Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mobil je bolji od LM? pare nisu problem jer zelim najbolje ulje u moj motor... Eh sad je pitanje samo da li 10w40 ili 5w40 jer je ipak dosta presao auto ali opet auto jako malo trosi ulja sto znaci da je zdrav motor...

Link to post
Share on other sites

Total imam i kod mene u selu... Ali ga nikad nisam koristio pa ne znam kakvo je. Svi govore mobil,motul,castrol itd... Ali kontam da koje god uzmem pratim nivo u motoru i ako ne odg lako se zameni jel da? :)

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

To stoji, lako se zameni a da nije bespotrebno malo da uradis recimo 3 servisa u experimentisanju, za te pare mozes nesto drugo odraditi na autu. Stanje nije alarmantno kod tebe, nemas potrebe zuriti, mozes uzeti eventualno neko losije ulje i sipati one aditive za ulje engine cleanere, pustiti ga da odradi jedno 50ak km i ispustiti sve, kupiti novi sraf za karter, i dihtung na istom zameniti, filter dobar i sipati Mobil One ili LM. Bitno je da se kupi negde gde ti je pouzdano a ako ti vec pare nisu bitne mozes uvek u Delti uzeti original ulje i sipati i miran si.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Nemanja-e36 said:

mobil je bolji od LM? pare nisu problem jer zelim najbolje ulje u moj motor... Eh sad je pitanje samo da li 10w40 ili 5w40 jer je ipak dosta presao auto ali opet auto jako malo trosi ulja sto znaci da je zdrav motor...

To Mobil ulje sto sam preporucio  je bitno zgog te gradacije, 5w50. Radi se o idealnom spoju  jer ti 5w omogucuje efikasno podmazivanje hladnog motora tokom zimskog perioda a oznaka 50, stabilan uljni film tokom vrelih dana i manju potrosnju ulja. S obzirom da je M40/M43 motor osetljiv po pitanju hidro podizaca, sa tim uljem neces imati probleme te vrste. Jedina mana je visoka cena ali s obzirom na kvalitet ulja, vredi svaki dinar. Mozda jedini, ulje preporucuje i sam Mobil  kada ukucas podatke o autu.

https://lubes.mobil.com/UK-English-LCW/carengineoils_which-oil.aspx

Total 10w40 je solidno ulje za m40/m43 ali je sklono troskarenju i isparavanju kroz talozenje u klapni koje mozes primetiti kada svuces crevo od protokomera tokom letnjih dana.  Mozes ga sipati ali i pozeljno je da ga menjas i malo ranije.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Elvir je dao bas konkretan odgovor oko oznake ulja. I verujem da je u pravu. Ja dok sam kocku vozio 316 M40, sipao sam 15-40. Motor nije trosio ulje, menjao sam na 5-6.000km. I jednom reko, ajde da mu sipam "bolje" ulje. Odem kupim 10-40, roknem mu to ulje i u roku od par dana krene da klapara. Otvorimo ga, ono klasika, podizaci, bregasta. Doduse, u to vreme sam mu rokno neko GM 10-40 ulje i ono mu je presudilo. Odem u Vrcin ako se dobro secam, pazarim bregastu, bucnemo je unutra, opet mu vratim 15-40 ulje i od onda nije pravio problem. Inace, mogu svima da preporucim ulja iz Lidla. Ima u Lidlu motorno ulje, skroz je korektno. Sigurno nije neki fals, a ok je cena. 

Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Glisa said:

15/40

U sustini, motori m40/m43 su starog dizajna i 15/40 ulja su bila jedna od fabrickih preporuka tokom 80tih i 90tih godina. Medjutim usled problema sa bregastom i podizacima koji se tokom ekspolotacije javljao, jedno od resenja koje mogu ublaziti problem su ulja sa tim nekim "jedinstevnim" gradacijama. 

Mislim da Peak life vise nema u ponudi i da se sada prodaje kao Mobil 5w50 Rally Formula.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Elvir said:

U sustini, motori m40/m43 su starog dizajna i 15/40 ulja su bila jedna od fabrickih preporuka tokom 80tih i 90tih godina. Medjutim usled problema sa bregastom i podizacima koji se tokom ekspolotacije javljao, jedno od resenja koje mogu ublaziti problem su ulja sa tim nekim "jedinstevnim" gradacijama. 

Значи 10-40 је онда најбоље? У мој сипам већ годинам,јесте да је Кастрол али нисам имао неких проблема!

Link to post
Share on other sites
Just now, Glisa said:

Значи 10-40 је онда најбоље? У мој сипам већ годинам,јесте да је Кастрол али нисам имао неких проблема!

10w40 su takodje dobar izbor ali pod uslovom da se pronadje kvalitetno i originalno. Motul, Castrol (original), Liqui Moly...

Ipak 10w40 ulja, koliko god bila kvalitetne proizvodnje , ne mogu imati bolje osobine kada motor postigne radnu temperaturu, narocito tokom letnjeg perioda u odnosu na ulja koja imaju 50 oznaku u sebi. Motori m40/m43 imaju dve osetljive tacke : Bregasta/podizaci i radilica. 50 ulja imaju jak uljni film i ako se redovno eksploatisu u tim motorima, isti zaista mogu dugo da traju.

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, dredger said:

Ja ne znam jel postojalo 80-tih nesto drugo sem 15/40

Ovo je predlog za sipanje ulja iz tehnickog uputstva za E30 u zavisnosti od kontinenta i temperature. Tu cak vidimo i 5w20. Verovatno predvidjeno za rusko podrucije tokom zime! :D Za nasu umerenu klimu, najbolja celogodisnja preporuka ulja je bila 15w40 ili  15w50 ulje za temperature iznad 30+.

49e079ea.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Vidim da se razumes u ulja. Ovde svi laprdamo, a ti si jedini koji je na srpskom objasnio sta znaci oznaka 5w50. Ja iskren da budem znam da je 15w40 mineralno, 10w40 polusintetika i 5w40 sintetika. I znam da je sae 30 za starije radne masine. A ovo sto sam savetovao momka da sipa u e36 15w40 je neko moje licno iskustvo. 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dredger said:

Vidim da se razumes u ulja. Ovde svi laprdamo, a ti si jedini koji je na srpskom objasnio sta znaci oznaka 5w50. Ja iskren da budem znam da je 15w40 mineralno, 10w40 polusintetika i 5w40 sintetika. I znam da je sae 30 za starije radne masine. A ovo sto sam savetovao momka da sipa u e36 15w40 je neko moje licno iskustvo. 

Nece tom motoru nista biti i ako se sipa kvalitetno 15w40 ulje i prati interval. ;)  Samo sto  kod m40/m43 na vecoj kilometrazi postoji taj problem sa zvukom podizaca tokom hladnijeg perioda. M40 motor navodno spada u najgore motore u E30/E36/E34 seriji zbog dizajna i da su jos tokom 80tih godina preporucivali 10w40 ulja ne bi li umirili podizace.

To da je najgori motor ja se apsolutno ne bih slozio! Kada se  malo obratiti paznja na te uljne intervale i vrstu ulja, M40/M43 postaju real bulletproof od motora. 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Ja u m43 sipam 10w40 godinama, i nemam nikakvih problema. Od zamene do zamene (~10k) svuce sa max na pola izmedju max i sredine. Sipam Shellovo ulje, jer ga uzimam na bure ;).

Iskreno, previse polemike za gradaciju ulja. Ali to je kod nas valjda standard :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Danas sam dobio farove i odma sam ih namontirao i ja sam prezadovoljan! Drugi auto odma! evo par slicica :)

Ovako je pre bilo IMG-20190507-161132.jpg

sad je ovako IMG-20190507-182937.jpg

 

Sledece je M volan i sedista sa kadicama. Ako neko ima nek javi. Oni stari su na prodaju ako nekom trebaju :)  Pre neki dan sam mu ubacio parking senzore i odlicno rade, Polako ali sigurno sredjujem bembaru! Za koji dan radim servise ulja filtera itd...

Link to post
Share on other sites