Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam za 318is gledao bmwfans i ima ga. Ima i oko 400-500 evra je novi preko. Doduse naidjoh na nemackom Ebay na lika koji prodaje Luk za nekih 300 ako se dkbro secam.
Ja mislim da ne odlazi tako cesto, znam 2-3 IS-a na kojima nije menjan, a vozeni su muski.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sad treba da sredjujem auto, limarija amortizeri, diskovi, pa sam hteo odma da ubacim i kllimu. Eh sad nasao sam komplet manuelnu klimu za 100e. Ima i automatska za 200e po vama koja je bolja? Da li ima neke razlike osim u automatskoj kontroli temperature? Koja je jeftinija i laksa za odrzavanje?

Link to post
Share on other sites
Sad treba da sredjujem auto, limarija amortizeri, diskovi, pa sam hteo odma da ubacim i kllimu. Eh sad nasao sam komplet manuelnu klimu za 100e. Ima i automatska za 200e po vama koja je bolja? Da li ima neke razlike osim u automatskoj kontroli temperature? Koja je jeftinija i laksa za odrzavanje?
Sistem kao sistem isti mislim hladnjak i to sto se tice odrzavanja isti su klima kad ne hladi dopunis i to je to. Mana nemaju ni jedan ni drugi sa kompresorima i sl. Kod manualnog mogu zezati sajle eventualno i generalno mehanika kod ovog elektrika al mislim da generalno obe opcije nemaju problema nikakvih. Ja evo u E46 imam automatsku klimu radi kao prvog dana 2 godine nisam ni punio i ko zna kad je pre mene i radi odlicno znaci i u E36 ne bi trebalo biti problema. Samo estetski gledano digitalna je malo lepsa i to je to. Da li vredi dodatnih 100e to je pitanje za tebe. Znam da na E46 postoji par senzora kod digitalne uz pomoc kojih on odredjuje sam koju zonu da aktivira kojom jacinom da duva, kako da cirkulise vazduh u kabini i sl. Verujem da je to malo teze za montazu jer je zasnovana prakticno na istom sistemu iz E36

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jeste lepsa je digitalna... Videcu imam odlicnog majstora elektricara tu u selu pored mene pa cu videti da li on hoce da ugradjuje i koliko bi mi uzeo, ako bi nasao malo jeftinije tu digitalnu uzeo bi je bez razmisljanja a ovako 100e skuplje, ne znam...Nekako mi je e36 sa dig klimom i onim bordom mnogo lepsi i potpuniji auto od recimo mog koji je klot :P Drugi auto kad sednes koji ima sve to... Znaci ako bi sad ugradio manuelnu i kasnije hocu da promenim u digitalnu ne bi mogao jel tako? Morao bih opet menjati mnogo delova?

Link to post
Share on other sites

I da jos nesto da pitam. Testirao sam kvacilo danas i auto bez vece muke krene iz 4te brzine. Kvacilo ne pustim ni brzo ni polako nego onako srednje i auto se malo zatrese ali krene bez da kazem neke vece pomuke i to uz malo gasa samo. Kod ubrzanja ne proklizava nista. ali kad stojim u mestu i stisnem kvacilo osetim blago podrhtavanje papucice i auto malo promeni zvuk kad stisnem i pustim kvacilo. Unutra se ne cuje ali kad stojis napolju cuje se. Sad ne znam ako je vec lose kvacilo kako to da auto krene iz 4te brzine?

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Nije toliko komplikovano namestiti klimu (ako imas “pripremu”, a mnogo 36ica ima). 

Potpuno se ugradjuju isto i dig i manuelna klima (uz par malih varijacija). 

Ako nemas pripremu (svodi se na deo instalacije / popularnije poznato jos u kao crni i beli dzek), onda je malo komplikovanije ali i dalje izvodljivo.

Ja sam ih ugradio do sada jedno 7-8 komada u svim izvedbama (znaci da moze) 😉

Inace, ako nadjes elektricara koji je voljan da se bakce sa ovim, ne zali parice 😉

Inace, moj glas ide digitalnoj, i manuelna i digitalne su dvozonske, ali je digitalna kud i kamo lepsa i nekako bolje stoji u automobilu. 

 

I da, ako dopunjavad klimu, znaci da pusta negde. Klima je zatvoren sistem, i ne sme da “slabi” vremenom. E sad, sve je tk matoro, pa se ponekad i napuni 🙂

Link to post
Share on other sites

ja ima na x5 manuelnu klimu :( dali mogu uzeti digatalnu konzolu i ubaciti , dali ce to raditi, koliko sam vidio imaju iste djekove za kopcanje jedino ja ima neku sajlu koiko sam skontao ?  Hvala

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mirsad said:

ja ima na x5 manuelnu klimu :( dali mogu uzeti digatalnu konzolu i ubaciti , dali ce to raditi, koliko sam vidio imaju iste djekove za kopcanje jedino ja ima neku sajlu koiko sam skontao ?  Hvala

Znam da na e46 ne moze tek tako da se natera (pase konzola dzek na dzek, ali ne rade dobro motorici za klapne). Nisam toliko dobacio druze. Stigao sam tek do e46ice sa prckanjem :D

Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, smg said:

Znam da na e46 ne moze tek tako da se natera (pase konzola dzek na dzek, ali ne rade dobro motorici za klapne). Nisam toliko dobacio druze. Stigao sam tek do e46ice sa prckanjem :D

NIsta uci nema dalje :) 

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Nego da li ima veze koja je tabla u pitanju? Ja nemam airbeg i da li na nju pase dig klima? Da li ce stati sve ili mora da se menja tabla da bude sa airbegom? 

Nema veze tabla, ne brigaj ;) 

Link to post
Share on other sites

pa krajem 94 pocetkom 95 je pocela restyle verzija ako se ne varam. Moj Je u aprilu napravljen. Ja imam samo kod vozaca airbeg. Recite mi da li postoji mogucnost da se 'okine' airbeg tokom menjanja volana? i Da li je moguce zameniti tablu sa airbegom kod suvozaca i da se namesti da radi sve kako treba? U sustini sve je isto samo sto taj airbeg treba da ima zicu do prednjeg branika i senzor tamo jel tako?

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
pa krajem 94 pocetkom 95 je pocela restyle verzija ako se ne varam. Moj Je u aprilu napravljen. Ja imam samo kod vozaca airbeg. Recite mi da li postoji mogucnost da se 'okine' airbeg tokom menjanja volana? i Da li je moguce zameniti tablu sa airbegom kod suvozaca i da se namesti da radi sve kako treba? U sustini sve je isto samo sto taj airbeg treba da ima zicu do prednjeg branika i senzor tamo jel tako?
Da ne konstruisemo nanovo E36, nije nikad zabelezen slucaj da je otvorio beg od cackanja, ali sto kazu ne trazi djavola, svakako cim radis sa elektrikom skida se akumulator tj - klemu i miran si.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites