Recommended Posts

To ce malo da legne i bice kako treba. Tako sam ja na kocki menjao, kad je legao posle nekog vremena ok je izgledalo. A malo se i naviknes pa prestanes da primecujes.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zamenio sam i soferku kod @NikNS i svaka pohvala za njih u astri👍.

Planiram ja 17 felne ali nista ove god jer nemam para sad... Malo samo da je nizi pa ajd ali bas je visok sad. Inace drugi auto stvarno sad sam isao za ns i auto pliva na putu. Bas se vidi i oseti razlika... 

Link to post
Share on other sites

Ne diraj nista, ne seci i ne budzi. Lep je tako fabricki. Nemoj da padas na neki "tuzni stajling" fazon.

Svaka cast sta si sve zamenio. Bas si to lepo picnuo. Pogledaj koliko imas ulja u kocnicama kada si stavio sve novo.

 

Link to post
Share on other sites

Pametno, bolje da imas nego da pukne pa nemas. Ali je jedbeno ako pukne pa mora da se razbusuje.

Citam pises sve zapeklo. Samo kada se setim kada sam ja tako uzeo sve da menjam na E30.. Brdo stvari zapeklo, puklo. Bilo razbusivanja u pm.

Krenemo da menjamo prednje silen blokove od dva srafa puknu oba!!! Pa zapeknu sajle rucne. Ma uzas.

Link to post
Share on other sites

To mu je fabricka visina ... jednostavno takav je :) Osim izgleda, neces imati problema.

Opruge nemoj seci, to licno mislim da nije pametno. 

Imas "kracih" opruga (mozes i nove da kupis), samo pazi, opruga i amortizer idu zajedno (nisu isti amortizeri za sve opruge). I da, za te "sportske" H&R opruge, amorti koji idu za nju su oko 14k komad (bili pre jedno 2 godine). ja sam se "napatio" dok nisam nasao sve da mi e36 bude potaman po visini (a da bude kako treba).

A to za zapekle srafove, to je muka ziva (pogotovo oko trapa). Zato sam svaki "oprao" u UZ kadici, zamastio grafitnom mascu pre vracanja. Gomilu sam i prmeno :). Sada mogu trap da radim u belim rukavicama :D:D:D (ali sreca, pa ne moram) :) 

Link to post
Share on other sites

Brt nista mi ne pricaj... Kocnice nisam mogao da odvrnem zapeklo ko djavo pa nosio kod vulkanizera i on se mucio. Najvise sam se mucio sa silen blokovima na viljusci posto nemam alat sa stavljanje. Lako se skinuo jer je bio jako jako los ali bas sam se namucio da ga stavim. Koristio sam pajser, i ono za suzbijanje opruga pa nesto vario budzio i na kraju uspeo ali sam se bas namucio. Najgore mi je bilo skinuti levi disk jer nisam mogao da odvrnem onaj srafcic sto ga drzi znaci allen sraf a izlizan. Znaci umro sam. Nemam brener da ga ugrejem i tek nakon dva dana dodjem na ideju da probam da ga zagrejem aparatom za varenje par puta pecno i ugrejao se samo tako😂 uzeo dleto za drvo i iskuco i uspeo da odvrnem... Jos kad sam zavrcao amortizer sklizne mi gedora i raspalim se po oku, napravio sam odma kolut unazad😂 popio pivo i smirio se😂. Ali stvarno se sve isplatilo auto je zategnut maximalno sad. Samo me cudi kako me nije zanosilo pre? Amorti losi, opruge pukle, silen blokovi se raspali... 

Link to post
Share on other sites

Jesi koristio staru srBsku metodu, stavis nove kocnice pa ih nabodes muski par puta da legnu? Ako jesi dobitnik si krivih diskova :)

Sto se svecica tice, vuku na belicasto malo sto znaci da ti je smesa malo siromasna, pocrne kad je previse goriva, posive kad je taman.

Sto se vesanja tice, sve osim namenskih opruga sa amortizerima je sviranje kurcu i ne sluzi nicemu osim da ti bude lepo na oko dok se ne slupas.

 

Link to post
Share on other sites

Nisam koristio tu metodu😂 Pazim, nisam jos aktivirao abs tj nisam toliko stisnuo kocnice jos. Mism moram da stanem nekad malo naglije ali nisam jos stisnuo ni 70% jacine sigurno, ako i toliko.. 

Link to post
Share on other sites
Nisam koristio tu metodu[emoji23] Pazim, nisam jos aktivirao abs tj nisam toliko stisnuo kocnice jos. Mism moram da stanem nekad malo naglije ali nisam jos stisnuo ni 70% jacine sigurno, ako i toliko.. 
Prvih 50 100km i nemoj dok ne nalegne sve kako treba. Ali obavezno izraci sistem ispusti staru tecnost i sipaj novu ATE. Imas milion videa kako sam da napravis alat za luftiranje

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Uzeo sam ATE 1l dot 4 ulje za kocnice jel to ok?
Da da, ate dot 4 je ono sto koriste skoro svi bmw modeli. Ja sam uzeo bio 2l da mi ne zafali na zracenju ali mislim da sam samo 1l iskoristio ne secam se vise. To stavis i ne brines.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Izluftirane kocnice i nije bilo vazduha ali kod zadnjeg desnog tocka je izasla bas bas prljava tekucina! Ostala tri tocka su bila onako ok. Svaki tocak sam cca 7 8x odvrno i zavrno sisicu, nisam smeo vise jer su lose tj izlizane pa kad budem uspeo nabaviti nove promenicu ih. Potrosio sam nesto oko pola litre ulja. Provozao auto i mogu reci da je sad top, vec koci odlicno a presao sam tek 200km od zamene diskova. Inace prednji levi tocak mi se mrda malo🙄 Kad ga jako gurnem ima malo lufta! Moracu i lezajeve da menjam. Ali to ce morati majstor jer ja nemam alat za to! Uvek neki djavo :P

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Sunce ti kalaisano slog me sad strefio :) Bio sam sad na tehnickom i auto je prosao bez problema. I kaze zena to ti je 31.173dinara sa osnovnim AMS osiguranjem koje kosta 800din. Ja reko molim? 31k dinara sam ja platio registraciju za usranih 85kw i 25god star auto! Sramota, banana drzava definitivno! Pa majku mu sta bi bilo da vozim 3.0 i 250ks ko sav normalan svet? Registracija 200k?! Izem mu sve. 

Link to post
Share on other sites
Sunce ti kalaisano slog me sad strefio [emoji4] Bio sam sad na tehnickom i auto je prosao bez problema. I kaze zena to ti je 31.173dinara sa osnovnim AMS osiguranjem koje kosta 800din. Ja reko molim? 31k dinara sam ja platio registraciju za usranih 85kw i 25god star auto! Sramota, banana drzava definitivno! Pa majku mu sta bi bilo da vozim 3.0 i 250ks ko sav normalan svet? Registracija 200k?! Izem mu sve. 
Dobro dosao u klub 32000 buraz [emoji1787]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa jesam, i ispadne mi 23 000din i na to treba dodati proviziju i 4800din tehnicki pregled. Sto me izadje oko 28 600din. I pitao sam jos jednog coveka iz bg sto radi u ams i njemu je sve komplet izaslo 29k tako da je to to,  zavisi od opstine izgleda... Ispadne da su mi ovi uzeli 1400din vise eh sad na sta nznm? Mozda je nesto skuplje otkud znam, mada nije bi frka za 1000din Ali realno za mator auto od 1800kubika  da platim 30k registraciju je puno... Mada sledece god ce biti jeftinija malo ako ne napravim neko njesra :P I sad je valjda skuplja malo bila jer sam prvi put registrovao auto na mene, jer sam ja kupio auto tek reg.

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Nemanja-e36 said:

E jel zna neko koji je saraf na glavcini da se zategne ili skine lezaj napred? Ima lufta pa kontam da probam da ga zategnem?

Ja mislim da ne moze da se izbije samo lezaj, nego da ide cela glavcina napred. Nova je skupa ko djavo ... polovne su tu i tamo ...

Link to post
Share on other sites