Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sto se tice stelovanja farova ovako:

-ravan zid i auto parkiran ispred njega

-udaljis auto 5 ili 10m od zida

-izmeris visinu od poda do sijalice i preneses na zid,s tim sto,ako si patkirao 5m od zida 5cm oduzmi od te visine ako si patkirao 10m onda oduzmes 10cm.To ti je to.Moze npr i nastelovati malko vise farove ,pa ako bas smeta spustis ih malo iz kabine. 

Link to post
Share on other sites

Ja sam ih ovako stelovao:

Imas dva tockica (jedan koji steluje visinu, drugi levo desno).

1. Prebrojao sam krugove tockica od levog kraja do desnog kraja. Odvrnes ih do kraja (i jedan i drugi), i zavrces. Kada prebrojis, znas koliko imas "krugova".

2. Namestis da budu na "pola" i jedan i drugi.

3. Imas plasticne srafove koji se srafe u masku. sa njima otprilike nastelujes da ti far stoji lepo (zazori i da prati liniju) a da pristojno bude ravan sa zidom.

4. Tockicima uradis fine tune tako da se gadjaju. Moj savet ti je da odaljis auto na 10-15 metara i da bude na ravnom. Onda naspram neke ograde lepo ustelujes farove da se "cutoff linije" poklapaju koliko toliko a da ne bude previsoko.

Link to post
Share on other sites

Ja sam ispratio Criss Fixov video, nadjes ravan beton koji gleda u zid, priteras auto skoro da dodiruje zid, zalepis trake tacno gde su ti farovi tako da markiras na zidu donju ivicu fara i sirinu, udaljis auto oko 13m i nastelujes visinu da bude ispod zalepljene trake na zidu a zarisno mesto svetla podesis da se gadja sa sredinom trake tj da ne bezi far kao da je zrikav. I to je to. Posle pridji sa strane nekom autu na parkingu i vidi da li mu tvoj svetlosni snop prelazi preko prozora sa strane ili je ispod. Ako si ispod dobar si.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Odgledao sam to. valjda sam sva njegova videa ogledao [emoji14] Super lik
I ja, lik ima sav alat koji mozes da pomislis i steta sto nema onakvog temeljnog i pedantnog mehanicara kod nas, vozio bi mu auto svake nedelje cisto da pogleda ne bi pitao kolko kosta [emoji1787]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ljudi moze pomoc, trazim po netu i citam svasta i nista mi nije jasno! Moj e36 nema klimu... Ne kontam cemu sluzi ono u sredini da biras oces hladan ili vruc vazduh kada na onom tockicu skroz desno imas samo opciju da duva svuda toplo osim kad stavis da duva u sredini konzole(plava boja je nacrtana samo u sredini ostalo je sve belo tj vruh vaduh). Znaci meni stalno to duva toplo na prozore i noge, jednostavno nema opciju za hladan vazduh! A kad stavim na hladan deo da duva u sredini ide mlak vazduh! Ima da crknem sad leti, jel to fabricki tako ili mi je otisao onaj elek ventil?!

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio astru bez klime.. Kad stavis da greje uvlaci toplotu motora, kad stavis da 'hladi' uvlaci vazduh 'spolja'.. Tako da bez klime se neces ohladiti. :/  Probaj ono sa vlaznom krpom, kod mene je radilo, mada u noge je i dalje duvalo vrelo xD A i reakcije ljudi koji udju u auto su bile neprocenjive kad vide 3 natopljene krpe na ventilaciji :D 

Edited by djoxE39
Link to post
Share on other sites

Pa znam ali ujutru je 6 7 stepeni a meni mlak vasuh duva kad stavim na hladno. Razumem ja kad je 40c napolju ali kad je 5 6c mora da duva hladno.  Takodje kad upalim ventilator pogotovo kad greje oseti se malo neki miris ne znam valjda kao antifriz ali nigde ne curi ne gubi mi tecnost, tepih pod sve mi je suvo... 

Link to post
Share on other sites

Probaj dok je ugasen samo na kontakt da upalis ventilaciju. Ako tad ubacuje hladno znaci da ce ti u pokretu rokati svakako i toplotu motora

 

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Sto se tice tog tockica.Na mojoj e46 imam digitalnu klimu.Recino kada su na tockicu 3 crvene tackice,na 21c greje ubija.Dok npr kada menjas na tockicu od toplijeg ka hladnijem ,duva sve hladnije i hladnije,bez da menjam zadatu temperaturu.

Link to post
Share on other sites
Sto se tice tog tockica.Na mojoj e46 imam digitalnu klimu.Recino kada su na tockicu 3 crvene tackice,na 21c greje ubija.Dok npr kada menjas na tockicu od toplijeg ka hladnijem ,duva sve hladnije i hladnije,bez da menjam zadatu temperaturu.
I ja sam to napisao pa sam se setio da momak vozi E36 kod njega nema tockica tog na ventilacionom otvoru

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ako imas ono na ventilaciji (u sredini iznad konzole) dva tockica, onda si ili imao klimu ili ti je taj sredisnji ventilacioni otvor od automobila koji je imao klimu (i nista ti ne znaci) ;)

A moj ti je savet da kupis i da je ugradis, relativno je jeftina sada i lako se ugradjuje ;)

Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, NikNS said:

I ja sam to napisao pa sam se setio da momak vozi E36 kod njega nema tockica tog na ventilacionom otvoru

Ima to i e36 ;) 

Inace, klima na e36 je relativno bolja od e46ice. Ne postoji digitalna a da nije dvozonska (na e46 jos nisam video dvozonsku). Nisam cuo da neko ima problema sa kompresorom i jezom na e36 :)

Definitivno su kroz godine poceli da ugradjuju manje kvalitetne delove, to je kapiram, opsti trend.

Link to post
Share on other sites

Ja se ne bih slozio da je uslovno da je dvozonska vec jednostavno imas automatski rezim rada gde sam odredjuje zone, prati temperature i sam podesava jacinu ventilatora, zonu kao sto sam rekao i sl. Nema to veze sa dvozonskom. Imaju dva poroizvodjaca. Kod mene je ceo sistem BEHR auto 2001 i nisam nista menjao niti sam imao ikakv problem sa cesljem ili bilo cim. Mada vecina ljudi zimi ne pali klimu povremeno pa im zapekne ceo sistem i sve ode dodjavola. Kao sto i leti treba paliti grejanje da bi grejac kabine ostao aktivan i ok.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem zasto mora tockic da se okrene na crveno ako se na digitalnoj namesti da bude 27 stepeni npr.? Koja je poenta digitalne ako moram da okrecem tockic?

Drugar ima naknadno ugradjenu automatsku klimu i zacudio sam se prvi put zasto ne duva toplo kad sam namestio max. tmperaturu i pretpostavio sam da je tockic u pitanju posto je bio okrenut na plavo, ali ne kapiram zasto je ostavljen taj tockic kod digitalne klime?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, NikNS said:

Ja se ne bih slozio da je uslovno da je dvozonska vec jednostavno imas automatski rezim rada gde sam odredjuje zone, prati temperature i sam podesava jacinu ventilatora, zonu kao sto sam rekao i sl. Nema to veze sa dvozonskom. Imaju dva poroizvodjaca. Kod mene je ceo sistem BEHR auto 2001 i nisam nista menjao niti sam imao ikakv problem sa cesljem ili bilo cim. Mada vecina ljudi zimi ne pali klimu povremeno pa im zapekne ceo sistem i sve ode dodjavola. Kao sto i leti treba paliti grejanje da bi grejac kabine ostao aktivan i ok.

Nismo se razumeli :) Na e36 je svaka dvozonska (osim manuelne na kratezima). I sa rosulama ona i digitalna. Na e46 nisam video dvozonsku (mozda i postoji). 

Edited by smg
Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Mitrovic Stefan said:

Ja ne razumem zasto mora tockic da se okrene na crveno ako se na digitalnoj namesti da bude 27 stepeni npr.? Koja je poenta digitalne ako moram da okrecem tockic?

Drugar ima naknadno ugradjenu automatsku klimu i zacudio sam se prvi put zasto ne duva toplo kad sam namestio max. tmperaturu i pretpostavio sam da je tockic u pitanju posto je bio okrenut na plavo, ali ne kapiram zasto je ostavljen taj tockic kod digitalne klime?

To je neki BMW fazon (verujem samo iz njima poznatim razlozima) :) 

Link to post
Share on other sites