Recommended Posts

Evo sveza info. Kod Kacimbasa bi izasle ruke oko 350-400 evra. Znaci ruke i digi klima oko 600 evra sve ukupno.
Nije malo.
Za te pare da svoj e36 i doda jos kesa i kupi neki sa puno vise opreme

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I to tezak, odma racunaj 2000 da ga vratis u zivot. Cak i neki od 3500 isto uskoro treba sve zameniti. Za 2800 top e34 ili e36 ali e46 jako jako tesko

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma ljudi ne dam vise od 100 max 150e za ruke. ugradicu je sam pa crko i pokvario ceo auto ne zanima me. Danasnji majstori cene sat vremena 50e? Ajde molim vas. kod e36 tabla se bas skida lako i sve se dosta lako izvadi i stavi novo, jedino bi odneo kod elek sve da spoji a mehanicke delove bi i ja sam mogao. Kakvih bre 400e za ruke to nije normalno! I gledam svaki dan oglase i ni jedan e36 ne valja koji sam probao i vozio, i moj je fabrika za sve te e36ce. Dzabe im klima i sve kad su dresevi. Lik trazi 3000e za klot auto kojem lak spada svuda skoro ma ajde bre vise i prodavci i sve. Lik trazi 4000e za 325i bez plina i ne bi prosao ni tehnicki koliko je nadrdan sa glupostima i jos limarija pocinje da se pokazuje. Zato sam i odlucio sredicu mog da bude jos bolji i cao zdravo.  Nove kocnice i amortizere, limarija i to je to oko vaznih stvari!

Link to post
Share on other sites

Ja se slazem da je bolje sredjivati svoje, kad je moguce. Ipak svoj se auto najbolje poznaje. I meni je najveci problem elektronika, slabo je znam, a ima je dosta kod automatske.

Javi koja je cifra kod tvog elektricara za ovaj poduhvat. Mislim da dosta naplacuju i zbog ugradnje kompresora, cevi klime, hladnjaka i ostalog (kod modela koji je klot naravno).@wice je ugradio u svoj, ali nema ga na forumu da bi saznali koliko bi uzeo za ruke.

Link to post
Share on other sites

Da treba znati treba naravno. Ali dati 400e za ugradnju klime samo i jos dati 150e za klimu? Sto je puno puno je stvarno. Moj ima vec fabricki sve za klimu, kompresor se samo prisrafi stavi remenica i cao. Skine se tabla izvadi staro i stavi novo sve ja to mogu sam uz pomoc interneta ali elektroniku ne bi znao i to bi odneo kod ovog elektricara. ne znam videcu jos pa javljam kad budem ugradio!

Link to post
Share on other sites

Braco moja napacena, nije problem u elektricaru to svako zna, ja vijam nekog da mi odradi masu stvari na elektrici. Jednostavno nema nuzde da se drnda oko nas njemu ne predstavlja izazov odraditi to, nego ce morati da radi za te pare koje trazi, a ovako lepo saceka nekog baju sto vozi F10 i nema pojma sta vozi ili neku E klasu i brise im greske i tako neke zezancije oko senzora i kalibracije i par klikova misem 50e 100e 30e nema pravila njemu 2 minuta posla ostavi auto u dvoristu 2 sata. Easy money... a ovo sto je tebi ljubimac i gledas ko clana porodice i ulazes zadnji dinar da bi ga sacuvao iz ljubavi njemu je to grobina stara 20 godina... Dobri elektricari i vredni ljudi su preko otisli ovde u 80 posto slucajeva ostali segrti sto glume gazde i nemaju pojma nista. Napravi veci haos nego kad mu oteras. Nadam se da cete obojica uspeti jer ja sam moj e46 preporodio i ulozio sad kad bih ga prodavao bez 5 soma ne bi finansijski bio dobar ali fala Bogu necu ga nikad prodavati vec ce se samo dodavati drugi. Nek vam je sa srecom pa javite jeste li uspeli u svojoj nameri ako nista mozda makar otkrijemo nekog elektricara koji hoce da radi za pare pa pomogne mnogima.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Isao sam 350km u jednom pravcu pun auto na +40. Ja da sam sam u autu pa ajde, ali kad je pun auto jednima smeta otvoren prozor drugima zatvoren itd. Nikome ugoditi a mokar si koliko je toplo😂 ides 80 i otvoris prozor ne cujes svoje misli kako treba😜

Link to post
Share on other sites
Ja na autu imam obicne diskove, da li bi pasalo sve ako bi kupiio ventilirajuce diskove? Isto je sve dimenzija jel tako? I da li ima potrebe za tim?
Nema to nekog efekta ne ides po Nurbugringu pa da ces kociti po 600 700 metara da ih usijas pa da ih vazduh hladi. Za tu tezinu i tu snagu su dovoljni ti sto je na kraju krajeva ugradjeno od strane fabrike. Jedino ako imas misljenje da slabo koci i nemas pouzdanost kad se desi neka iznenadna situacina nadji od modela tj kubikaze koja ima vece diskove, celjusti sa vise klipova i vecom glavcinom i onda komplet sve zameni. Drugar je na E46 320d stavio sve sa 330d i kad nagazi na kocnicu farovi i soferka krenu napolje haha. To je poso a ovo istih dimenzija ventilirajuci nista ti ne bi doneli svakako

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma pitam jer recimo kad se spustam sa planine duze vreme pa stalno njakas kocnicu oce da se bas greje pa zato pitam... Znam za vece diskove i celjusti ali to je skupo za sad i mislim ne potrebno za auto od 1400kg. 

Link to post
Share on other sites
Ma pitam jer recimo kad se spustam sa planine duze vreme pa stalno njakas kocnicu oce da se bas greje pa zato pitam... Znam za vece diskove i celjusti ali to je skupo za sad i mislim ne potrebno za auto od 1400kg. 
Motorno kocenje mama, I meni kad god se spustam niz planinu ili po gradu semafori posle sat vremena osetis papucicu kako je mekanija i sundjerasta, a novi ATE diskovi ATE plocice, ulje ATE sve top. Imao nezgodnu situaciju kad mi je izleteo lik nabo sam odma punu oci su mi htele ispasti a opet desava mi se i ovo sto sam ti rekao. Neces taj problem nikako resiti kad je sve usijano napolju od sunca [emoji23]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Mora veci samovent disk ako hoces bolju kocnicu. Nije neko ulaganje, obicno trebaju druga klesta i (ili nosaci klesta samo, zavisi od auta i zelja) + disk i plocice, negde i glavcine komplet 😹

Ako je najskuplja varijanta izadje 50-100e skuplje od standardnog servisa kocnica, al bolja kocnica - duze traje tako da se isplati. 

Link to post
Share on other sites

Pitao sam vec u temi ali niste videli mozda :) Pa da pitam opet, na leru kad mu pipnem gas samo, znaci samo dotaknem, auto malo zatrokira, znaci kad mu stisnem pun gas nista prima gas odlicno i u voznji isto sve radi super. Jedino to kad je na leru i jedva mu stisnem gas tipa 1cm onako brzo i pustim onda zatrokira. Sta mislite sta bi moglo biti? Nedavno sam cistio klapnu gasa i ICV. Jel moze biti TPS senzor ili pastetica?

 

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
Pitao sam vec u temi ali niste videli mozda [emoji4] Pa da pitam opet, na leru kad mu pipnem gas samo, znaci samo dotaknem, auto malo zatrokira, znaci kad mu stisnem pun gas nista prima gas odlicno i u voznji isto sve radi super. Jedino to kad je na leru i jedva mu stisnem gas tipa 1cm onako brzo i pustim onda zatrokira. Sta mislite sta bi moglo biti? Nedavno sam cistio klapnu gasa i ICV. Jel moze biti TPS senzor ili pastetica?
 
Pa ti da stojis u mestu mirno i ja te malo gurnem zateturaces se. A ako te krenem gurati potrcaces napred. To je i nosac motora malo i lose gorivo i jednostavno nije nov auto, to je normalna stvar jer ionako nemas problema sa motorom. Nista to ne diraj samo vozi [emoji23]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

A nervira me :) Mora sve biti top :P  Ma ne trese se motor vec tipa radi na cca 800rpm i pipnem gas on padne na 500 i onda tek primi gas i ode preko 1000. Reko da nije do ICV(ocisticu ga opet i to bas bas cisto da budem siguran) Ali ne znam sta bi drugo moglo biti pa reko da pitam mozda je jos neko imao slican problem

Link to post
Share on other sites