Recommended Posts

57 minutes ago, Nemanja-e36 said:

A nervira me :) Mora sve biti top :P  Ma ne trese se motor vec tipa radi na cca 800rpm i pipnem gas on padne na 500 i onda tek primi gas i ode preko 1000. Reko da nije do ICV(ocisticu ga opet i to bas bas cisto da budem siguran) Ali ne znam sta bi drugo moglo biti pa reko da pitam mozda je jos neko imao slican problem

Jel ti se to desava kada su ove vrucine ? A kada je svezije vreme, ler radi glace ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To i ja primecujem na Focus-u 1.8tdci 2004. Godiste. Npr. dam gas (veoma brzo) na 1000rpm, spusti se na 600rpm i vrati na kraju na 800rpm (nagadjam obrtaje).

Probao sam x puta na Clio 2 1.5dci 2001. Godiste i ne desava se isto, obrtaji se normalno vrate na 800.

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Nemanja-e36 said:

Nema razlike. Takodje isto je na benzinu i plinu...

Ma to ti je ok ... ne diraj nista ;) Moze da bude 300 cuda .... od step motorica do protokomera ... moze cak i ona klapna da zeza .... previse je mali "problem" da bi se akao sa time ... ako mene pitas. Tako da, sipaj i vozi :D 

Link to post
Share on other sites

Drugari treba mi pomoc.

Narucio sam dosta delova za bmw ali ne znam koje svecice da stavim? Imam sekvent plin tako da mi treba tacna oznaka svecice. Gledao sam NGK bkr6ek po katalogu za bmw ali ona ima 2 kraka pa ne bi stavljao posto imam plin. Jel znate koju svecicu i koju toplotnu oznaku treba da ima zbog plina?

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Nemanja-e36 said:

Drugari treba mi pomoc.

Narucio sam dosta delova za bmw ali ne znam koje svecice da stavim? Imam sekvent plin tako da mi treba tacna oznaka svecice. Gledao sam NGK bkr6ek po katalogu za bmw ali ona ima 2 kraka pa ne bi stavljao posto imam plin. Jel znate koju svecicu i koju toplotnu oznaku treba da ima zbog plina?

Ja sam bas te vozio na m40b18 e36

Sa dva kraka. 

Obican plin, multipoint ili kako vec.. 

Nikakvih problema 60.000km

Link to post
Share on other sites

Danas skidao opet gornju usisnu granu i isproveravao sve i ocistio i nasao par stvari koje ne razumem... Zamenio sam PCV iliti pasteticu evo stara VS nova: IMG-20190704-175750.jpg

 

Nego, jel ovo ovako treba da bude? To je malo plasticno crevo koje se spaja na usis ispod i kao sto se vidi na slici samo visi tako  prema dole i ne stavlja se nigde tj ja ne vidim gde bi to trebalo ici.  Kroz to crevo se moze uvlaciti vazduh ali izduvavati ne moze...IMG-20190704-180240.jpg

Sad ne razumem jel to tako treba ili? Znaci da motor tuda uvek usisava vazduh!

 

Takodje i ovo isto, Kao sto se vidi na slici ide iz tog vakumskog burenceta ili kako se to vec zove :P i samo je zakaceno i visi prema dole...Vakkum.jpg

 

Jel znate mozda kako treba to da bude?

I jel zna neko gde ima da se kupi MAF cleaner? Ne mogu nigde da nadjem da kupim

Link to post
Share on other sites

Imao je Marko iz Vrčina e36 za delove.  Ja ću da spakujem kočnice sa 3.0  napred, mislim da moze i na e36 sa e46, vlada-t mislim da je uradio na kupeu.. Jedino ne može točak 16 da se uglavi posle.. 

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites

Evo ovako:

Menjao sam amortizere, opruge, gumice, zastitnu gumu za amortizer kao i odbojnu gumu, diskove, plocice,stabilizatore balans stangle.Amortizeri su mi bili uzasni, ulje iscurilo pukle opruge, koje naravno nisam video niti znao da su pukle, a pukle su dole kod gume pa se nije videlo...Amortizeri su ovakvi bili

IMG-20190706-151621.jpg

IMG-20190706-151627.jpg

Namucio sam se ko nikad u zivotu, svaki usrani saraf je bio zapekao, kocnice nisam mogao ni da odvrnem  pa sam skidao komplet i nosio kod vulkanizera sa pneu pistoljem da mi odvrne pa se izlizao jedan sraf, znaci poludeo sam! Ali sreca pa sam tvrdoglav. Inace prvi put sam ovo radio u zivotu!

Ovako je posle zavrsetka:

IMG-20190709-181503.jpg

IMG-20190709-181520.jpg

IMG-20190709-181530.jpg
 

Zamenio svecice. Pitanje, jel su ovo ok svecice? Skinute sa auta presa cca 15k km

IMG-20190709-190016.jpg

IMG-20190709-190030.jpg
 

 I pazi bedaka kad sam video srce me je zabolelo!!! Vidi kako je visok!

IMG-20190709-200651.jpg

IMG-20190709-200658.jpg
 

 

Zurio sam da sklopim sve jer mi je trebao auto za posao, a kad sam poceo da skidam sve naravno, nisam znao da su opruge lose bile pa kad sam kupovao opruge skontao sam da nemam ni zastitne gume ni one na sta ide opruga pa dok sam sve to nasao i kupio proslo je par dana! Zurio sam jer mi treba auto za posao i kupio sam KYB opruge u kit comercu u NS za 1800din kom verovatno su kinez ali posluzice bar neko vreme.Kako sad da spustim auto? Jel se mogu seci opruge? Ovo je rugoba kako izgleda!

Inace, auto je neuporedivo stabilniji i precizniji na volanu. Kocnice se jos nisu namestile ali koce ravno jedino je malo meksa kocnica ali verujem da ce se to namestiti za koji KM??

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Da li ima veze kako sam okrenuo onaj lezaj od amorta? ono sto je na vrhu i sto se srafi sa 3 srafa za solju? Da li je to moguce pogresno zavrnuti? Posto ima 3 srafa i tri rupe pa reko da nisam mozda uguro pogresno :P

Link to post
Share on other sites

Verovatno si ti to dobro sve namestio, ali su opruge predvidjene za šestaka, to je moja pretpostavka samo. Zato su ga vinule u nebesa.

Link to post
Share on other sites

Samo je nova suspenzija. Ukucaj na netu slike e36 pa nadji salonske slike videces da je svaki te visine. To je fabrika jednostavno. Dropovace on sam od sebe malo kad sve nalegne za jedno 7 dana ali ostace visok. Jedino H&R opruge neke da dobijes spustane a i cvrstinu. Mada meni je i ovako ok. Da je veca felna i manja guma ne bi bilo strasno mada ni ovako nije lose. [emoji41]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites