sprava.

Link to post
Share on other sites

Pa onda uzmi 328i pa nek ide zivot. Ne znam kakav si s lovom, ima onaj e46 330i sto je okacen na oglasima. Ako hoces benzinca, onaj dobro deluje. A razlika da nadjes dobrog e36 i tog e46 ce biti mozda oko 1000e. Ma 90% e36 su ubijene. Na forumu imas samo smg-ov auto da je stvarno top stanje. Bolji ti je taj e46, kad bi seo i provozao usrao bi se kako ide. A ima i opremu po picki. 

Link to post
Share on other sites

Nisam sa lovom bas i registracija za 3.0 je skoro 100k ako se ne varam? A za e36 325i oko 35k? Ako gresim neka me neko ispravi. Takodje e46 je dosta skuplji za odrzavanje... Bojim se uzeti 320i jer ne verujem da ide bas dosta bolje od 318i, mozda da provozam nekog dobrog pa bi znao ali kontam da 325i ide podosta bolje od 318i pa ako cu vec placati 50% skuplje odrzavanje nek mi bude nekad merak kad bi stisnuo gas :)

Link to post
Share on other sites

Trosi dosta vise od 320i a? Ali brate ako ima plin za 1000din sipas 13l a dizela sipas 6 7l ako se ne varam sto je sasvim ok za skoro 200ks. Open kazem meni je 70% otvoren put voznja tako da ne verujem da bi mi trosio 20l kao sto neki pricaju :) Naravno ako je u dobrom stanju auto.

Kako god, to mi je zelja ali videcemo ne zurim nigde. Volim da cujem razna iskustva :P

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, La Haine said:

 

325i e36 ima toliki obrtni moment da sam ga vozio bez gasa po gradu, totalno dosadan..loče, ne mož ga nahraniš..

Дај не зезај човека,који обртни момент има 325 ? Па 320д Е46 има доста већи....не ложите га,мора то да се потера у обртај е да би баш ишао! Јесте један од најбољих мотора то је сигурно 100% ! То је сад скуп спорт да једног који је при издисају вратиш у нормалу!

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites

Ko ti kaze da je e46 skuplji za odzavanje pa i on zreo za u vojsku. Ja imam 2001 320d sa 100kw onaj sto svi kazu da crkava pumpa i radilica da se lomi. Znaci auto sam kupio za smesne pare sa brdo opreme jer je iscukan od grada bio, mene boli uvo za to jer zivim u NS pa ce mi degenerici sa sluzbenim sutima svakako napraviti dingove sa strane od vrata gde god parkiram. Drugi dan mi neko izgrebao kljucem desnu stranu tako da toliko o tome. Auto se vuko kao puz, godinu dana ga tako vozio i onda mi drugsr rekao da to mnogo bolje mora ici, promenili protokomer, auto konja oce da napadne, dizne vadili sve su kako treba, vakum creva 500din plus 3000 za ruke sva zamenjena sad kad turbo udari stopovi oce da ispadnu :D pcv filter odma sredjen, filteri ulja, sad mu resavam zamajac i kvacilo, amorte i to je to. Auto vozim ubijam svaki dan boga u njemu nije mrdnuo nigde. Gradska voznja 80posto vremena. Cim ovo jos malo mehanike obnovim ide cip na 160konja pa da se vozim i ne mislim. Lanci nisu problem, nisu ni dizne, remenica radilice ko nova a originalna je, bosch pumpe vise nd crkavaju jer niko ne toci svercovano gorivo i na Knezu vec iole normalno gorivo. I drugar koji ima e36cu 2.0 bez vanosa koji inace obozavam zbog zvuka stao pored mene, ispalili se, cim je turbo otvorio u 3coj tako sam ga video u retrovizoru bas iz tog razloga sto svi ovde i govore. Jako je tesko naci dobar e36 ds ima i pola onog sto bi trebalo ili syo je imao nekada

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Drugar ima e46 320d i auto bas ide, kontam da bi mozda i dobio e36 325i :)  Drugar malo malo pukne 100e na taj auto, auto je tip top znaci fabrika skoro ali svaki mesec njemu nesto crkne, neki baksuz ga uhvatio i sta god da rikne cap 100e,200e, 50e itd. Ali on dosta vozi po gradu i malo tezu nogu ima i trosi mu 10l dizela, ljudi to je 1600din na 100km, meni to ne treba ma koliko god da ide. Ja za te pare naspem 21l plina :) Na zalost zivim u Srb gde nemam ni njihovu prosecnu platu od 410e koliko ovi nasi lepi politicari tvrde tako da ne bi mogao da odvojim 1600din na 100km jer ja putujem svaki dan na posao i mesecno obrnem oko 1000km... Do 15l plina malo ostrije voznje bi mogao da podnesem.

I ne mojte mi nuditi dizele i pricati o njima jer ne volim dizele. Znam ja da je e46 bolji auto ali kao sto sam rekao ja volim e36 i  voleo bi na njemu da ostanem jos par godina sigurno, samo da je sestaki da je u OK stanju jer bi ga ja doveo u top stanje :)

Link to post
Share on other sites
Drugar ima e46 320d i auto bas ide, kontam da bi mozda i dobio e36 325i [emoji4]  Drugar malo malo pukne 100e na taj auto, auto je tip top znaci fabrika skoro ali svaki mesec njemu nesto crkne, neki baksuz ga uhvatio i sta god da rikne cap 100e,200e, 50e itd. Ali on dosta vozi po gradu i malo tezu nogu ima i trosi mu 10l dizela, ljudi to je 1600din na 100km, meni to ne treba ma koliko god da ide. Ja za te pare naspem 21l plina [emoji4] Na zalost zivim u Srb gde nemam ni njihovu prosecnu platu od 410e koliko ovi nasi lepi politicari tvrde tako da ne bi mogao da odvojim 1600din na 100km jer ja putujem svaki dan na posao i mesecno obrnem oko 1000km... Do 15l plina malo ostrije voznje bi mogao da podnesem.
I ne mojte mi nuditi dizele i pricati o njima jer ne volim dizele. Znam ja da je e46 bolji auto ali kao sto sam rekao ja volim e36 i  voleo bi na njemu da ostanem jos par godina sigurno, samo da je sestaki da je u OK stanju jer bi ga ja doveo u top stanje [emoji4]
To je kad je auto jako puno presao i kad prvobitni uzmes nesto sto moras vracati u zivot. Tesko da bi dobio 2.5 cak i 2.0 ako je dobar al malo je takvih. Meni je zimi trosio 9 cak i 11l jer su vakumi i protokomer bili losi, kad smo to sredili izmedju 7.5 i 8l po gradu trosi i jeste skupo za voziti ne kazem da nije. Al jbg ima to nesto. Mnogo je lakse naci e34 benzinca nego e36 da valja ali ima. Bitno je da imas cilj i da ides ka tome a pojavice se nesto sigurno :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa svaki taj auto je vec presao mnogo km :)  A kakvih sve dzibera ima ne znam kako jos ti bmwovi idu uopste... Da ja imam para znam ja sta bi uzeo ali posto mi plata ne dozvoljava veliku potrosnju i skupo odrzavanje moram gledati starije koji su u ok stanju. Ne trazim auto za trke vec cisto da osetim malo kako je voziti auto preko 2000cm :) ceo zivot vozim stojadine lade i ascone koji imaju do 70ks, i kad sam sad uzeo bmw to je ko raketa za mene ali dzabe kad me vuze za sestakom :) Psiha je cudo :)

Link to post
Share on other sites

Evo ti drugarski savet, iz tvoje price nemas ti para da vozis 2,5.
Vozio sam 2,5 m50 u e34, 3.0 m54 u e46, sada 2.0 m52tu u e46, svi sa sekventom, i razlika je nebo i zemlja i ubrzanje i potrosnja. 2.0 ne ide nikako u odnosu na prethodne a ne spusta ispod 12 (ne racunam otvoreno i tempomat ispod 100) a ostali su trosili dosta vise.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, La Haine said:

Ja imam taj tvoj motor, malo unapređen, jednom sam hteo da se potrkam sa 320i e36, nisam postojao!

Ima tu malo i do vozaca ?

Link to post
Share on other sites